Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves múlt augusztusba és...

2 éves múlt augusztusba és nem beszél?

Figyelt kérdés

Mindent ért mindent tud annyit mond kot-kot, vau vau, miau-miau meg a pulykát utánozza.

Egyszer mondta hogy igen és egyszer hogy nem.

Mondta már hogy apa de nem akar beszélni.

Egyszerűen ha mondom neki beszéljél mindjad mert nem értem látom rajta hogy becsukja a fülét.

Az apja kétségbe van esve hogy valami baja van ezért nem beszél hol ott mindent ért.

Mosolygós, jókedvű okos lány annyit leszámitva hogy nem beszél.

Vigyem el valahova?

Vagy várjak még?



2016. okt. 8. 07:16
1 2
 1/15 babyboom567 ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!

Keresztfiam 2011 májusában volt 2 éves,kb annyit beszélt mint a kislányod.Szeptemberben vitték bölcsibe, 2 héten belül rendesen mondatokban beszélt.Azóta okos iskolás nagyfiú.

2016. okt. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Semmi baja nincs az ég adta egy világon majd négy éves korban kezdjél aggódni, addig normális
2016. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is teljesen normális!

Kisfiam is annyit beszélt mit a lányod ő még 2,5 évesen sem akart beszélni.

Mikor 3 évesen oviba került,utána rendesen beszélt.

Egyébként ha megkéred hogy beszéljen akkor nem fog az én fiam is ezt csinálta,akárhányszor kértem hogy beszéljen csakezért se beszélt,még annyit se mint előtte:)

2016. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2016. okt. 8. 10:57
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem értek egyet az előttem szólókkal. A lányoknak már illik 2,5 évesen beszélni. Én elvinném korai fejlesztőbe, vagy magánúton mozgásfejlesztésre (Tsmt, Ayres stb).

Addigis sok hintàzás, pokrócban lengetés, trambulinozàs, mászasd, sétáltasd hátra felé, egyensúly gyakorlatok.

Ezek mind csodát tesznek, hidd el!

2016. okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Leírom a saját esetemet:

én majd 3 éves voltam, amikor elkezdtem beszélni, addig csak mutogattam, ha pl szomjas voltam, odavittem anyát a csaphoz, mutattam a pohárra, stb, tehát megértettem magamat, csak lusta voltam beszélni. Azóta bepótoltam :) a szakmám is olyan, hogy folyamatosan beszélni kell, nincs semmi problémám :)

De ott van a fiam, aki szintén aug-ban lett 2 éves, tökéletesen beszél, szó szerint folyamatosan, tehát kivétel amikor alszik, egész nap csak beszél, mondja, kérdez, kommentál - néha már én fáradok el helyette - 10-15 soros mondókákat mond, számol, énekel (nem erőszakkal tanítom, egyszerűen rettentően ragad rá, amit csak egyszer mondok el, az is). Szóval ebből, és magamból kiindulva én a biztonság kedvéért megmutatnám szakembernek (magán úton, mert sztk-ban hajlamosak elküldeni, hogy ó, ráér még beszélni), biztos, ami biztos... tuti nem várnék... (ismerősöm fiának pl le volt tapadva valami a nyelvénél, - nem akarok hülyeséget írni, nem tudom pontosan micsoda - de ahogy azt orvosolták, hirtelen megindult a fejlődése e téren is).

Mert lehet minden ok, de lehet, hogy nem és én annak a híve vagyok, hogy jobb időben elcsípni a bajt (ha van). Ha nincs (kívánom, hogy így legyen), akkor meg megnyugodtok.

2016. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem értelek 5!

Jó egyensúlya van a gyereknek. A belsőfüle tökéletes úgy tudom akkor kell ezeket a módszereket.

Hogy érted azt hogy illik?

Ha meg nem bilizne mondjuk illetlen lenne vagy buta?

Amúgy szobatiszta lassan fél eve.

De nem ertem mi az összefüggés abban hogy amire nincs is pénzünk trambulin abba ugraltassam!?

2016. okt. 8. 16:47
 8/15 A kérdező kommentje:
Én még nem vagyok ideges csak az apja mondja hogy analfabéta lesz.....
2016. okt. 8. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Én csak segíteni akartam, de ha neked jó így, hogy nem beszél, akkor dugd csak homokba a fejed!

Mégegyszer elnézést! Többet nem válaszolok!

2016. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Zselyke ugye?
2016. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!