Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne egy 2 és fél...

Hogy lehetne egy 2 és fél éves gyereket rászoktatni a nappali alvásra?

Figyelt kérdés
Barátnőm kisfia kb.fél éve nem alszik nappal,délután szó szerint olyan hülye a fáradtságtól,hogy nem lehet elviselni.Hogyan lehetne visszaszoktatni a nappali alvásra?Meg gondolom ez majd az oviban is gondot jelent,nem?
2010. ápr. 22. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az oviban nálunk nem jelentett gondot. Itthon az én gyerekeim is leszoktak ennyi idősen a déli alvásról. Az oviban viszont aludtak, nem volt baj.
2010. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha már leszokott róla, akkor csak nagyon nehezen. vagy sehogy.

Próbálni kell lefektetni, esetleg lehetne mondogatni neki, hogy mért kell lepihenni, ennyi idősen már megértheti. Biztos nem megy elsőre, de talán előbb utóbb megunja, hogy ezzel szekálják.

Az én fiam még csak 2 éves, de ha rájön, hogy ő ma nem akar pihenni, akkor megbeszéljük, hogy fáradt babát nem viszünk délután a játszótérre, így átgondolja és végül csak lepihen. Én ilyesmikkel szoktam próbálkozni és általában bejön. Persze ő még alapból, ha épp nem jön rá a dili, akkor hajlandó lefeküdni, sőt, ahogy felkel az asztaltól, már mondja is hogy "pihenkélünk ebéd után" és bújik be az ágyba.

2010. ápr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ha nem akar aludni, akkor is közlöm, hogy márpedig alvásidő van, tehát mehzet be a szobájába. Nem kötelező aludni, az ágyban pihen, engem az se zavar, de ott kell lenni.

Természetesen ilyenkor mindig elalszik, hiszen nem tud 2 órán keresztül az ágban üldögélni, egyszerűen elálmosodik, akármilyen makacs volt előtte.

Ennyi.

2010. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sehogy. majdnem lehetetlen.
2010. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egy ennyi idős gyereknek még szüksége van a napközbeni pihenésre, ha nem alszik el akkor legalább feküdjenek le együtt és pihenjenek
2010. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem próbálta a barátnőd a "gyere,aludjunk együtt egy kicsit" módszert?

Az oviban általában az van,hogy "csendes pihenő" vagyis minden gyeerek lefekszik,csendben kell maradni,nem muszáj aludni,a lényeg,hogy csendben,nyugton legyen.

-Nálunk itthon,ez utóbbi nem vált be.

2010. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!