Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisállat elpusztulást hogyan...

Kisállat elpusztulást hogyan mondod el a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
3-és 8 éves a két gyermekünk.a kicsi imádta,a ma elaltatott kutyusunkat.egyenlőre nem keresik,"mert kórházba van".várjuk meg,mig rákérdeznek? a nagyobbik pedig nagyon érzékeny,bár ő nem annyira kutyás,mint a kislányom.másnak mi a módszere?mit mondott??
2016. szept. 28. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el nekik az igazat. Ha vallásosak vagytok, akkor annak megfelelően, ha nem, akkor pedig egyszerűen meséld el nekik, hogy nagyon beteg volt, öreg volt, stb. A 8 éves már garantáltan találkozott a halállal, a 3 éves pedig már bőven meg tudja érteni.


A gyerekek nagyon világosan érzik a sunnyogást és mellébeszélést akkor is, ha nem mondják meg.

2016. szept. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy meghalt és ennyi. Esetleg, hogy jobb helyen van. Nem kell ezt túlragozni. A halál természetes dolog, régen nem zárták el tőle a gyerekeket és túlélték. Nekem 7 évesen megölte egy kutya a nyulamat, nagyon szomorú voltam de túléltem. A szüleim együttérzőek voltak, de nem titkoltak el semmit.
2016. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen az igazat, a saját életkoruknak megfelelően. Ha kérdeznek akkor válaszolj rá, de nem kell túlmagyarázni.
2016. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Én mikor meghalt az egyik öreg kutyusunk azt mondtam az akkor 3 évesemnek,hogy felment az angyalkákhoz. Utána sokszor ha fáradt volt este sírva fakadt hogy aggódik miatta. Mindig elmondtam,hogy fent vigyáznak rá. Napközben nem egyszer megkérdezte,hogy melyik felhőn van. Rá másfél évre most meghalt a másik kutyusunk.(A két kutya tesó volt,teljesen egyforma.) Küzdöttünk érte de mikor láttam,hogy el kell engednunk mondtam a most már 4 évesemnek,hogy fel fog ő is menni. Kicsit pityergett,mikor felment,mondtam,hogy most már a tesóval van és már nem beteg. Sírt de már magától mondta másoknak,hogy hova ment és nincs egyedül. A 2 évesem még nem fogja fel. Hozzátenném nem vagyunk hivők,de nekik így jó és legalább nem családtag esetében találkoznak majd a halállal. Van még 2 fiatalabb kutyusunk. Minap beteg volt az egyik akkor a Kisfiam sírva fakadt,hogy neki nagyon fog hiányozni ha felmegy az angyalkákhoz. Mondtam,hogy jó darabig nem megy. 4 kutyánk volt és mind családtag aki velünk élt/él. Van ismerős aki a 8-10 éves gyereknek évek óta azt hazudja,hhogy az állata csak orvosnál van... Szegény gyerek nekem meséli,hogy majd hazahozzák. Szerintem ez a legrosszabb.
2016. szept. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy sajnos nem tudták mdggyógyítani a kórházban, beteg volt és öreg, meghalt, már nem tud jönni hozzájuk játszani.
2016. szept. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Az igazat kell elmondani, természetesen úgy ahogy azt a kicsi megérti. Fentebb írták az angyalok vigyáznak rá dolgot, én is ennek a híve vagyok. Meséltem is neki hogy fent van egy nagy-nagy rét és most boldogan ott játszik és szaladgál az angyalokkal. Nekem ovis koromban megmérgezték a kutyámat, anyámék nem mondták meg hogy meghalt, helyette azt mondták elszökött. Tudtam, éreztem hogy a válaszuk nem őszinte.
2016. szept. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ-csak azt nem tudom,hogy magamtól mondjam e el.

mindenkinek jár a zöld !

2016. szept. 29. 20:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, magadtól mondd el nekik. Nem jó kerülni az ilyen témákat, még rengeteg kínosabbnál kínosabb dolog lesz, amit meg kell velük őszintén beszélni - ennek az alapjait most tudod lerakni vagy elrontani.
2016. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!