Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szülők miért adnak ilyen...

A szülők miért adnak ilyen fura neveket a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kerültem olyan helyzetbe, hogy rengeteg kisgyerekkel kell együttlennem / találkoznom. Vannak (viszonylag) hagyományos nevűek szép számmal, de nagyon sok olyan gyerek van, akinek mintha "fantázianeve" lenne (nem is tudok jobb szót rá).


Nem egy olyan név van, amit nem ismertem föl, hogy az egy név (mondták, hogy nézzem az XY-t, és nem tudtam, hogy "mit" kell néznem.)


Nem akarom felsorolni (és semmi bántás), de komolyan elképesztőek vannak.


Szülők, mi a cél ezzel?


2016. szept. 6. 22:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Mondanál egy két példát? Mert lehet, hogy az a név csak neked furi, Nem bántásból tényleg.. Azért kérdem, hogy milyen nevek is azok a Megbotránkoztató nevek?
2016. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%
Írj pár példát, mert így nem tudunk véleményt alkotni a kérdésedről...
2016. szept. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
mik ezek a nevek? enélkül nehéz válaszolni
2016. szept. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom ilyenek, mint a Nepomuk, Frodó, Málna, Firmin, Aura, Galamb, Nedda, és társai. Csak amik most hirtelen beugrottak az ismerősi körből, meg az utónévkönyvből, mivel pont sokat nézegetem. :)


Azt én sem értem, miért jó a szülőnek, ha olyan nevet tud adni a gyereknek, amit a többség az életben nem hallott, azt főleg nem, mikor még az utónévkönyv is kevés, és engedélyeztetni kell a szülők ötletét. Ettől a gyerek nem lesz se különlegesebb, se egyedibb, elvégre mindenkiből csak egy van, még az egypetéjű ikrekből is.

Viszont később lehet, hogy a gyerek fog miatta szívni, nem fogja szeretni a nevét, és biztos eszméletlen unalmas lehet egy életen át ismételgetni, hogy rosszul hallották a nevét.


Gondolom, mint sok másnak, ennek is az az oka, hogy divatba jött, és a szülők szinte versengenek egymással, hogy minél ritkább és különlegesebb nevet tudjanak adni a gyereknek, mert szomszéd is...


Mi biztosan nem ilyen nevet adunk, nem csak ez a két véglet létezik, hogy Erzsébet vagy Küllikki. ;)

2016. szept. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
18%
Lányunknak olyan nevet találtunk, amit eddig a 2,5 év alatt ketten hallottak előtte. Emellett pl. Jókai is használta egy művében, így mondhatjuk, hogy ezek műveletlenek, nem mi adtunk fura nevet.
2016. szept. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
66%

azt hiszik,hogy ettől lesz különleges a gyerekük.

Szerintem szürke az emberek nagy részének az élete,a gyereknek szeretnének valamit adni amitől legalább majd ők különlegesnek érezhetik magukat.

2016. szept. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert egy pillanatig nem gondolnak bele, hogy a gyerek nem a műanyag játékbabájuk, hanem nagyon hamar felnő, és azon a néven kell bemutatkoznia. Nem kell Józsikának vagy Marikának lennie minden gyereknek, sőt, de amikor előkerülnek a gyümölcsök és virágok (Mandula, Málna, Pitypang), a sorozatokból/filmekből kilesett nevek (Frodó, Daenerys, Armando) meg a Szabó, Kovács, Kiss, stb. vezetéknevekhez hozzácsapott, magyarosított idegen nevek (Dzsesszika, Ketrin, Benett és társai), akkor elgondolkozom, hogy a gyámügy miért nem vizsgálja a szülők beszámíthatóságát. A legalja a saját fantázianév (Jókai Tímeája és a Kálkalütti között van némi minőségi különbség).
2016. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
Rendkívül egyszerű : mart az adott név tetszik nekik. Tudod, a szépség igencsak szubjektív dolog, ami neked tetszik, másnak nem és így tovább. Nekem pl a szőr felall a hátamon az Éva nevtol, pedig még csak azt se lehet rá mondani, hogy fura.
2016. szept. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Mert ez tetszik nekik, illetve sokan azért választanak nagyon ritka nevet, mert a vezetéknevük viszont nagyon gyakori. Egy Nagy, vagy Kovács vezetéknév mellé elég nehéz olyan utónevet választani, amiből ne jönne veled szembe pár az évek során. És van, akinek ez is számít. Nem mindenkinek, de nem vagyunk egyformák. Amúgy nem értem, miért sértődtél meg az első válaszolóra, nem hinném, hogy meg akart volna bántani. Nem bírom az ilyen hisztis mimózákat, nagyon idegesítőek :D (Na, én tényleg azt mondtam, amit, ezen nyugodtan megsértődhetsz.)
2016. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
39%

Én is kíváncsi volnék ezekre a nevekre.

Ami neked furcsa, lehet, hogy máshol mindennapos.

2016. szept. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!