Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 2 éve nyáron...

A kislányom 2 éve nyáron sajnos elhizott (tényleg csak egy nyár alatt) azóta az étvágya is megnőtt, és nem tudom hogy lehet ne rávenni hogy ne akarjon annyit enni?

Figyelt kérdés

őt is zavarja ez az állapot,de azt mondja erre hogy a pocim mindig éhes.. természetesen próbálok helyette zöldséget és gyümiket adni.ezeket el is fogadja-de éhes marad..

Régen én is "elítéltem"azokat a szülőket akiknek el volt hízva a gyerekük-és tudom rólam is az gondolhatják biztos édeséggel tömöm-pedig nem! teljeen nem akarom megvonni,mert azt olvastam erről azzal sem teszek jót. ezért pl túrórudit szokott kapni.

Ja és még csak 5 éves..szóval nem a lefogyasztás a cél hanem hogy ne hízzon tovább


2016. okt. 4. 10:02
1 2
 1/20 klopusz ***** válasza:
89%
Rengeteg oka lehet. Gyerekorvos mit mond?
2016. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

semmit.. látja rendszeresen de tőle nem kérdeztem rá,és ő sem mondta hogy nem oké a dolog.

és ne úgy képzeld el hogy kövér,hanem olyan masszív..

2016. okt. 4. 10:07
 3/20 anonim ***** válasza:
38%

Nem csak az edessegtol lehet meghizni. A szokasos, hagyomanyos magyar konyha tulajdonkeppen egy hízlalda.


Az nem megy hogy csak a gyerek eszik zoldseget, meg sovany husokat, a csalad meg zabalja a porkoltot nokedlivel, meg a toltotkaposztat feher kenyerrel.

2016. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Ha zöldséggel és gyümölccsel tömöd jó hogy éhes marad.

Életkorának megfelelő fehérje-szénhidrát-zsír arányú étel kell neki. Akkor nem lesz éhes állandóan.

2016. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Járjatok el valami tornára vagy táncra. A fiamból (hasonló alkat, csak épp nem hajlandó nagyon se gyümölcsöt, se zöldséget enni...) a karate faragta le eddig a legtöbbet :), de pl. úszás után mindig csak éhesebb lett.
2016. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
6%

Par het alatt hogy lehet elhizni? Kuldd el a titkat, 41 eve nem megy.


Menjetek mozogni, futni, tornazz vele!

2016. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Hát, szerintem ha hirtelen hízott sokat, akkor lehet ki kellene vizsgálni, mert lehet egészségügyi oka is akár. Kérdezz rá a gyerekorvosnál.
2016. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

nem zöldséggel gyümölccsel tömöm-ezeket akkor kapja amikor vacsi vagy ebéd után kicsivel megszólal hogy:"éhes"

azért nem gondolom hogy betegség miatt lenne ez a dolog,mert azon a nyáron amikor meghizott akkor sokat volt anyósomnál,apával-és a mindennapos fagyizás,édesség,joghurttal kenyér evés,megtette a hatását.. és ekkor az étvágya is megnőtt.


Aki írta hogy hogy lehet egy nyáron meghizni: egyrészt ez alkati dolog lehet ,mert a barátnőm is ehet bármit és semmit nem hízik. és egy gyereknél a plusz 2-3 kg is látványos-ha előtte vékony volt. márpedig júni 15ig nem volt probléma az alkatával,és mire vittem szeptemberben az ovónők is ledöbbentek,hogy hogy megváltozott..

2016. okt. 4. 11:03
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Kivizsgálás. Gyümölcs csökkentése. Helyette teljesértékű gabonák használata és zöldségek. Fehér liszt és cukor száműzésrle.
2016. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Márpedig nem normális dolog egy nyár alatt meghízni akár kisgyermek, akár felnőtt. A fagyizástól meg egyéb nyalánkságtól egy egészséges kisgyerek nem fog meghízni 2-3 hónap alatt. Ez már egy intő jel arra hogy a szervezete nem úgy működik ahogy kéne. Egyedül az étkezés és a mozgás az ami segíteni tud, ilyen kicsi korban semmit nem adnak erre, nem is szabad. Esetleg a pajzsmirigyét meg lehetne vizsgáltatni egy endokrinológussal. A gyümölcs egyébként hizlal. Fehér kenyér helyett süthetsz te is otthon teljes kiőrlésű és sima liszt keverékéből kenyeret, garantáltan laktatóbb. Nokedlit is csinálhatsz ebből.
2016. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!