Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves múlt augusztusba és...

2 éves múlt augusztusba és nem beszél?

Figyelt kérdés

Mindent ért mindent tud annyit mond kot-kot, vau vau, miau-miau meg a pulykát utánozza.

Egyszer mondta hogy igen és egyszer hogy nem.

Mondta már hogy apa de nem akar beszélni.

Egyszerűen ha mondom neki beszéljél mindjad mert nem értem látom rajta hogy becsukja a fülét.

Az apja kétségbe van esve hogy valami baja van ezért nem beszél hol ott mindent ért.

Mosolygós, jókedvű okos lány annyit leszámitva hogy nem beszél.

Vigyem el valahova?

Vagy várjak még?



2016. okt. 8. 07:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

De latod megsértődsz ahelyett hogy válaszolnál arra amit irok.

Ennyi magyar bunkó mentalitás. Akkor dugd homokba a fejed!

Hol ott csak nem ertem miért illő?! Ezert kérdem.

De kb mint a magyar többsége bunkónak veszed hogy te segiteni akartál en bunkó voltam oszt jó idő!

Nem ertem az összefüggést a trambulinnal....



Meg milyen Zselyke? Ki az a Zselyke? Nem Zselyke a neve.

2016. okt. 9. 12:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az egyensúlyi rendszer, és még néhány idegrendszeri terület szoros összefüggésben van a beszéd alakulásával.

Ezért ajánlhatta az egyik válaszoló, hogy hintáztasd, pokrócban lengesd, meg a többit. A trambulinon való ugrálás i nagyon jó - és hasznos az idegrendszerben az idegsejtek közötti kapcsolatok kiépülésének segítéséhez. Nem a belső füle miatt kell ez, illetve akkor is jó ezeket is bevennetek a közös játékba, ha úgy látod, hogy jó az egyensúlyérzéke.


Ha jól megért mindent, "csak" nem beszél, akkor ártani nem ártasz vele, viszont használ.


Én nem erőltetném, hogy beszéljen, de sok olyan mozgást végeztetnék, ami ezt az egyensúlyi rendszerét ingerli.


Pl: Hóna alatt fogod, magad felé fordítod, hogy szemben legyen veled. Lábujj hegyre állsz, majd talpra zökkensz. A zökkenéseknél mosolygósan mondd: döcc-döcc..

vagy


Hanyatt fekszel, térded a levegőben, hajlítva. A gyerkőcöt fektesd a lábszáradra (közben persze fogod) úgy, hogy lássa az arcodat. Süllyeszd a lábszárad vízszintes alá majd emeld újra fel - közben a gyerek(feje) ugye hol fent van, hol lefele áll, kb. mint hason fekve a mérleghintán. Mikor emeled a lábad mondd aaaaa, mikor süllyeszted: oooooo


vagy


Ülj egy székre, gyerkőcöd az öledben, szemben veled. Dőljetek jobbra-balra, közben mondókázhattok, vagy mondhatod csak azt: így-úgy.

Ölben ülve, veled szembe fordítva hátra is döntheted jó mélyen. Közben adj ki valami hosszan ejthető hangot, majd visszaérkezik ülésbe, akkor is mondhatsz valamit. Pl: hóóóóó-rukk


Forgathatod is. Hóna alatt megfogod, aztán körbe forogtok. Egyik irányba forgásnál mondd pl.: éééé, a másik iránynál: őőőő


Ha jól bírja az ilyesmit, akkor apával együtt zsip-zsup játékot is játszhattok: te fogod a karjait, apa a lábait, és lengetitek. Mondhatjátok közben a mondókát is. Ha bírja a "kiképzést" a végén az ágyra is ejthetitek - persze óvatosan, és csak olyan magasról, hogy véletlenül se legyen baja. (mondjuk 50-60 cm magasság már jó, de van gyerek, aki ezt imádja, és neki lehet magasabbról is. Viszont amelyik gyerek fél ettől, azt, csak puhán le lehet tenni az ágyra.)


Térdedre ültetve döcögteted, ritmusos mondókát mondasz hozzá.


Leülteted valami csúszósabb felületre (pl. parketta), és tolod előre kb 50 cm-t, majd húzod vissza, közben mondod: sssssi-hhhhu (tolás-húzás)

Ringasd sokat. Vagy hintáztasd a karodban, közben beszélj hozzá.



Játékállatokat/képes könyvet nézegetve mondhatod az állatok hangját (pl.: farkas: aúú, cica: miaú, csacsi: iá - ezeknek jellegzetes hangjuk van, és főleg magánhangzók, amit könnyebb utánozni, viszont mozgatják a szájizmokat is.) - nem baj, ha nem mondja utánad, de azért megkérdezheted, hogy: Hol a cica? És mit mond a cica? Ha nem mondja, te mondod neki. Stb.


Ez csak pár ötlet (te bővítheted, alakíthatod tetszés szerint, mert rengeteg lehetőség van még), hosszú lett így is, elnézést. Nem azt mondom, hogy 1 héten belül beszélni fog, de segíthet a beszédindításban.

Ha 2.5 évesen sem beszél (nem a hibátlanul ejtett szavak a feltétlen elvárás, de jó lenne, ha minimum 25-35 szót használna már), akkor azért elvinném korai fejlesztőbe, lássa szakember, és ő is adhat ötleteket, kell-e valamit tennetek, és ha esetleg igen, akkor mit.

2016. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Na azért az előző válaszod is marha bunkó volt kérdező, de az utolsó mindent visz! Gratulálok!
2016. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

12es válaszoló


Köszönöm szépen!

Elolvastam.

Ebből elég sok mindent szoktunk csinálni csak más szavakkal.

Az allatok szépen tudja utánozni.

A farkast, kutyát, cicát, pulykát, tyúkot

Azt tudja még mikor mondom neki hogy csinál anya ha mérges vagy apa ha fáradt.

Szoktunk hintázni a lábamon, meg pörgetni is szoktam, a szemből ülést is szoktuk csinálni.

Sok mindent irtál amit szoktunk csinálni.

Érten mostmár miért jó a trambulin. Nem ertettem. Tényleg!

Köszi még egyszer!

Atolvasom még hogy mi az amiket nem csináltunk vagy nem úgy.

Olyat szokott még mikor mar megunta hogy a garázsba az autóba ül hogy ordit ányá, ányá,ányá

A cicát is utánozza.

De akkor többet csinálom vele ezeket a fejlesztő gyakorlatokat.

2016. okt. 10. 16:47
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem beszelt semmit ennyi idősen és vittem korai fejlesztő be,ahol tsmt-t javasolták neki. Most 2 éves 8 hos,mar mond pár szót,szobatiszta lett és a viselkedése is javult. Szoval én nem hagynám rá,tsmt mindenképp jó lenne. Olyan nincs h lusta beszélni! Ami esetleg jó lenne még,vmi családi napközi,ahol hasonló koruakkal vsn egyutt,lehet meginditana neki a kommunikációt.
2016. okt. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!