Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok egészséges, nem...

Mondanátok egészséges, nem hizlaló reggeliket?

Figyelt kérdés

Sziia. =)


Kérlek írj nekem olyan reggelit,amit te is szeretsz vagy te is szívesen ennél,de nem tartalmaz túl sok szénhidrátot.

Bármire nyitott vagyok,lehet zöldséges,gyümölcsös bármilyen.

Annyit kérek,olyanokat írjatok amihez nem kell túl sok dolog,tehát az más ha 3-4 dolgot kell összevágni,mintha 10 féle dolgot meg még 10 féle ízesítőt.

Rendben ?


Köszönöm.

Ennek a példájára kérném :


Gyümölcsös reggeli (cím)


Hozzávalók (ezt írd le mindeképp)

- 2 darab banán

- 1 kanál tej

- 1-2 kanál cukor


Elkészítés (ezt is írd le)

A 2 darab banánt összevágom,egy tálba rakom.Majd cukorral és tejjel ízesítem és összekeverem.



Nagyon köszönöm,akik rá szánták az idejüket,hogy leírják nekem.


2011. aug. 3. 09:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
egy db alma. az nem hizlal.
2011. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Zabkása. Ez pont szénhidrátot tartalmaz, de lassan felszívódót, tehát nem okoz hirtelen vércukorszint emelkedést, nem lesz egyszerre sok glükóz a véredben.


Én 150 gramm zabpelyhet szoktam felönteni annyi vízzel, hogy kicsivel több legyen, mint amennyi pont ellepné. Aztán egy almát vágok fel kis kockákra, és beleteszem, megsózom, majd felforralom az egészet. Utána kiteszem egy tálba hűlni, és a tetejére fahéjat szórok.


Az alma helyettesíthető más gyümölccsel is, esetleg tojást is lehet belefőzni, ha több fehérjét akarsz. Ebben az esetben csak fel kell törni a tojás, és egyben beleönteni, majd belekeverni.

2011. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

A 150 gramm mondjuk neked sok lenne szerintem, ha netán kipróbálod, 50-100 gramm közötti mennyiséggel próbálkozz.


És ha semmit nem raksz bele, úgy is jó, csak akkor még fontosabb a sózás, mert különben ízetlen lesz. Kevés só után viszont már magában is nagyon finom.

2011. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló : Hát,ez mondhatom sok segítség =(

Második hozzászóló : Köszönöm =)

2011. aug. 3. 09:11
 5/29 anonim ***** válasza:

pedig pont, hogy reggel kell bevinni a szénhidrátot:) Nem szabad, és nem is lehet teljesen elhagyni, mivel a szénhidrát fele a látásunkért is. A csapvízen kívül mindenben van szénhidrát.


Egyél pl.: rántottát 3 tojásból, egynek kiválasztod a sárgáját, és nem sütöd bele. Megeheted kétszersülttel, abonett kenyérrel, vagy ezek nélkül sok zöldséggel


Akkor: -abonett kenyér, csirkemell sonkával, zöldséggel

-ha nagyon drasztikusan akarod, ehetsz reszelt répát egy kis citromlével meglocsolva

-natúr müzlit is vehetsz, és te magad tedd bele a friss gyümölcsöt

-kefír, abba is tehetsz almát, málnát, amit szeretsz:)


Fú hirtelenjében ennyi, de majd még gondolkodom.


23N

2011. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
9%
Mit oltod le az elsőt, okostojás? A kérdésedre válaszolt!
2011. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok =) Egyébként.
2011. aug. 3. 09:13
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Én a zabpelyhet egyébként gyógynövényboltban veszem, egy kiló 450 forint, tehát van annyira olcsó, hogy akár minden nap is ehetsz zabkását.
2011. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem oltom le,egyszerűen kértem,hogy ne így írják le..másik észlény -.-
2011. aug. 3. 09:14
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Jóféle kenyér, teljes kiörlésű, rozs, valamilyen magos stb. Megkened vékonyan vajjal vagy margarinnal, teszel rá egy szelet minőségi sonkát (spanyol, olasz-pármai, feketeerdei stb.), egy vékony szelet sajtot abból, amit szeretsz. Teszel rá egy marék csírát. Eszel mellé 1 paradicsomot, fél paprikát, egy 4-5 cm darabos kígyóubit, ha van, akkor retket.

Ha a kenyér egy szelet, nem fogsz tőle meghízni, viszont a rosttartalma szükséges, a jó minőségű szénhidrátra pedig szüksége van az embernek.


Ugyanezt meg lehet csinálni rántottával is, minimális olajon, teflonban csinálsz rántottát 2 tojásból (lehet variálni hagymával, lecsóval, esetleg sonkával, vagy pár karika nagyon vékony, nem zsíros kolbásszal), megeszed a zöldségekkel, 1 szelet kenyérrel, vagy akár kenyér nélkül.


Finom a rántotta vegyes párolt zöldséggel, akkor nem kell kenyér.


Gyüm.joghurt: natúr joghurt, méz, fahéj, friss vagy fagyasztott gyümölcs egy maréknyi, összeturmixolva.

2011. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!