Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Későn beszélő gyerekek anyukái...

Későn beszélő gyerekek anyukái, megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan anyukákat kérdeznék elsősorban, akiknek a beszéddel le volt maradva a gyerek. Mesélnétek hogyan alakult?


25 hónapos kisfiam alig pár szót mond, azokat is elég furcsán. Van, hogy mond egy új szót, aztán többé nem mondja.

Okos, értelmes, huncut, de valahogy mintha nem tudná kimondani a szavakat, pedig akarja, mert mikor mondok neki állatneveket, vagy bármit, sokszor próbál utánozni, tátog de nem mondja.


Volt valakinél ilyen? Mikor indult meg a beszéd? Behozta a lemaradást?

1 hete bölcsis, remélem segít majd neki:)


2016. szept. 18. 14:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%

Az én barátnőm 4 évesen kezdett el beszélni.

A munkatársan 5 évesen.

Nagyon okos emberek.

Azt mondják a később tanultak valamiért okosabbak mint akik hamarabb beszélnek.

Most eröltetik ezt a hamar beszéljen a gyerek cimű fejezetet. Ugyan ez vonatkozik a bilire ha 1 évesen még nem bilizik néznek Rám kerek szemekkel.

Nem is értem!

2016. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem erőltetem, csak ha bezsélne, akkor nem idegeskednék rajta:( az ismerősöeim vele egyidős gyerekei már rég beszélnek. Persze tudom, hogy minden gyerek más, de már kellene legalább pár szót szépen mondani de nem :(

2016. szept. 18. 14:19
 3/26 Anyatigris27 válasza:
55%
Inkább menj el ha lehetséges egy vizsgálatra, sajnos ismerek olyan gyereket akinél emiatt autizmust állapitottak meg, időben felismert dolog kezelhető! Az is lehet, hogy csak későn érő tipus! Minden esetre a lelkedet megnyugtatná egy szakember válasza! Vesziteni nem veszítenél semmit.
2016. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

25 honaposan, vagyis ket evesen kb semmit nem beszelt a fiam.

En azt olvastam, h fiuknal 2,5 ev utan szamit megkesettnek a beszedfejlodes. (lanyoknal 2 ev)

Igy en ezen nem is gorcsoltem. Az en fiam meg csak akarni sem akart,ugy ahogy te irod, h a tied probalkozik utanad mondani. Az enyem ilyet nem csinalt.

2,5 evesen kezdett el tobb szot, rovid mondatokat mondani.

Most 3 mult, van hogy be nem all a szaja. Igaz, a kiejtese meg nem mindig tiszta.


En amugy 3 evesen kezdtem beszelni.

Kivancsi vagyok, a lanyom mikor fog... :-)


Szerintem ne aggodj, de teny hogy az anyai osztonokre oda kell figyelni. Ha te ugy erzed h vmi nem okes, akkor vidd el kivizsgalasra.

2016. szept. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Mindenképpen elviszem, hogy megnyugodjak, de egyébként szerintem olyan mint a többi 2 éves.

Hisztis, akaratos, szeret a középpontban lenni.

Jól megérteti magát.

Van, hogy 100 x szólok és nem figyel ( de azt hiszem ez más gyereknél is így van) , hallásával nincs gond, mert ha akarja a meghallja a suttogást is

2016. szept. 18. 14:38
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! A fiam akkor kezdett el rendesen beszélni amikor 3 évesen oviba került, addig csak pár szót használt rendesen, meg rengeteg haladzsa szövege volt. Már orvoshoz küldtek minket, voltunk fejlődés neurológián, gyerekpszichológusnál, voltunk valami tanácsnál is ahol több szempontból vizsgálták a gyereket, mindenhol azt a választ kaptam, hogy a fiam teljesen normális, egészséges, jól fejlődik mindenben kivéve a beszéd. Minél hamarabb kerüljön óvodába. Áprilisban kezdett az oviban, napról napra új szavakat használ, mindent megtud fogalmazni, 1-2 szó van amit vagy nem tud még kimondani (helikopter pl) vagy helytelenül mondja ki de ég és föld a mostani és az áprilisi beszéde. Jövő héttől jár majd hozzá az oviba logopédus, ezt a tanácsnál írták elő.
2016. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

27 hónapos koráig csak pár szava volt, aztán beindult. 2-3 szavas mondatokkal kezdett, az első nap mikor elkezdett dumálni, már több mint 100 új szava volt.

de furán kommunikált, nem válaszolt, inkább csak visszamondta, echolált, 3 éves kora után kezdte csak használni az igent.

most 7 éves, még heti 4 logopédiát kap, bár a beszédével mennyiségileg nincs gond, minőség még mindig nem az igazi, 4-5 betű van amit még mindig nem tud kimondani.

megkésett beszédfejlődést állapítottak meg nála, 2.5 éves korától kapja a fejlesztéseket

2016. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

1 nap alatt 100 új szó? Azta :O

anniyra hihetetlen amikor ilyeneket hallok.. ne értsd félre, nem azt mondom, hogy hazudsz, sok embertől hallottam már ezt, hogy egyik napról amásikra bezsélni kezdett a gyerek, csak annyira hihetetlennek tűnik, hogy ezt hogy?:O

2016. szept. 18. 14:43
 9/26 anonim ***** válasza:
45%

Mind a két gyerekem (fiúk) bőven 2,5 évesen kezdett beszélni, szinte egyik napról a másikra szabatos mondatokban. A kisebbik 2-3 hónappal később teljes meséket mondott el gyönyörűen hangsúlyozva, gesztikulálva, hallás után tanulta meg őket. Mindkettő nagyon jó képességű, egyikőjük már lediplomázott, a másik még csak készül az egyetemre.

Úgyhogy ne izgulj, nem lesz semmi baj, attól, hogy nem beszél, még raktározza a szavakat, előbb-utóbb meg is fog szólalni.

2016. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik én vagyok az egyetlen akinek a gyerekénél később is lettek problémák abból, hogy későn kezdett beszélni. Igaz, annyira nem vészes. 25 hónaposan még semmit nem mondott a fiam, egy árva szót se. Még 3 évesen se. Majdnem négy éves volt már, mikor hirtelen mondatokban kezdett beszélni. De csak én értettem, meg a bölcsiben a gondozói. Most 8 éves a mai napig sokszor nem tudja kifejezni magát. Olyankor csak annyit mondd, hogy "Tudod mire gondolok." És beszédészlelési/beszédértési problémái vannak, ezért (is) btm-es.
2016. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!