Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egészséges reggeliket tudnátok...

Egészséges reggeliket tudnátok írni ovisnak? Amit szeretnek is.

Figyelt kérdés
2016. szept. 19. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam ezeket szokta reggelizni, hogy mennyire számít egészségesnek, azt döntsd el.


Májkrémes kenyér (teljes kiörlésű vagy valamilyen magvas kenyér), uborka/paradicsom/paprika

Sajtkrémes kenyér

Felvágott, sajt, kenyér

Tojásrántotta kenyérrel

Heti 1-2x kakaóscsiga

Inni tejet/kakaót/teát vagy gyümölcslét szokott, ezt általában ő választja ki.

2016. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és arra szoktam figyelni, ha reggel nem eszik zöldséget vagy csak keveset, akkor délután nagyobb hangsúlyt fektetek a gyümölcsökre, hogy azért legyen meg a napi vitamin.
2016. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Zabkasa, tej, kakao, sajt kenyerrel.
2016. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Joghurt, kőrözött, zabpehely, zabkeksz: ezeket is szeretik a gyerekek.
2016. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a szendvicsek a kedvencek, házi zabkeksz :)

Mostanában sajt, szalámi esetleg szalonna kockák gyümivel vagy zöldségekkel.

Ami nálunk a kedvenc bármit megesznek ha felkockázom és fogpiszkálóra szurkálom.

Egyedül a fiam aki paprikát nem eszi meg, de helyette minden mást.

Inni mindent amit kérnek de tejet reggel nem kapnak.


Mai reggelijük kifli karikát sajtrémmell alma kockákkal.

2016. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mind a ketten szeretik a kefirt is. Meg bundás kenyeret szoktam még sűrűn csinálni.
2016. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Zabkasa, koleskasa, kása hajdinából. (Mind olyan mint a tejberizs végülis). Ezeket lehet babannal, kakaoval, almával-fahéjjal vagy simán.

Padlizsánkrémes kenyer, főtt tojásos kenyer, müzli tejjel, csirkehúsos szenya. Tojas krém, kőrözött , házi majkrem, tonhalas szenya, muffin teljes kiőrlésű lisztbol, aszalt gyumikkel, en szoktam pohár krémet csinalni túró, natur joghurt, pici vaj, cukor vagy mez, alulra egy réteg gyümölcs, legalulra pedig zabpehely (ez lehet müzli vagy rendes zabpehely amit megfőztel előtte).


A majkrem, kakaós csiga, szalámi szerintem nem egeszseges. Nem az, en is adok ilyesmit a gyereknek de attól meg nem egeszseges kategória.

2016. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Ja igen, a kakaó se jo, azt olvastam h túl cukros es koffeint is tartalmaz. Akkor inkabb tej, tea mézzel, 100% gyümölcslé vagy pl a fiam imádja a kókusz tejet (ha belefér a keretbe mert elég drága), mandula tejjel szoktam keverni. A limonádéért is odavan es az se rossz szerintem.

A sajtok is nagyon jok, tojas minden formában, ezt tok változatosan el lehet készíteni, zöldségekkel, sajttal, gombával ha szereti...jobb minőségű gyümölcs joghurtok...Ja meg kölesből szoktam készíteni olyat mint a rizskók (nem tudom h kell irni, mi csak igy hívjuk :)) ez is jo reggelire is. Vagy ha meg tudjatok venni es nem akarsz kínlódni akkor menj fel az Alex a keksz weboldalara. Kesz kekszporok, egészségesek es marha egyszerű megcsinalni.

2016. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötleteket, jöhetnek még a szupi reggelik, biztos másoknak is hasznos.
2016. szept. 20. 09:05
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Zabkása tejből, mézzel és rá gyümölcs. Bundás kenyér, rántotta, tojáskrémes kenyér, krumplis tojás, tükörtojás, ezekhez paradicsom, paprika, tejbedara mézzel, fahéjal. Felvágottat nem eszünk, csak mikor disznót vágunk, utána van sonka, kolbi, szalonna falatkák. Szereti a lilahagymát is. Inni egy pohár vízzel kezd reggel, reggeli után 100 % gyümölcslé, vegyesgyümölcsös. Péksüteményt az apja vesz hétvégente, de nem szeretem, ha ad neki. Én müzliszeletet sem adok, tele van élelmiszeripari vegyszerekkel, szinta csak abból áll. Natúr joghurtot szoktam, mindig olyat veszek, ami csak tejből és joghurt kultúrából van, mert vannak olyanok, amikben xantán gumi, savó, meg egyéb dolgok is vannak. Nem vagyok szuperanyu, mielőtt lepontoznának, csak én ezekre odafigyelek és a kérdező is egészséges alternatívákra kérdezett! A pohárkrém jó ötlet, én túrókrémet szoktam készíteni, túróból, natúr joghurtból, mézből, ezeket leturmixolom és extra adag mazsolát teszek bele, nagyon szeretjük a mazsolát.
2016. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!