Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes családok, miket...

Kisgyerekes családok, miket szoktatok vacsorázni?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok pár öltetet mert úgy érzem le van blokkolva az agyam, ami a főzést illeti. Ha rágondolok, hogy főznöm kell akkor tökre beijedek tőle, kb ugyanazokat az unalmas dolgokat ismételgetem mert nem jut eszembe semmi. Pedig korábban tevékeny voltam a konyhában.
2014. febr. 7. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lidilben veszek mirelit leveles tésztát, 150ft, s 3 csomag firslit, 160/csomag, finom, olyan mint a füstli.

Na a tészta kiolvad, kinyujtom, kockákra vágom, bele tekertem a virslit, tetejét bevagdosom, s megy a sütőbe. Nagyon finom!


Spenótos tészta,

Fokhagymát kis olajon odarakom, rá a mirelit spenót, fél pohár víz, fedő rá, kienged a spenót, bors só, 1 zacskós oké tejszín, forr 5 percet, s kész. Főzök ki penne tésztát, össze keverem vele, Tepsibe teszem, sajtot reszelek rá, s lesütöm. Nagyon finom, férjem is imádja aki húst hússal eszik:)


Spagetti


Meleg szendvics


Pizza, pizzás csiga


Bundáskenyér


Rántott hús csirke mellből rizzsel


Hagymás zsíron lesütött máj, ez nagyon gyorsan megvan, s a tescoban 200 Ft a félkiló mirelit máj, főzök hozzá 1 zacskó rizst, meg egy kis mexikói zöldségkeveréket

2014. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ebédre főzök főtt ételt, ha marad vacsorára is abból eszünk, 1.5 éves a fiam itthon vagyok vele így van időm. De gyorsan elkészíthető pl. lecsó, chilis bab, bolognai, pörkölt tésztával, paprikás krumpli. Ha nem marad ebédből akkor bundáskenyér, főtt virsli/kolbász, tejbegríz, túrógombóc, vagy felvágottas kenyér paradicsommal, paprikával.

Rengeteg étel van még amit főzök ebédre írok pár példát hátha tippet adok vele: raguleves, fasirt borsófőzelék, brassói, sült hús krumplival, rántott hús rizzsel párolt lilakáposztával, rakott kelkáposzta, rakott krumpli, borsóleves, gyümölcsleves, húsleves, lebbencsleves, krumplileves lepcsánkával, krumplilángos tejföllel sajttal, húsleves, paradicsomos húsgombóc, sült oldalas, toroskáposzta, töltöttkáposzta, székelykáposzta hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi ebédre főzünk,ha épp nem két napra főzök és marad akkor az a vacsi,vagy hal rizzsel,virsli,májkrémes,vajkrémes,lekváros kenyér,hozzá felvágott paradicsom,vagy nyáron nagyon jó salátákat készítek,tojással,sajttal stb.Néha van este sült csirkemell is rizzsel,esetleg egy light tojásomlett,vaj délután sütök palacsintát és az a vacsi.Ilyesmik.
2014. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi általában hideget vacsorázunk: szalámi, sonkák, Pick párizsi, mind a két gyerek nagy sajtevő (trappista, füstölt, edami, ementáli, kockasajtok, krémsajtok). Vagy tonhalkrém, tojáskrém, májkrém, körözött. Tejföl és füstli millió fogy, uborka, paradicsom, jelenleg kaliforniai paprika (ez jó kiadós, 3-4 napig esznek egyet). Gombakrémes csiga, vagy pizzás csiga, kenyérlángos, valamilyen töltött lepény. Rántotta. Gyros pitával sok zöldséggel.
2014. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Válogatós gyerek miatt mostanában gyakran meleg vacsorát csinálok, az sokkal jobban fogy:olajban sütök virslit, úgy hogy a végén bevagdosom 4-be, bekunkorodik olajban, így készül a virslipolip. Szívesen eszik halrudacskát, ezt sütőben készítem el, kenyérrel, vagy főzelékkel eszi.Főzelékből kedvenc a cukkinifőzelék (úgy készül mint a tök), a tejszínes karfiolfőzelék. Szoktam csinálni rendszeresen bundáskenyeret, "egérkét"=reszelt krumpli+liszt+tojás kisütve olajban, tejbegrízt. Ez utóbbi egészségesebb, ha gríz helyett részben zabkorpát raksz bele és cukor helyett is lehet xilitet (de úgy drága sajnos). Néha készül palacsinta, lehet pl. gyümölcsöt kisütni palacsinta tésztában (enyém lány ezt nem díjazta, pedig finom). Nagy kedvence a húsgombóc paradicsommártásban. Általában jól fogy a tészta valamilyen szósszal és reszelt sajttal. Lehet pl. tejszínes sonkás szószt, vagy tejszínes tonhalast rakni rá, gyorsan elkészülnek. Lehet kapni kisebb szemű tésztákat pl. gyermelyi kiskagyló, gyermelyi csipet amiket a gyerekek jobban meg tudnak enni. Kedvenc még a rizses hús én általában sertésből csinálom. A klasszikus húsleves is jó, de időigényesebb. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
2014. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hmmm, de rég ettem "egérkét"

Holnap csinálok is:)

2014. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
most muffin lesz a vacsora . amugy pizza,tejberizs ,hidegenni valo.
2014. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hú de jókat írtatok, annyira köszönöm! Szerintem az egészet kinyomtatom és kiakasztom a konyha falára :)

Remélem meghozza az ihletet is :)

2014. febr. 8. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!