Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb korkülönbséggel...

Nagyobb korkülönbséggel született gyerekek anyukái, hogy oldjátok meg hogy mindkét gyerekkel tudjatok külön is játszani, foglalkozni?

Figyelt kérdés
5.5 éves a nagylány, 15 hónapos a pici. Most már egy ideje nagyon nehezen tudok arra lehetőséget találni, hogy a nagyobbikkal is leüljek játszani, pedig igényelné. Eljátszik egyedül is, de azért nyilván sokszor hív, hogy menjek. Az a baj, hogy ilyenkor a picit is azonnal az kezdi el érdekelni, amivel mi játszunk, legyen az playmobil, lego, Barbie, társasjáték. Ha a földön játszunk akkor pár perc után katasztrófába fullad az egész, mert a pici állandóan tönkreteszi a játékot, hiába most már megengedem neki hogy pl ha Playmobillal játszunk , akkor az egyik nagy doboz playmobilt kipakolhatja, de őneki akkor is az a pár darab kell amivel éppen a tesója játszik nagy beleéléssel. Természetesen ilyenkor vége is a vidám játéknak, mert a nagyobbik kiakad. Ha mondjuk nem a földön hanem az asztalnál játszunk, akkor pedig a pici állandóan húzogatja a ruhámat, az ölembe akar jönni, ha ölbe veszem és közben úgy játszunk a naglánnyal az se jó a picinek, mert folyamatosan valamit el akar venni az asztalról amivel a nagyobbik játszik. Már megőrülök ettől. Ráadásul a kicsi sajnos nagyon rossz alvó, napközben örülnöm kell ha alszik 1 órát, akkor meg sokszor az alváshiányt pótolom (éjjel is ébred 3-4 alkalommal sajnos), és picit én is ledőlök. Mindig elégedetlen vagyok, úgy érzem soha nem jut elég idő, figyelem a nagyobbiknak ráadásul vele már nem csak játszani kéne hanem foglalkoztató füzeteket tölteni, kézműveskedni stb. Nem tudom, ezt más hogy oldja meg...
2016. szept. 18. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldás, hogy este az apja lefoglalja egy órára a kicsit, elmennek sétálni, játszótérre, játszóházba, bárhová, míg te a nagyobbikkal foglalkozol? Vagy megkérni egy barátnőt, rokont, nagyszülőt hogy picit vigye el a kisebbiket? Esetleg bébiszitter?
2016. szept. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alvásidőben. Séta alatt pedig beszélgetni szoktunk.
2016. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, olyat szoktunk mondjuk heti 1-2 alkalommal, hogy az apukája elviszi addig játszótérre vagy a cukrászdába a kisebbiket, nagyjából egy órára, és addig a nagylánnyal tudunk egyet társasozni. De ezt is kevésnek érzem. Bébiszitteren is gondolkoztam már.
2016. szept. 18. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 6,5 éves a nagyfiú (most kezdte az iskolát), 1,5 éves az öccse.

Most már lényegesen könnyebb, mint mondjuk tavaly nyáron, akkor kb. sehogy sem ment.

Én próbálom úgy intézni, hogy heti 2x csak én egyedül menjek érte a suliba, hazafelé fagyizunk, vagy csak sétálgatva beszélgetünk. Heti 1x pedig az apukája megy érte ugyanígy.

Szombat esténként már kb. fél éve fent maradhat a nagyobb (8 helyett 9-kor fekszik), ilyenkor játszunk, vagy összebújva megbeszéljük az élet nagy dolgait.

Voltuk kettesben cirkuszban a nyáron, októberben megyünk színházba, szóval kb. így.

2016. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Akkor játszotam a nagyokal mikor kicsi aludt .illetve haza felé az ovibol,sulibol beszélgetem velük.
2016. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nehezen!

A Nagy 5 éves lesz, a Kicsi 1 éves. Most a Nagy 3 hete betegszabin van, de ugye nyáron is itthon volt.

Most kezdtem el, amit az egyik ismerős mondott,hogy a Kicsinek is meg kell próbálni megtanítani a "nemet"! Nem szoríthatom a Nagyot folyamatosan háttérbe. Nos, ez van, amikor sikerül, van,amikor nem! :) Ilyenkor próbálok a Kicsi kezébe adni mást, közben a Naggyal játszani. És közben vért izzadok. De nálunk is inkább a Kicsi alvás ideje az, amikor érdemben tudok a Naggyal foglalkozni.Meg amikor apa hazajön. De én ezzel úgy vagyok,hogy mindkettőnek meg kell tanulni alkalmazkodni!

2016. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy én is alvásidőben csinálnám, de a pici nagyon keveset alszik napközben, az a kb. egy óra semmire nem elég. Van ahol 3 órát alszik még egy ekkora gyerek, annyi idő alatt már lehet érdemben foglalkozni a másikkal és még esetleg belefér egy kis pakolászás stb. is. És soha nem aludt ennél nagyságrendekkel többet :-( nagyon nehéz ez a része a kétgyerekes életnek.
2016. szept. 18. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!