Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet rávenni 3évesemet,...

Hogy lehet rávenni 3évesemet, hogy köszönjön?

Figyelt kérdés

Sosem ment neki a köszönès,csak a hozzà nagyon közel àllóaknak hajlandó köszönni. Nagypapa, nagymama, nagynènik, nagybàcsik üdvözlèse kitörō örömmel, kedvesen stb... De pl .a szomszèd nèninek az Istennek sem, az óvönèninek sem, ismerōseimnek sem. Nem szidom le, nem erōltetem, de mindig megjegyzem,hogy "làm milyen szèpen köszönt xy, ès hogy örült volna, ha te is köszönsz"

Hatàsa semmi. Kicsit kènyelmetlenül èrzem màr magamat emiatt.


2016. okt. 17. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Köszönj helyette te. Szépen hangosan, ahogy neki kelle. Ha utánad mondja örülj neki, ha nem, nem. Előbb-utóbb fog köszönni.
2016. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rá egyenlőre. Én tisztán emlékszem csak "félelemből" köszöntem, mert a vén nanók kibeszélték nagymamámnak ha nem köszöntem,mama meg lecseszett.
2016. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Snorri ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5, és ő sem mindig hajlandó köszönni. Attól függ milyen kedve van, és kinek. Ő nagyon szégyenlős, sokszor zavarba jön, ha pl állnak a járdán. Elbújik a hátam mögé. :) Ne érezd magad kényelmetlenül, kicsi még. Aki ezt nem érti meg, az elég buta, szóval nem kell a véleményére adnod. :) Én mindig köszönök, és mondom a fiamnak, köszönjél. Erre ő vagy köszön, de van, hogy közli: Nem! Jó hangosan. :) Aztán tovább megyünk, és mondja magának: Miért nem köszöntél? :) Már tudja a szöveget....
2016. okt. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem köszön 2,5 éves. Pont nem izgatom magam miatta, majd köszön. Én olyan szégyenlős kislány voltam, lehettem vagy 7-8 éves mire kimertem nyitni a számat.
2016. okt. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sok gyerek ilyen. Én is emlékszem, hogy gyerekkoromban mennyire nehezemre esett idegenekhez szólni, még egy köszönés erejéig is. Próbáld meg, hogy előre megbeszélitek, pl. ha látod hogy találkozni fogtok a szomszéd nénivel, vagy mielőtt bemegy az ovis csoportjába, hogy pontosan mit kellene mondania, hátha úgy rá tud készülni.
2016. okt. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!