Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsit csámpás 2 évessel kell...

Kicsit csámpás 2 évessel kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
A "nagy" lányom futás közben a bal lábfejét kicsit befelé fordítja, csámpásan fut. ezt kinövi még, vagy ortopédushoz kell vele fordulni?
2016. okt. 15. 16:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Mindenképp vidd el.

(Nem is értem, hogy erre eddig miért nem kerül sor, gondolom közel egy éve jár...)

2016. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Mikor volt utoljára? Gondolom mikor elkezdett járni akkor látták. Mondtak akkor valamit?
2016. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem voltam vele eddig mert nem volt semmi panasz. nekem fel sem tunt tenyleg minimalisan tartja befele, anyukam szolt es csak ugy vettem eszre. de akkor viszem.
2016. okt. 15. 18:02
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha a gyerek elindul, el "kell" vinni ortopédiai szűrésre. Sokan nem hajlandóak ezzel foglalkozni, mert ők (laikusként) nem làtnak problémát. Sokszor a gyerekorvos és a védőnő sem szól erről.
2016. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát nekem abszolút nem mondta sem a védőnő, sem a gyerekorvos hogy vigyem el szűrésre...volt 6 hetesen a csípő ultrahangon, és ennyi, utána egyáltalán nem vittem, nem mondták, panaszom se volt akkor minek vigyem. na mindegy, köszi a válaszokat, akkor viszem
2016. okt. 15. 18:49
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Hát pedig mikor a gyerek önállóan elkezd járni el kell vinni orthopédiai kontrollra.
2016. okt. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Nincs ilyen, hogy minden gyereket el kell vinni ortopédiára miután elkezd járni. Akkor kell vinni, ha a gyerekorvos beutalja. Kérdező, én a helyedben megmutatnám a gyerekorvosnak, ő majd továbbküld ortopédiára, ha szükséges. (Egyébként a lányunknál is ez volt és a bokája is kicsit bedőlt. Csak szupinált cipőt kell hordania és félévente kontrollra menni. Most 4 éves, sokat javult, a befelé forduló lábfej teljesen megszűnt rövid időn belül.)
2016. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Persze, inkább mutasd meg, az a biztos. Én elvittem másfél évesen ugyanezzel, azt mondták kinövi és úgyis lett, de kellett hozzá jó pár hónap, talán egy negyed év. (Egy évesen is voltunk, de csak azért tudtam, mert a nagyobb testvérénél még valami szintén felmerült és akkor mondták, hogy ja ilyen korban úgyis illene.)
2016. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Snorri ***** válasza:
Még az ortopéd szakorvos sem mondott ilyet, hogy el kell vinni, amikor elkezd járni...pedig többször voltunk, más miatt, nagyon jó orvosnál.
2016. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Nalunk is minden gyereket el kell vinni orthopediara, amint elkezd egyedul menni.

Min. 17 eve igy van.

2016. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!