Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kislányom fél (szoron...

3,5 éves kislányom fél (szorong) ha gyerekek között van. Hogyan tudnák neki segiteni hogy könyeben szabaduljon fel?

Figyelt kérdés
Még nem jár oviba.Néptáncra és gyerekprogramokra jár.Ha 3-4 gyerek társaságában van nincs vele semmi gond,viszon a néptáncon van 30 gyerek a csoportjában,az óra kezdetén csak ül melettem és dörzsöli a két kezét,rágja a szája szélét,fél óra kell mire azt mondja hogy táncolok és megyen a töbiekhez,egy óra hoszáig tart a tánc igy ö feléröl lemarad.Gyermekprogramokon is adig van el a töbiekkel még a nagyok(10-15 évesek)és kicsik együtt vanak ha már külön kell válniuk hogy a nagyok más programot csinálnak mint a kicsik ö már szalad hozzám.A kicsikel nehezen jön ki.Már minden félét kiprobáltam hogy mivel bátoritsam de semi nem vált be.Tud-e valaki tanácsot adni?Elöre is köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 15. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem jár oviba mikor kötelező?

Másrészt vizsgáltasd ki, ezt csak stakemberek tudhatják.

2016. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi kötelezö?Nállunk 5 évesen ovodaköteles.
2016. okt. 15. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol éltek kérdező?
2016. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon 3 éves kortól kötelező az óvoda. Ti máshol laktok?

Egyébként az én lányom sem bírta a gyerektársaságot, az egész ovit végigszenvedte, 2 év gyerekpszichológus után most szeptemberben az iskolát már szívesen kezdte, ott nincs vele ilyen probléma.

De nem kell ennyire előreszaladni, ha már jár oviba, ott kell megfigyelni, hogy illeszkedik be, illetve ott "szokja" is majd a gyerektársaságot.

2016. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem szorongás, sőt nem is fél az a gyerek. Egyrészt kicsi, 3 és fél évesen az is elég nagy teljesítmény hogy egy idő után feloldódik. Másrészt nem jár közösségbe, tehát nincs ahol megszokja a közösséget.
2016. okt. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Egy picit lépj hátra ilyenkor. Azzal, hogy bátorítgatod, pont azt nyomatékosítod benne, hogy van mitől félni.

Ülj ott, ha oda akar menni, hagyd, de te ne erőltesd, hogy menjen.

2016. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem magyarországon élünk.Arra én is felfigyeltem már hogy ha azt mondom neki hogy ne félj vagy nem bánt akkor még rosszabb.Nem eröltetem rá ö szeretne menni mert mindég megkérdi hogy mikor megyünk már csak mikor odaérünk akkor visszahuzodik.Nem mondogatom neki hogy meny már,vagy ilyesmi.Csak megszoktam kérdezni tölle hogy mi a baj?Mivel nagyon szeretne menni de mire odaérünk nem akar.A válasza az hogy nagyon sokan vannak.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. okt. 15. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Itt sem 3 éves kortól kötelező az óvoda (fiam szept 5én született, negyedik szülinapja előtt 5 nappal kellett volna kezdenie, csak ém visszamentem dolgozni, de addig akár itthon is lehetett volna velem).

Próbálj többször közösségbe menni vele, pl játszóház, ahol egyedül van, de mégse. Vagy jàtszótér. Hàtha ott könnyebben megnyílik. Szerintem sok neki a 30 fős csoport.

2016. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is az sok.Meg mindég jönnek ujabb gyerekek.De ha szeretne menni akkor viszem legfeljebb ülünk és nézük a többieket.Hát nálunk majd következö honapban nyilik a játszoház már nagyon várom.Sajnos idáig nem volt lehetöségem vinni ilyen helyre mert egy kis faluban lakunk.De az új játszoház nyitását már nagyon várom.
2016. okt. 15. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Itthon se kötelező, lehet alóla felmentést kérni.
2016. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!