Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit mondanátok 2 pici...

Ti mit mondanátok 2 pici gyereknek, akiket elhagyott az anyjuk?

Figyelt kérdés

A bátyám lányairól van szó. A kicsi 1,5 éves volt akkor, a nagyobb 3,5.

Egyszerű a történet. Többször mondta kb 2 hónappal az előtt, hogy elment, hogy ő itt nem bírja, hazautazik (nem magyar származású volt). Hát egyik napról a másikra el is ment. Előtte sem volt egy mintaanya. Nem volt olyan hét, hogy a gyerekek ne lettek volna velem. Én vittem őket orvoshoz legtöbbször, oviba, bölcsibe én mentem értük.


Féléve volt ez, én még 18 sem volt. Odaköltöztem hozzájuk. Minden rendben ment, felvettem az anyaszerepet, amit már régóta próbálgattam (annyiszor voltak velem, hogy már sokan azt hitték az én gyerekeim)


A nagyobb mostanában rengeteg kérdez anyja felől. Nem azt látom, hogy megviselte a dolog de szerintem mégis. Olyanokat mond nekem, hogy ugye te szeretsz? te nem hagysz el minket?

Most mit mondjak, ha az anyjáról kérdez? Mondjam, hogy nem így akarta, de el kellett mennie? Nem akarom, hogy azt érezze, hogy saját akaratából hagyta itt őket, mivel ez felnőtt fejjel is felfoghatatlan.


Azt sem tudom, hogy ez a helyzet mennyire egészséges. Azt is kérdezte már a nagyobb, hogy nekik én lettem az anyjuk? Meg miért nem hívhatnak úgy, hogy anya? Folyamatosan olyat akarnak velem játszani, hogy én vagyok az anya, ők meg a gyerekek (amit egyébként féléve a valóságban is játszunk)Az anyjukkal egyébként azóta nem beszéltek, hogy elment, nem igazán tudunk róla semmit, tehát nem valószínű, hogy valamikor visszajön. Iszonyatos félév volt ez, én még tanulok.


Ti mit mondanátok nekik róla?



2016. szept. 30. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sajnalom szegeny piciket.

Igen legyel a keresztanya abba az anya szo is benne van de ha majd megis lesz potanyuka nem fogjak keverni.

Ahogy irtak is erositeni kell oket az onbizalmukat stb.. Hogy mennyire szereted oket, mert szeretni valoak es nagyon aranyosak, ugyesek stb.. Valahogy muszaj kompenzalni amennyire csak lehet ezt az elhagyatottsag es veszteseg elmenyt es azt hogy ugy erzik ok nem szeretni valoak stb..

Extra torodest es figyelmet igenyelnek most hogy minel kevesebb legyen a serules.

Az elutazott az jo, es az is hogy ha pozitivan probalod beallitani anyukat megha nem is az, mert akkor nem azt gondolja a kicsi hogy azert ment el mert oket nem lehet szeretni, vagy utalja oket stb.. Hanem mert jo dolgokat csinal, segit masoknak ami jo tehat nem magara iranyitja negativan ezt az egesz helyzezet

2016. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!