Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cipőméretből hogyan választotok?

Cipőméretből hogyan választotok?

Figyelt kérdés
DD step cipő párti vagyok, most 18cm a kislányom lába, 28-as őszi cipőt hord (bár ezt a neten 17,5cm-nek írják). Téli cipőt vennék neki, de tanácstalan vagyok melyik méretet vegyem meg: 29-es méretre gondoltam, a mostaninál egyel nagyobb, de a neten a 29-esre 18cm-t írnak, a 30-asra 19cm-t, de azt se akarom, hogy nagyon nagy legyen. Ha a mostani cipőhöz viszonyítok, akkor 29et venném, ha a neten írt mérethez igazodok, akkor 30-at venném. 5-9 mm ráhagyás a normál, ez oké, csak hát akkor se tudok dönteni.
2016. okt. 13. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Jézusom de bonyolult vagy! :)

Menj be egy üzletbe, próbáld rá a cipőt a lányodra és vedd meg amelyik jó rá ! Bocsi de ennél jobb választ nem tudok neked adni!!

2016. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A mostani 28-as cipőtöknek mennyi a belső talphossza? Mérd meg, mert lehet, hogy pont a mostani cipő a szoros neki. A felsorolt méretek közül én a 30-at választanám a vastagabb zokni, harisnya miatt. Nálunk is előfordult mar, hogy atugortunk egy cipőméretet.
2016. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Márkán belül is változik. Sose rendelnék netről cipőt. Mondjuk DD steppel sem rongálnám a gyerek lábát.
2016. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bemesz a boltba es raprobalod.
2016. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vidéken ez nem ilyen egyszerű, max a kínaiba mehetek be cipőt próbálni, 40km a legközelebbi deichmann, ott szoktunk még cipőt venni, de téli cipőből leginkább a dd step ami bevált, már nem először rendelek tőlük, nincs olyan méreteltérés mint a kínai vagy a deichmann cipői közt. Miért is rongálnám a gyerek lábát a DD step cipőkkel?! Mivel rosszabb mint a kínai vagy bármely más gyártó cipője?? Nekünk bevált, az őszi cipők orrvédősek, nem áznak be, nem panaszkodott rá a lányom, hogy kényelmetlen, szerintem szuper kis cipő. A téli azért vált be, mert még soha nem fázott benne a lába, ellentétben a kínai cipővel, amibe ha kiment télen a hidegre, bejött fél óra múlva és teljes hideg volt a lába. Tehát a bemegyek a boltba és felpróbálom, köszönöm, de nem volt hasznos válasz! Dél-bács-megyében nincs DD step üzlet. Nem azt kértem, hogy lebeszéljetek a választásomról, hanem segítséget a méretben. A mostani cipő nem szoríthatja, simán belemegy a lába, levételnél se nehézkes kivenni belőle a lábát, tehát az most a pont jó kategória (még tavasszal vettem neki).
2016. okt. 14. 07:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! A D.d stepnél is van olyan, hogy 2 azonos méretű cipő nem ugyanakkora.

Mérettáblázat van fent a neten, vagy egyedileg vannak lemérve a cipők?

A "gyári" 18 cm lehet, hogyha te leméred több, akár 0,5 cm-rel is.

Próbáld meg a 30-ast és ha nagyon nagy, akkor visszaküldöd kicserélni.

2016. okt. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a 30-ra 19cm-t írnak.

[link]

Ennél pedig 19-19,5 cm. A 19,5 már nagy lenne.

2016. okt. 14. 10:01
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:

Nekünk fiúsban van egy ilyesmi. Lemértem neked a 30-ast: majdnem 20 cm a teljes belső talphossz.

2016. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél, maradok a 29-nél, az biztosan jó, se nem nagy, se nem kicsi, max ha jövőre nem lesz jó, akkor veszek ismét, még mindig jobb mint ha óriási lenne a lábára a 30-as. A dd step online-on néztem, hogy ingyen kicserélik, állják a futár ktg-et cserénél, gondoltam rendelek 30-asból és max kérek cserét 29-re, veszteni valóm nincs, de nincs 30-as semelyik csizmából se. De így akkor mindegy is, mert megerősítettél, hogy jó lesz a 29.
2016. okt. 14. 10:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Szívesen :-)
2016. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!