Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek minden kisgyerekne...

Szerintetek minden kisgyereknek van szüksége valamilyen anyapótlóra?

Figyelt kérdés
Legyen az cumi, szundikendő,plüss állatka...mindegy..valami. Vagy szerintetek ha egy kisgyermeknek nincs ilyen tárgya amihez kötődik az baj?

#anyapótló
2016. szept. 30. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de szerintem nem. Leginkább a bölcsis korosztálynak (1,5-3) van szüksége. Amelyik gyerek pedig ezt az időszakot otthon tölti az anyjával, nem jár bölcsibe, annak kisebb eséllyel van szüksége pótlékra.


Ez persze tudományos alap nélküli, szimplán egyéni meglátás. Ezt tapasztaltam ismerősi körben. A környezetemben csak azoknak a gyerekeknek volt "alvópajtija" (és közülük se mindnek), akik korábban kezdtek közösségbe járni.

2016. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobb itthon volt velem 3 éves koráig. Neki volt egy plüsse amivel aludt, de nem volt "létfontosság", tehát mással is elaludt, nem volt egy kedvenc.

A kicsi 1,5 éves korában bölcsit kezdett, neki van/volt kendője és nagyon ragaszkodik hozzá. Ez viszont kb féléves kora óta így van, amikor még nem volt bölcsis, tehát nem tudom, hogy mi lehet az összefüggés...

2016. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem valószínűleg igen.

Vagy cumi, vagy ujjszopás, vagy valami alvós állatka, valami minden gyereknek van.

Persze az sem "baj" ha valakinek nincs, de szerintem az ritka.

Mért, a te gyereked nem ujjszopis és nem cumis és nincs alvás állata sem?

2016. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Baranka ***** válasza:
5 éves a nagy. Neki egy (szerintem) iszonyú csúnya plüss macija van, de odáig van érte meg vissza. Kiscsoportos korától kezdve imádja. Anélkül nincs is élet :). Előtte egy darabig egy másik macival, babával, plüss kutyával rohangált (persze külön-külön). Kicsi ő 3 és fél múlt el. Neki egy tigris plüsse van.
2016. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyukám (aki mellesleg „szakember”, gyerekpszichológus) azt mondta, hogy minden gyereknek szüksége van valamilyen „módszerre”, amivel meg tudja magát nyugtatni – ahogy előttem írták ez az alvórongytól az ujjszopásig sokféle dolog lehet –, és érdemes pl. többféle rongyot, plüsst, bármit tenni a kiságyukba, hátha valamelyikbe „beleszeretnek”.

Ő speciel azért nem kultiválja a cumit, mert az egy olyan dolog, amit a csecsemő nem tud magától visszatenni a szájába, így a szülőtől függ, ha kiesik az ágyából, elejti, stb., tehát nem tudja betölteni azt a szerepet a gyereknél, amire hivatott – hogy bármikor „előkaphatja”, ha meg akarja magát nyugtatni. Ezzel szemben pl. a kéz mindig kéznél van. :)

2016. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én is hasonló dolgokat tanulok és éppen emiatt kérdeztem, mert az egyik tanár mondta, hogy a gyereknek szüksége van anyapótlóra. És én elgondolkodtam, hogy az én kisfiamnak van-e ilyen. Most másfél éves, volt cumija, de magától elhagyta majdnem egyik napról a másikra. Egy időben próbáltam a szundikendős dolgot, de nem fogta meg igazán a dolog. Nem feltétel neki az alváshoz. Aztán így elgondolkodtam, hogy vajon ez most baj-e vagy sem. Mert ha nagyon el akarom vinni a gondolatot, akkor akár azt is mondhatnám, nincs szüksége anyapótlóra, mert nem érzi, hogy kéne bárkit is pótolni :( Nem tudom így értitek-e hogy gondolom. Valahogy úgy értem, hogy nem úgy kötődne hozzám vajon?! De mikor ezeket írom közben cáfolom is magam, hogy ez hülyeség...csak néha elgondolkodom ilyesmiken. Lehet hogy van neki "anyapótlója" csak nem ilyesmi féle dolog. Pl. most vagyunk túl szeparációs szorongási időszakon kb szűk 2 hónapig tartott, és csak az nyugtatta meg ha bekapcsoltam neki a tvt. Nem tv függő, nem kéri napközben vagyis el van nélküle, eljátszik ő, de valahogy mégis ezen nyugszik meg és pilled el. Most már nem kel fel éjszakánként, viszont éjszakára bekapcsolva hagyjuk úgy, hogy a hang teljesen le van véve és még a fényerő is majdnem...éppen hogy látszik benne valami. És éjszaka látom, hogy előfordul hogy felkel, de már nem sír, odapillant a tvre is, látja h megy valami és aztán visszafekszik és alszik tovább. Szóval lehet hogy neki ez az "anyapótló" jelenleg, mert ez nyugtatja meg. De csak éjszakánként fordul ez elő, nappal nem.
2016. okt. 1. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:

"nincs szüksége anyapótlóra, mert nem érzi, hogy kéne bárkit is pótolni :("


Nem illik oda a szomorú fej. Inkább :)!

Legyen önbizalmad! Azért nem kell neki pótlék, mert ott vagy te.

2016. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó...mondjuk ez igaz :) Így is fel lehet fogni ;) Mondják itt nekem aztán jobbról-balról, hogy örüljek neki, hogy kiegyensúlyozott gyerek :) De biztos azért vagyok megkavarodva picit, mert mostanában a suli miatt sokat nem voltam itthon, és apásabb lett mint volt. És ez amennyire jó érzéssel tölt el, annyira rosszul is esik valahol :) hogy már nem az van hogy csak anya jó, hanem ma például át akartam venni apától és nem akart hozzám jönni, hanem apánál akart maradni...és ilyenkor picit belül ez rosszul esik :) De igyekszem a jó oldalát előtérben tartani, hogy egyformán fontosak vagyunk neki és igényel minket...és hál Istennek meg is tudjuk neki adni azt, hogy mindketten jelen legyünk az életében. Sajnos vannak ugye olyan családok, ahol ez így nincs meg...
2016. okt. 2. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!