Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam az Istennek se hajlandó...

A fiam az Istennek se hajlandó szótfogadni a bébiszitternek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos rákényszerültem, hogy pár hétre bébiszitterre bízzam a 3 éves fiam, nekem sajnos nincs lehetőségem vele lenni, mert három munkahelyen dolgozom. A gyerek apjával nem élünk együtt.


Kisfiam kiscsoportos ovis, de nemrégen lázgörcsöt kapott (majdnem 41 fokos lázzal feküdt egy hetet bent a gyerekosztályon), múlt hét elején engedték ki. Az oviban viszont azt mondták, így még minimum két hétig ne vigyem a kicsit, ezért kénytelen voltam felfogadni mellé valakit (más nem vállalta, aki családtag, hogy vigyáz rá). Szófogadó, nyugodt kisfiú, az óvó néniket is nagyon szereti. Múlt héten hétvégét kivéve a bébiszitter vigyázott rá és mire hazaértem, szinte minden nap a fiam szétrámolta a lakást, hisztizett, ordítva sírt, rá sem ismertem, csak mellettem nyugodott meg. Pedig pont hogy azt mondták, sokat kell pihennie, de azt sem hajlandó, de félek ha így tombol, görcsöt kap megint :( Próbáltam beszélni vele nyugodtan és erélyesen is, hogy a néninek bizony szót kell fogadni, de semmi változás. Már a szomszédok is szóltak, hogy hogyhogy ennyit üvölt ez a nyugodt kisfiú. Már az is megfordult a fejemben, hogy esetleg bántja, annyi ilyet olvasni erre-arra sajnos. Pedig volt összeszoktatás is, egy nap szabira azért valahogy elkönyörögtem magam és az első nap velük voltam én is, de akkor semmi ilyen nem volt.

Segítsetek légyszi!



2016. okt. 4. 13:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha nincs szankció, nem lesz változás. Egy ilyen kicsi gyereknek a beszéd semmi, ha nem kap büntetést, eszében nem lesz változtatni. Tényleg neveld meg. Most neveld, kamaszkorában majd elég lesz beszélgetni vele, most még nem elég érett hozzá.
2016. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyfelől a kisgyermekek egy része nyilván kellemetlennek élhet meg egy vadidegent, főleg ha kizárólag vele lehet együtt akár csupán egy órácskát. Óvodába is a legtöbb 3-4 évest, amikor először kerül oda, FOKOZATOSAN be kell szoktatni. (A kisgyermekek kisebb része 1-2 nap alatt beszokik, de ez nem mérvadó.)


Másfelől egyetértek avval, aki írta, hogy esélyesen nem következetes a sittered. Gyakori eset, hogy ha egy gyermek tündéri az oviban (legalábbis amikor már beszokott oda), addig otthon, bizonyos személyek (anya / apa / sitter / tesó) pusztán attól szertelen, hogy nem következetesek vele.


NEM büntetni kell, hanem következetesen nevelni.


Lehet tehát h jó a sittered, csak még nem szokott hozzá a fiad. Sokszor nem elég egy nap, hogy a szülő, a sitter és a gyermek együtt legyenek, hanem minimum egy hét kell, persze a rohanó világunkban ezt nehéz kivitelezni, de muszáj!


Amint megszokta a sittert, onnantól ha továbbra is szertelen a gyermek viselkedése, a leírtak alapján sittert váltanék a helyedben.

2016. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!