Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már kruppos a gyermeked?

Volt már kruppos a gyermeked?

Figyelt kérdés

Hány nap alatt zajlik le?

Hogy teltek az éjszakák?

Esetleg ha van kisebb tesó, ő is elkapta? Mennyi idős volt ekkor a pici? Ő hogyan viselte?


Elég panikolos anyuka vagyok.


2016. okt. 12. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Èpp 4 hónapos volt, nincs tesója.

A durva rèsze kb 3 nap volt, össz 8-9.

Èjszaka velem aludt, úgy is nehezen. Fejnem kellett, mert szopizni nem tudott. Kanállal imádkoztam bele azt is apránkènt.

Visszagondolva több betegsèg után, az èn aggódásom tette elèg nehèzzè, ez volt az első betegsège.

2016. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

8 hónaposan kezdődött és azóta is volt már párszor (lassan 2,5 éves). A durvább rész átlagosan 1-2 éjszaka alatt lezajlik, akkor általában hidegbe kiüléssel kezdjük, majd ha az nem használ, jön a kúp (persze az egyebek mellett, mint pl. párásítás vagy inhalálás). Kimerítő mindenkinek, hogy olyankor kevesebbet alszunk, illetve a köhögés és nátha akár 1 hétig is eltart.

Tesója nincs.

2016. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 évesen kezdődött. Nem olyan vészes nálunk, de nagyon figyelek rá ilyenkor. Nem viseli rosszul, csak a kúpot utálja. Be szoktam bugyolálni és matracon alszom vele a nyitott ablak alatt. A krupp nem fertőz.
2016. okt. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Három éve emiatt töltöttük kórházban a karácsony és Szilveszter közti napokat. Otthon befulladt, de a kórházban már nem fulladt, csak lázas volt. Sokan voltak abban az évben két ünnep közt kruppal a Heim Pálban, gondolom, a ködös idő miatt. Jó pár gyereknek tüdőgyullaádsa lett belőle.

Ne pánikoljál, te vagy az anyjuk, neked kell nyugodtak és kiegyensúlyozottnak lenned, különben ők se lesznek azok.

2016. okt. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kruppot nem lehet elkapni. Olyan, mint az asztma. A kruppot sokszor (többnyire/mindig - nem tudom) felsőlégúti fertőzés kozza ki, ezt elkaphatja mas is, de attól nem lesz kruppos. Kislányom hat hónaposan lett kruppos, megfazassal indult, rekedt volt a sírása es húzott a levegővétel. Kórházba kerültünk, harom napot voltunk bent, ott mar másnapra tok jol volt, csak estére kicsit rosszabb lett, igy bent fogtak tovább. Mi vettünk itthonra inhalálo készüléket, amit a kórházban is használnak. Nem volt drága, kb 12 ezer forint, es ezzel mar 2x megúsztuk a kruppot. Amikor náthás lett es hallottam, hogy kicsit húz, egyből inhalaltunk es el is múlt, nem durvult el azóta sem soha. Nem is kellett gyógyszert sem használni, a készülék sima salvus vizet párologtat. 15 hónapos most, kicsit felek a teltol de remelem az inhalalo most is segítségünkre lesz. Ajánlom mindenkinek
2016. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi pont most estünk bele. 16 hós a kislányom.Remélem nem marad meg nála:(
2016. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Jobbulást a kicsinek! Én írtam azt a választ, hogy hat hónaposan esett bele a kislányom. Kitartás és a hidegpárásításra nagyon ügyeljetek! Az én kislányom is már 16 hónapos, de azóta sosem jött ki a krupp, úgyhogy nyugi, simán lehet, hogy nálatok sem jelentkezik többet! Minél több hideg levegő es ha nagyon gáz a helyzet akkor fontoljátok meg az inhalálót, mert percek alatt jobban lesz tőle!
2016. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!