Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen sűrűn beteg ovis...

Milyen sűrűn beteg ovis gyermeked?

Figyelt kérdés

Második évet kezdte az idén. Tehát elvileg edzettebb az immunrendszere.

Szeptemberben ahogy kezdodott az ovi 3 napot járt és náthás lett. Utána 3 hetet tudott járni egyfolytában. Most megint hallom a hangján h náthásodik le meg szipog.

Ez normális h ilyen hamar újra náthás? Azt gondoltam az idei év jobb lesz ilyen téren. Mellesleg van egy 9 hónapos öccse aki meg elkapja tőle.


2016. okt. 10. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is középsősöm van. Ő augusztusban is ment már oviba, így 7 hetet járt, most náthás kicsit, pár napig itthon tartom, de gyógyszer nem kell. Mások ennyivel simán beviszik. Előző évben sem volt sokszor beteg, de egyszer kellett antibiotikum.
2016. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag soha. Két éve kezdte a bölcsit, hoztuk a szokásos formát betegségek terén, mondjuk nem volt olyan durva, mint a barátnőméknél, ahol tényleg 3 napot járt a gyerek, aztán 2 hetet otthon volt, de havi egy hetet mindig hiányzott, pedig kisebb orrfolyással, köhögéssel még vittem.

Aztán tavaly kiköltöztünk külföldre. Északi ország, tengeri levegő. És itt nem betegek a gyerekek! Nem csak az enyémek, a többi sem! Amikor beszélgettem erről néhány szülővel, nem is értették, miért kéne egy óvodásnak folyamatosan betegnek lennie. Pedig nem figyelnek oda rájuk különösebben, egészségtelenül esznek, alulöltözöttek, a nagy többség télen sem hord sapkát például.

Azóta is értetlenül állok a jelenség előtt. Csak a levegőt tudom okolni érte, de persze nem biztos, hogy igazam van. Akinek van ötlete ezzel kapcsolatban, megoszthatja. :)

2016. okt. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi nem vitainditas de többek kozott ezért lesz más gyerek is beteg mert az ilyen gondolkodású anyukák beviszik még enyhe orrfolyassal és kohogessel....hát köszi.
2016. okt. 11. 07:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiscsoportban menetrendszerűen kéthavonta egy otthon maradós betegség volt (sose hetekig, max 3-5 napig), utána jobb lett.
2016. okt. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es, tengerparton magas a levegő sókoncentrációja. A légúti fertőzések gyakorlatilag ismeretlenek. Itthon a beteg gyerekeket hordják a sósbarlangokba, hogy legalább napi 1 órát ott eltöltsenek, már az is segít. Meg lehet inhalálni a sós salvusvizet. Mi is ezt csináljuk, mert az enyém is a második évet kezdi, de ahogy bejön a taknyos, ködös idő egyből beteg lesz. Havonta 1-2 hetet járunk csak oviba.
2016. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagy első év első felében egy hetet járt, egyet nem. Aztán jobb lett. Negyedévente volt egy nagyobb fertőzése.

A kicsi most 5 éves, idén most először beteg, tavaly is így kezdte, viszont tavaszig akkor folyamatosan beteg volt.

2016. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!