Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van koztetek akit befejezte...

Van koztetek akit befejezte az egyetemet 3 pici gyermek mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Bocsi ha hosszù leszek.. Tehàt 5 ève vagyok hàzas ès van 3 gyonyoru gyermekem, egy 3 èves, egy 22 hònapos ès egy 2 hònapos. A fèrjem szinte èjjel-nappal dolgozik, csalàdja nincsen (szulei meghaltak)az enyèmek pedig egy màsik orszàgban vannak,ìgy segìtsègem semmi.Most èrkeztem el az utolsò èvhez az egyetemen , olaszo-ban tanulok, eloszor meg kellett tanulnom a nyelvet ahhoz,hogy olaszul vègezhessem az egyetemet,ezèrt vesztettem nèhàny èvet.(26 èves vagyok).A lènyeg,hogy most jutottam el arra a pontra a vizsgaidoszakban,hogy akàrmennyire is ragaszkodom a diplomàhoz de egyedul a hàrom pici mellett màr nem bìrom a tanulàst.èjszaka tanulok amikor alszanak (ha a pici is alszik),nappal takarìtok ès fozok mikozben jàtszanak.Gyedul az alvàsra nem jut idom ès emiatt nèha màr hisztèrikus vagyok ès egèsz egyszeruen csak leulok ès sìrok. Lelkiismeretfurdalàsom van amiatt is ,hogy ezt a gyerekek làtjàk,illetve amiatt is ,hogy ilyen "gyenge vagyok" hiszen veluk kellene jàtszanom nem pityeregnem. Egyedul az àll elottem, hogy muszàj kitartanom mert csak ùgy lesz megfelelo àllàsom, illetve a fèrjem mindig azt mondja,hogy azèrt bogok mert nem vittem semmire az èletben..ìgy bizonyìtàsi vàgy is lenne bennem..nem beszèlve arròl,hogy a csalàdomban MINDENKI lediplomàzott..bàr ok az anyanyelvukon..nem pedig egy teljesen ismeretlen nyelvet tanultak meg a nullàròl..Sokat segìtene ha van koztetek valaki aki ezt vèghez vitte csalàd mellett ès leìrnà hogyan vagy csak egyszeruen adna nèhàny tippet :( nagyon koszonom!!

2016. szept. 5. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,nagyon off leszek,mert nem a kérésre válaszolok,de az alapján amit te leírtál én a pszichiátrián kötöttem volna ki,és ez nem vicc.Veregesd csak hátba magad azért,mert így bírod,mert bizony bírod,sokan nem tudnánk ezt így csinálni ahogy te.A férjed hozzáállása azért kicsit gázos,hiszen szültél neki 3 gyereket és ilyet mond,hogy semmire nem vitted?
2016. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az első véleményét, hihetetlen vagy. Én bele se kezdtem volna ebbe.. Az viszont egészen biztos, hogy a férjedet már kiosztottam, mert mégis mit gondol ez?! Ha nagyobb lenne pár hónappal a kisebb gyerek (és mondjuk már csak napi egyszer szopizna), akkor lelépnék 3 napra, aztán boldoguljon a 3 gyerekkel egyedül. Ezután dumáljon, hogy semmire se vitted és miért nem vagy képes elvégezni az egyetemet.. NEm is értem hogy gondolja..
2016. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Gratulálok, nem semmi az eddigi teljesítményed sem!Ne ostorozd magadat. Ha az utolsó évet egy fél évvel ,évvel elhúzod,nincs abban semmi. Fiatal vagy még. Nincs jelentősége annak ,hofy mikor fejezed be. Pihenj egy kicsit, Értékeld magad!
2016. szept. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Kitartást! Az utolsó év már féllábon állva is menni fog, ne add fel! Mindegy merre, csak görbüljön az a jegy :)

Nekem csak egy van, akkor kezdtem el a mesterképzést amikor terhes lettem. Én a délutáni alvásidőben, és este tanultam, de szigorúan csak éjfélig, mert nem láttam értelmét kikészíteni magam. Te se tedd. Amennyire lehet lazíts az elvárásaidon. Nem kell mindennek élére állítva lenni a lakásban. Főzhetnél például egyszerre több félét, több napra, akkor nem kellene minden nap, több időd lenne. Én így szoktam. Olyan mindegy, hogy hány fazekat kevergetek, időben ugyanannyi. De be is adhatnád a nagyobb gyerekeket oviba, bölcsibe, már nem származna belőle semmi hátrányuk. A háromévest én egész biztosan beiratnám valahová. Egy gyerekkel azért könnyebb lenne otthon. Ne csináld ki magad, pihenj amikor tudsz! A férjedtől nagy szemétség volt amit mondott. Ne hagyd magad!

2016. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon ügyes vagy és kitartó. Én a helyedben nem tudtam volna ezt megcsinálni, ezért is fogom a gyerekvállalást az egyetem utánra hagyni.
2016. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kezdtem volna bele ebbe. Nagyon durva vagy!

Barátnőm vegig csinálta igy az egyetemet, az ő gyerekei 4 es 2 évesek voltak, plusz a 3. gyereket a második évben szülte. (4 eves iskola)

Fogalmam sincs hogyan csinálta, mondjuk über okos csaj...iszonyatosan fog az agya. Egyszer elolvas valamit es tudja. A gyereknevelesben meg elég laza, szóval gondolom valahogy igy...

A férjed menjen a sunyiba. Mit képzel? Miert hagyod?! Állj mar ki magadert, rohadtul felhúzott hallod :o

Tenyleg lazíts az elvárásokon, ne főzz annyit, neha puskazz stb.

2016. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!