Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves gyereked hogy köszön...

4-5 éves gyereked hogy köszön a szomszédoknak, időseknek, óvónőknek? Mennyire várható el, hogy máshogy köszönjön embereknek?

Figyelt kérdés
Nálatok is nehéz ez a köszönősdi, mert szegény gyereknek nehéz eldönteni,hogy kinek köszönhet sziát és kinek nem? Hogy magyarázod neki? Nekünk pl oviba csókolomot kell köszönni,igy tanitják, de kisfiam eddig mindenkinek sziát köszönt, mondtam,hogy az idősebb néniknek csókolomot kell pl óvónők, de a szomszédok között is sok idős van,akiknek eddig sziát köszönt....Szóval szerintetek mit mondjak neki, hogy csak oviba kell csókolom, vagy kezdjem rávenni,hogy mindenkinek aki idősebb csókolom? Aki fiatalabb meg szia? De ezt is nehéz neki eldönteni,hogy ki a fiatalabb és ki az idősebb... Na meg szóvá tette,hogy akkor mamának is csókolomot köszönjön-e,mert ő is idős. Szóval ti hogy tanitjátok?
2014. ápr. 10. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi idősen az ember örül, ha köszön a gyereke, nem hogy el tudja dönteni, hogy hogyan köszönjön.

Nálunk az oviban is szát köszönnek a gyerekek.

Most lesz 6 éves a lányom, mostanában kezdi használni a csókolomot. (és ennyi idősen már tudja, hogy kinek mit köszönjön)

2014. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

a lányom 6 éves lesz nyáron, gyakran semmit nem köszön

a fiam 4 évesen mindenkinek hangos sziát mond

egyformán neveltük, tanítottuk nekik, hogy köszönni kell

az iskolaérett gyerekeknél várható el egyébként, hogy már disztingválni tudjanak ,hogy kinek lehet sziát és kinek kell csókolomot vagy jó napotot köszönni

nálunk szerencsére lehet az oviban is sziázni mindenkit

2014. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
az én 4 éves fiam mindenkinek szát köszön!nekünk az ovónők mondták hogy ebben a korban az még teljesen rendben van!Sztem 6-7 éves korban fogom tanítani neki hogy kinek hogy köszönjön!
2014. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én most tanítom a kislányomnak, aki 3 éves, hogy köszönni kell. Én egyszerűen adtam neki elő, hogy a családon kívül a gyerekeknek sziát köszönhet, felnőtteknek csókolom/jó napot. Egyelőre megy.
2014. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Állandóan lehurrogják a fiamat az óvónők, hogy sziát köszön a felnőtteknek, meg tegeződik. Azóta még az ismerősöknek is csókolomot köszön és "tetszik"-el (Tetszik kérni...? Tetszik hozni...?). Ennél jobb volt a sziázás.
2014. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Az én fiam most lesz 5 éves.Az oviba nálunk is Sziát köszönnek.Én eleve nem tanítom vele a csókolom köszönést, nem látom értelmét.A környezetünkben az idősebb korosztály nem szereti a csókolom köszönést.Mikor milyen kedve van úgy köszön. :)Van,hogy sziával, van hogy Jó napot kívánok, Hellót is szokott néha mondani,olyan is előfordul,hogy nem köszön.Dédimamának szervuszt köszön,de csak neki.Ma például ledöbbentem reggel.Úgy köszönt egy néninek,hogy cső váz..én rögtön megkéreztem,hogy ezt meg hol hallottad?Azt mondta,hogy az óvodában az egyik nagycsoportos fiú így szokott köszönni és tőle tanulta.Szerencsére a néni csak mosolygott rajta,meg mondta,hogy aranyos.:)
2014. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom. Én úgy csinálom, hogy ha ismerős helyre megyünk, akkor köszönhet sziát (pl. fodrász, ismerős, védőnő), de ha mondjuk idegen helyre, vagy üzletbe, patikába, akkor mindig Jó napot! és Viszontlátásra! van. :) Eddig ennyi, aztán majd fokozatosan a többit is. :)
2014. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Én mindig úgy tanítottam őket, hogy akinek én sziát köszönök, azoknak ők is nyugodtan mondhatják, akiknek meg jónapotot, annak meg azt... Így csak arra kellett figyelniük, hogy én mit mondok (mert azt viszont megköveteltem, hogyha én köszönök, akkor nekik is KELL).

Mostmár 5,5 éves a lányom és 4 éves a fiam, és mostanra már mindketten tökéletesen képesek mérlegelni, hogy kinek mit illik köszönni. Megy a szia fialtabbaknak/közeli családtagoknak, csókolom a hölgyeknek, jónapot az uraknak stb.... sőt, a fiam pár hete elkezdett arra figyelni, hogy hölgyeknek a sima csókolom helyett kezicsókolmo-ot mond :) nagyon kis cuki, meg hát dörzsölt is: tetszik neki, hogy bezsebelheti a pillantásokat + mosolyokat érte...

2014. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4 éves fiam az idős néniknek csókolomot köszön, de tegezi őket. Óvodában is úgy köszönnek délután, hogy Csókolom, sziasztok! De úgy beszél az óvónénivel, hogy Jutka néni gyere már...

Reggel: Jó reggelt kívánok, szervusztok pajtások!


Ő boldog boldogtalannak köszön az utcán is, hogy csókolom. Ovistársak szüleivel van gondban, mert hát ugye neki ők is idősek, de azért egy 30-35 éves nő nem mindig veszi jó néven, ha Csókolomot köszönnek neki.


Most próbálom rávezetni, hogy a férfiaknak Jó napot kívánjon, mert azért egy kisfiú ne csókolomozza a férfiakat, de az még nehezen megy.


Ismerősöknek, dédijének sziát köszön.

2014. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem édesanyám arra tanított mondjak mindenkinek csókolomot es ha nem tetszik neki akkor úgyis azt fogja mondani hogy nyugodtan mondhatsz sziát. Mai napig is így van... egy időbe azt kaptam fel régen ha valahova mentünk anya vitt magával es ha ő azt mondta jónapot kívánok én is azt ha azt mondta szevasztok en is azt mondtamxD 13l
2014. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!