Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babámat most kezdem...

5 hónapos babámat most kezdem rászoktatni a nappali alvásra. Rosszul teszem, hogy az éjszakai alvás mellett még háromszor szeretném nappal altatni?

Figyelt kérdés
Éjszaka 9 órát alszik, este 9-től reggel 6-ig. Még délelőtt 9-kor, délután 1-kor és 5-kor szeretném, ha aludna-alszik is. De nyáron, majd mikor 8 hónapos lesz, át akarom szoktatni az egy délelőtti és az egy délutáni alvásra. Vagy már most azzal kellene kezdenem? Még olyan kicsi, én hagynám, hogy nappal 3-szor aludjon.
2010. márc. 19. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyerekek alvásigénye eltérő, amit te terveztél nem sok, mert ebben a korban olyan 12-14 órát alusznak a gyereket.

/Z/

2010. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 5,5 hós, már csak kétszer alszik egy nap, de ő este 8-tól reggel 6-ig, akkor kap kaját, és utána még visszaalszik 9-10-ig. Aztán déltől szokott aludni ebédig, és délután szokott még egy órácskát.

Ha babád reggel 6-tól nem alszik vissza, akkor jó a napi 3x-i alvás. (B)

2010. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mond kerlek el te hogy veszed rá az alvásra?az én fiam nem akar soha aludni 5hós,nyüglődni kell du-n állandóan
2010. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A neten olvastam, hogy teremtsünk nyugodt környezetet a babának, csináljunk félhomályt, legyen csend. Ringassuk egy kicsit, esetleg énekeljünk neki, hogy megnyugodjon a játék után, majd tegyük a kiságyába és még halkan beszéljünk hozzá, simogassuk. Nálunk ez bevált. Szerintem sem sok a három alvás, azok általában nem többek egy-egy óránál. Úgyhogy 12 órát alszik egy nap, az ideális, nem? CSak sokan le akartak beszélni róla...
2010. márc. 19. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
19:46-os vagyok,szerintem ennyi idős babanak kell 12 ora.az en fiam ugyan 2 hete nem alszik rendesen du-n(nem tudom miert?)de elötte este 20:30-reggel 5ig szunya,az 8es fel ora meg de-tt 1ora es du-n van hogy aludt es ha autozunk akkor alszik is 3-4 orat.az eleg sok de amiota nem alszik nappal jol gyakran nyügös,szerintem jo ha alszik annyiszor ahanyszor akar,en is hagynam.es amikor felkel a babad 1 ora alvas utan akkor is jókedvü?mert az en fiam ha sokat alszik akkor nevetve ebred ha keveset pl fel orat akkor sirassal,mert mondjuk valami felebreszti.
2010. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam azóta alszik jól napközben, amióta beviszem a szobájába. Addig kint a nappaliban mindig csak 20 percekre sunyt be. Most már beviszem, redőny lyukacsosra le, halk babazene szól, nem megy végig a 10 perces CD, már a felénél alszik. Előfordul, hogy két és fél órát. (B)
2010. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!az én kisfiam 6 hós,neki igy néz ki az alvás:

Este fél 8- tól alszik reggel fél 7ig(vagy 7ig).

Délelőtt fél 10(vagy 10kor) elalszik 40 percre(percre pontosan 40 percet alszik déletlőtt:)).

Fél 2kor megyünk sétálni akkor ahogy berakom a babakocsiba már alszik is:)ilyenkor 2órát alszik.

Tehát durván 14 órát alszik egy nap!:)de ennyi kell is neki mert különben délutánt végignyüggeti:)üdv:egy anyuka

2010. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!