Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 honapos lanyom reggel...

19 honapos lanyom reggel elsapadt, a szaja is elfeheredett, de nem ajult el, csak nagyon nyugodt volt. Par percig tartott, utana visszanyerte a szinet. Ez mitol lehetett, volt mar masnak is? Nagyon ijeszto volt.

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neurológus, de gyorsan, mert kisrohamnak tűnik.
2016. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent a "kisroham"? Mitol jelentkezik?
2016. okt. 4. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kisroham egy enyhébb lefolyású epilepsziás roham. Az, hogy enyhébb, nem azt jelenti, hogy nem veszélyes!

A gyerekorvosnak mindenképpen mondd el minél hamarabb, hogy tudjatok ebben tovább menni.

2016. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, tényleg lehettem van világosabb is. Ahogy írja a második válaszoló, ez egy epilepsziás roham egyik fajtája és nagyon ki kéne vizsgálni.
2016. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De azert ez nem jelentheti mindjart azt, hogy epilepszias??
2016. okt. 4. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Lenne egy kérdésem: ha a patika állapotú autód egyszer csak leáll az út közepén, nem indítható, bármit csinálsz, akkor elviszed autószerelőhöz, vagy a gyakorikérdéseken érdeklődsz, ahol minden második ember félanalfabéta idióta? Kicsit erősnek tartom, hogy egy ilyen után itt érdeklődsz és várod a válaszokat, effektíve diagnózist, miközben egyrészt nem orvosok az itt válaszadók döntő többsége, másrészt ennyi leírás alapján még egy 30 éve praktizáló orvos sem tudja megmondani, hogy mi baja a gyerekednek... tudom, hogy itt mindenki minimum 8 féle szakorvosnak képzeli magát, mert itt egy menstruációs késésből PCOS-t, enyhén megemelkedett intulinszintből IR-t, enyhén emelkedett TSH-ból pajszmirigy betegséget diagnosztizáltak, de az a nyomorult orvos nem véletlen tanul alsó hangon 11 évet... maradjunk annyiban, hogy ő fogja jobban tudni, nem itt a gyakorikérdéseken.

És azt már nem is kommentálom, hogy miféle anya az, aki egy ilyen "jelenséget" itt kérdez meg, de türtőztettem magam és inkább csak megkérlek, hogy vidd el orvoshoz, persze csak ha fontos a gyereked élete.

Epilepsziás diagnózishoz pedig kicsit több kell, minthogy valaki azt írja, hogy lehet az is... meg úgy 500 másik dolog, csak mivel nem vagy kompetens a témában, ezért nyilván fingod nincs róla.

2016. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 6os, mivel van benne tapasztalatom, ezért mertem az egyik rosszabb lehetőséget megírni a kérdezőnek.
2016. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én itt nem írtam választ korábban, de hadd jegyezzem meg, szerintem a 6-osnak és 7-esnek is igaza van, együttesen (a 6-osnak csak annyiból nem, h alap nélkül kritizálta a hetest).


A hatos szakembert javasolt esélyesen kockázatos esetben, a hetes meg teljesen jogosan válaszolt tapasztalatból - mégis mit kellett volna tennie?? Aggódó ember kérdést írt ki, a hetes meg tapasztalatát megosztotta vele, ami jobb, mintha nem írt volna semmit (feltételezzük, hogy nem hazudott).


A hatossal csak annyiból nem értek egyet, hogy alap nélkül kritizálta azokat IS, akik megosztották a kérdésre a tapasztalatukat, holott az ilyet megélt szülő nem tehet arról, hogy orvoshoz rohanás helyett valaki kiírta a ezt a kérdést - akkor már teljesen oké, hogy válaszoltak.


(Más kérdés, hogy ha tapasztalat nélkül, és/vagy elméleti tudás nélkül valaki kotnyelesen válaszolt volna.)

2016. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!