Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvált kisgyerekes anyukák,...

Elvált kisgyerekes anyukák, ti ezt hogy szoktátok?

Figyelt kérdés

A gyermek(ek) kapcsolatának az ápolása a másik fél szüleivel, jelen esetben az apai nagyszülőkkel, az kinek a feladata válás után?


Nem keresik a gyereket (7éves), apuka nem foglalkozik ezzel láthatás alatt (vele napi kapcsolat van), gyerek meg egyre kevésbé emlegeti őket.


Tehát válással vesztettünk egy nagyszülőpárt is. Ahhoz viszont nincs kedvem h én teperjek utánuk (neteznek napi szinten csak ránk nem írnak h hogy van a gyermek, mi ujság az oviban stb, valószínűleg azt várják h én érdeklődjek irántuk, de nem volt jó a kapcsolatunk válás előtt sem).Hagyjam? Vagy a gyerek érdekében küldözgessek infokat kérés nélkül? Találkozni évi 2szer szoktak.


2016. szept. 23. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ez esetben hagynàm, tuti nem tepernék értük, ha meg a fiuknak is ennyi esze van. Alaphelyzetben szerintem ez az ex dolga lenne.

Az ő szülei, neked nincs közöd hozzàjuk, tehàt ő vigye a rokonaihoz vagy tolmàcsolja ha el szeretnék vinni pl.



Mi jóban voltunk az anyósommal, rendszeresen jöttek làtogatni az egyszem unokàjukat. Mondjuk nàlunk a gyerek apja nem érdeklődött.

2016. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak a magam szemszögéből tudok beszélni, a szüleim váltak el anno.

A nagyanyám nagyon erőszakos típus volt, így hozzá jártunk, viszont apám bővebb családjával megszakadt a kapcsolatom, mert apámmal is keveset voltunk, olyankor meg nem mentünk rokonokhoz.

Sajnos néhányan előbb meghaltak, minthogy felkereshettem volna őket, viszont volt egy vonal, akiket húsz éves korom múltával sikerült felkeresnem. Utána rendszeresen jártam hozzájuk, találkozgattam velük és nagyon élveztem, ők is örültek nekem, de ez már felnőtt döntés volt.

Én nem úgy fogtam fel, hogy valami kimaradt az életemből, hanem inkább nyereségként, hogy pár évet akkor még együtt tölthettem velük. (Mondanom sem kell, hogy anyám nem tapsikolt mindehhez, de mivel már felnőtt voltam, nem szólt bele.)

Nehéz ezt megállapítani, mármint hogy mi a helyes, mert pl. az a nagyanyám, akivel viszonylag sokat töltöttem együtt, inkább csak rombolt engem, minthogy épített volna, de ennek nem az volt az oka, hogy a nagymamám volt, hanem hogy milyen természete volt.

Amúgy sem könnyű felnőni elvált szülők gyerekeként, de még amikor rosszat mondanak a saját szüleimről, azt nehéz feldolgozni...


szóval talán mérlegeld azt is, hogy mennyire tűnnek értékesnek, mennyire tudják/tudnák gazdagítani a gyereked életét, vagy inkább ártalmas neki, ha velük van...

2016. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Snapette ***** válasza:
100%
Nálunk az apuka sem érdeklődött. Évente egyszer, ha eszébe jutott a gyerek, a nagyszülők egyszer sem érdeklődtek. Szerintem, ha az érdeklődés nincs meg, akkor nincs miért erőltetni. Nem szolgálja a gyermek érdekét, hogy kapcsolatba kerüljön olyan emberekkel, akik nem foglalkoznak vele, érdeklődnek utána.
2016. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyám nem tepert, így az apai nagyszüleimmel a válás után legközelebb az unokatestvérem esküvőjén találkoztam felnőtt fejjel, majd a temetésükön... Megvoltam így is...
2016. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyerekem apja intézi a találkozást mivel egy városban laknak.

Néha hívjuk (pár havonta) egymást a nagymamával. Mi jóban vagyunk.

2016. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint az en gyerekeim szerencsesek.

Nalunk apai nagymama megy ertuk heti ket nap a suliba,nala vannak estig,apuka munka utan megy hozzajuk es o hozza oket haza.kethetente hetvegen pentek delutan mennek a mamahoz,ott is alszanak es szombaton mennek apjukhoz.

Ha barmi baj van nyugodtan hivhatom,segit ha tud.

Nem en eroszakoltam ra a gyerekeket,magatol ilyen.mikor meg egy par voltunk is vitte oket rendszeresen.nyaron a mamaval tobbet nyaralnak mint apukaval.iden nyaron egy honapot voltak a mamaval.2 het gorog,2 het balaton.

Imadja az unokait.apuka mar inkabb huzodik az ujj csalad,ujj gyerekek fele.ha nem lenne at anyja ilyen,biztosan kevesebbet latnak a gyerekek.

A helyedben en nem keresnem oket.majd ha erdekli oket az unoka megkeresnek.

Ui.: Mi mind egy varosban,egy varosreszben lakunk.igy azert konnyebb,mintha messzebb lakank.de tuti oda is jonne ertuk rendszeresen.

2016. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!