Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyéves gyermeketekkel szoktat...

Egyéves gyermeketekkel szoktatok kifejezetten játszani?

Figyelt kérdés

Vagy csak felügyelitek, míg házimunkát végeztek például?


Mennyire van el magában hasonló korú gyermeketek? És aki kifejezetten játszik vele, az miket szokott játszani?


Én kukucs játékot szoktam, meg megcsiklandozni finoman, ha könyvet nézeget, mondom, milyen állat, virág stb. van ott, de ezen kívül még mit lehet játszani?


Etetésnél mi a helyzet nálatok? Tud-e már egyedül kis falatokat enni / lecsippenteni és szájába tenni fulladás veszélye nélkül, fogja-e már ügyesen a kanalat, vagy az később jön el?


Gyümölcsöt még teljesen pépesítitek, vagy kisebb darabokat is hagytok benne? Húst adtok-e neki, és ha igen, csak bébiétel formájában, vagy kis darabokat szedtek le pl. combról és azt odaadjátok neki?


Tejet / tejterméket adtok-e már neki? Csonthéjasakat már szabad-e ennie? És kis magvas gyümölcsöket, mint pl. eper?


Jöhet bármi, ami egyévesekkel kapcsolatos, minden infó érdekel!



2016. okt. 11. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csonthéjast?

Hát elég régóta. Kajszi, nektarin, meggy...

Mivel kevered?

Az olajos magvakkal?

Azt 1,5 évtől lehet. Ahogy az aprómagvassal is érdemes várni.


De nincs hozzátáplálási táblázatod (védőnőtől vagy letöltve)?

2016. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

El van magában is sokszor, de vannak olyan napok amikor mosogatás közben is húzza le a gyatyát rólam hogy ölbe szeretne jönni.

Kukucskát mi is játszunk, továbbá labdát guritunk, formabedobozunk, gyerekzeneket imádja hallgatni .

A kanállal még bajban vagyunk, de bár mi mást ami darabos tud csipegetni, harapni, egyébként 8 foga van.

Már rég nem pépesitek, elinte villaval törtem mostmár azt sem kell, ügyesen összemorzsolja az inyevel az ételt. Húst kap persze általában combot mért nem olyan száraz, viszont azt nagyon apróra kell váGnóm mert ha megérzi hogy hús van a szájába kikopi.

Tejterméket kap sajt formájában, még danoninot is kap, és néha befigyel egy tejszelet vagy egy rudi.

2016. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egész jól elvan egyedül is de sokszor igényli, hogy üljek vele a földön. Néha ő játszik attól magában amúgy.. labdázni szoktunk, gyűrűpiramis karikáit adom a kezébe ő meg pakolja a helyére, néha próbálkozunk a formabedobóval is mert érdekli egyelőre kevesebb sikerrel. Csikizni meg a hasát puszilgatni énis szoktam, na meg kergetőzni.. miután elkezdett gyors tempóban mászni ez lett a kedvenc játék a kukucska helyett, az már most általában nem köti le. Van egy kosara, belemászik, le is csúszik ameddig bír aztán kiabál, hogy ültessem vissza rendesen.. Nyilván ez nekem nem játék de neki az :D


Csipeget egyedül. Kockára vágott puha darabokat megesuik egyedül és már harapás igényes dolgokat is normálisan eszik pl a répát nem kockázom neki, harapja magának. Kanállal nem tud enni és nem is akar. Mikor adnám a kezébe a kaja felé nyúl rajta. Ha a kezébe adom is a nyelét rágcsálja. Enni nem próbál vele.


Gyümölcsöt ha lehet kockázom. Képes vagyok azért párolni az almát, hogy egyedül egyen - tízórai időben teszem oda az ebédet, máshogy csak harcoltunk a konyhában.


Én főzök neki, mostanában kiveszem a miénkből ha olyat főzök fűszerezés előtt. 1 éves kora előtt vettem csirkemellet, megfőztem és adagokra szedve lefagyasztottam, úgy kevertem az ebédjébe.


Tejallergiás.. Próbáltuk 1 évesen laktózmentes natúr joghurttal de nagyon nem jött össze..


Epret majd 1,5 évesen. Mire gondoltál csonthéjas alatt? Barackot kapott már.

2016. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!