Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek nincs lelkiismeretfurda...

Nektek nincs lelkiismeretfurdalásotok mikor elvesztitek a türelmeteket?

Figyelt kérdés
Kislányom 22 hónapos, jönnek a hátsó örlő fogai is, illetve kicsit belekezdtünk a dackorszakba is. Általában egy tündéri leányzó, de ha rájön az 5 perc...Próbálok türelmes lenni, de nem mindig sikerül, és anniyra fel tud húzni, hogy hiába mondom el 50x ugyanazt semmi hatása. (tudom, hogy ez kori sajátosság, de akkor is...)Ráadásul elég kimerült is vagyok mostanában, tanulok és dolgozok is mellette. De mikor befejezi a nyűglődését, olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy hogyan tudok egyáltalán rá haragudni...
2016. okt. 12. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy lassan 4,5 éves fiam van. Bizony ha rossz, ha nem fogad szót, ha visszabeszél, akkor haragszom rá, rászólok, sőt bizony a hangom is felemelem időnként. Nincs lelkiismeret furdalásom emiatt, mert ez természetes, senki idegei sincsenek acélból.
2016. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a negyediket várom, és tapasztalat, hogy a dackorszakkal ennek nincs vége.

Szerintem ez normális, felntt emberekkel szemben is elfogy a türelem.

Ha kiabálok, akkor amikor lenyugodtam, és ők is, akkor megbeszéljük. Bocsánatot kérek, hogy kiabáltam, elmondom miért lettem mérges, vagy miért haragudtam, hogy kellett volna viselkednie neki, és hogy nekem.

Megöleljük egymást.

Nálunk ez működik.


Azt vettem észre, hogy így jól megtanulják megfogalmazni az érzéseiket is.


Szerintem ez is egy fontos tanulási folyamat mindenkinek.

Minél nagyobb egy gyerek, annál jobban megtanulja kezelni ezeket a dolgokat is.

2016. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen épp ez a problémám, hogy olyan kicsi még és persze a többségét érti amit mondok, azért nem tudom úgy megbeszélni vele a dolgokat, mint egy nagyobb gyerkőccel, hogy megértse, hogy ez miért is volt az adott dolog éppen rossz...
2016. okt. 12. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Akkor is érdemes mindig elmondani miért haragudtál meg rá. Jóval többet megértenek, mint gondolnánk. Ő már majdnem 2 éves, nem annyira pici azért.
2016. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell, hogy a szavak értelmét még pontosan értse, a hanglejtés, meg ahogyan mondod az is fontos neki, abból érzi, hogy megenyhülsz, és hamarosan érteni fogja.


De visszatérve az eredeti kérdésre, rájöttem hogy arra nem is írtam, igen szokott lenni lelkiismeret furdalásom, de aztán rá kell jöjjek, hogy sosem leszek tökéletes, és hogy magammal is elfogadónak kell lenni ilyen tekintetben (is). Vagyis elhinni, hogy így, "nem tökéletesen" is lehetek jó anyuka, a sajátjaimnak a legeslegjobb...

2016. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mondanám lelkiismeretfurdalásnak, de valami olyasmi. Igen, rossz érzés tudni, hogy nem vagyok tökéletes. A másodikkal is pont ugyanolyan rosszul viselem.
2016. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!