Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Talán túl korán akarom a...

Talán túl korán akarom a 2,5éves kisfia át rászoktatni a bilire?

Figyelt kérdés

Kb 3hónapja nem adok rá itthon pelust.kb óránként ráültetem a wc-re,pisil is. És mindig mondom neki,hogy szóljon hogyha kell.de sosem szól,hanem bepisil.És ha meg ráültetem a wc-re,akkor meg hisztizik.

Ezek szerit még várnom kellene...?


2011. okt. 24. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Erőltetni nem szabad, meg kell érnie rá.

Mi tettünk egy bilit a wc-mellé elmagyaráztuk mire való. Ott volt kb 2 hónapig is, aztán egy nap szólt a kicsi, hogy bilibe pisil. Megdicsértük, büszke volt. És magától letette a pelust kb. 4-5 nap alatt. Még éjszaka sem kellett utána.

2011. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 hónapja? zt hívják rákényszerítésnek, nagyon nem szabadna mert pont ellenkezőjét érheted el :(


inkább add vissza rá a pelust és majd ha mondja, hogy bilizni akar, akkor 2 nap alatt szobatiszta lesz!

2011. okt. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Keresztlányom 2 éves és szobatiszta.
2011. okt. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint azt mondjátok,hogy még adjam rá a pelust...

És pont ezért gondoltam,hogy mostmár szobatisztának kéne lennie,mert mindenhonnan az jött,hogy már másfél évesen le kell tenni a pelenkát ha otthon vagyok meg ilyesmi....

Eröltetni én sem akarom...csak azt hittem,hogy már elég idős hozzá...

2011. okt. 25. 08:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ebben a hónapban volt 2,5 éves.Nyáron próbáltam a szobatisztaságot de nem akarta az Istenért sem.Nem szólt még akkor sem ha bepisilt vagy bekakilt.Hagytam,hogy majd jövőre.Most 1 hónapja úgy nézett ki,hogy mehetne oviba így gyorsan újból nekiálltam és nagyon ügyes volt.100 szorta jobban ment mint nyáron, de abbahagytam mert nem mehet oviba és nem akarok télen ezzel szenvedni.De este pelus nélkül van fürdés előtt és akkor is rászokott ülni a bilire.Ne tudd meg ,hogy én is mit hallgatom,hogy már rég szobatisztának kellene lennie.De leszarom magyarul őket.Hagyd majd tavasszal nekiálltok.

2011. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne már 1,5 évesen szobatisztának lenni? Ezt én sosem értettem. Én is majdnem 3 évesen lettem az textil pelussal. Erre is meg kell érni. Kisfiam 2,5 éves volt aug.-ban. Egész nyáron gatyóban volt a nagy meleg miatt, na meg hátha... De semmi, ha bepisilt/kakilt a gatyóba akkor szólt, én meg mostam:-) Ennyi. Amióta meg bejöttek a rossz idők, meg aug. 15.-én elkezdtük újra a bölcsit, azóta megint pelus van. Ebben a tanévben még úgy is bölcsis marad, úgy hogy ráér.
2011. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ezek szerint még nem vagyunk lemaradva semmivel... most megnyugodtam...

ma már pelusban volt...akkor én sem fogom eröltetni a dolgot. azért azt mondtam neki,hogy szóljon,hogyha kakilni kell.persze semmi.... :)

2011. okt. 25. 15:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez idegrendszeri érettség kérdése is. Az enyém 2 és fél, nyáron én is elkezdtem vele, de miután körbepisilte az egész lakást, majd körbekakilta, lemondtam róla. Maradt a pelus, s amikor látom, hogy kakilna, felajánlom neki a bilit. Tudja, mire való. Időnként rá is csücsül, de egyelőre ennyi. Én nem erőltetem.
2011. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!