Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oktató, nevelő meséket mondaná...

Oktató, nevelő meséket mondanátok?

Figyelt kérdés
pelenkaeldobós mesék, a környezetről szóló kismesék, helyes evésról szolo mesék , stb érdekelnének
2016. szept. 19. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Berg Judit: Hisztimesék - ahogy a címe mutatja, hisztizésről szól.

Bilizésről több van, pl. a Bili-ügy (ezt nem ismerem, csak a hasonló Tesó-ügy-et).

Királylány születik - nem kifejezetten oktató, inkább segít, hogy kislányunk megtalálja a helyét a világban (2-99 éves korig).

2016. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

könyvtárban van Rengeteg ilyesmi! egyszerűen alig bírok kijönni, első nap 10 könyvet is kivettem :)


gyermekemet ez pl nagyon motiválta szobatisztaságra, a bilin is nem győzte "olvasni"

[link]


de én más témákban nézelődtem

(pl a youtube-n van gyerekdalok között, az én gyerekkori egyik dalom is, és megvan keménylapos könyvben a könyvtárban, szóval én speciel a látottatak szeretem könyvvel összekötni a gyermekben. vagy pl a bogyó babóca is van könyvtárban és neten is. én ilyen irányban szoktam keresni, ill autó, vagy munkagépes könyveket, vagy nagyképesek, ahol meg kell a képen keresni ilyen olyan margón levő tárgyakat, nem is gondoltam volna, hogy ez nem megy egy gyereknek csak úgy kisujjból..pl erdőben lovak. na hol vannak a lovak a képen? és keresi keresi, még mindig keresi... DE MILLIO tanító könyv van, pl színekre, számokra, tárgyak felismerése, megnevezésére, biztosan találsz könyeetre, evésre is.


illetve újságárusoknál, vagy pl vpályaudvai könyveseknél felénk vannak tanító ovisfüzetek, eyik pl arról szól hogy mi zajlik egy oviban(megérkezés, öltözés, reggeli, játék, mese a nevelővel, aztán jönnek a szülők, ezt is nagy érdeklődéssel bújja, és a maticás füzetek egyszerűen verhetetlenek (sínfelismeős, képkeresős, számolós)

2016. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden mese nevelő, még a Tom és Jerry is, más kérdés, melyik mire nevel. Oktató mese meg tipikus fából vaskarika.
2016. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az összes klasszikus - Marék Veronika, Bálint Ágnes, Szepes Mária.

A kortárs - Berg Judit, Bartos Erika

2-3 éves kortól már a helyes viselkedésről, környezethez való beilleszkedésről szólnak.

Vannak kimondottan pelusleszoktatós, de ehhez régebben sem kellett külön könyv, ha megérik rá, el fogja dobni magától.

2016. szept. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kornels válasza:

Nézzétek meg a NándiMesét Youtube-on.

Autós, állatos oktatómesék.

A kicsik imádják!

https://www.youtube.com/nandimese

2016. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!