Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állami bölcsibe, oviba járó...

Állami bölcsibe, oviba járó kisgyerekek szülei, mi a véleményetek az étkezések minőségéről, változatosságáról?

Figyelt kérdés
2016. okt. 17. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Óvodáról és iskoláról tudok nyilatkozni. Nálunk a suli konyhájában főzik az ebédet és onnan szállítanak más oviba, suliba is. Változatosnak változatos, avval nincs probléma, de a minőségét illetően már nem vagyok elégedett. Fehér liszt helyett legalább részben használhatnának teljes kiőrlésűt, fehér kenyér helyett is valami egészségesebbet. A cukor mennyiségét is lehetne csökkenteni. Azt nem merem írni hogy vannak egészséges természetes édesítők, mert ilyesmire úgysincs kapacitás (pénz). Van egy másik oldala is a dolognak és az a gyerekek iszonyatos válogatóssága. De ez szerintem már nevelési hiba amit otthonról hoznak. Sok gyerek úgy viszi vissza az ebédet hogy hozzá sem nyúlt igazán, mert anyuka apuka adott pénzt amiből lehet a büfében vásárolni, vagy épp felpakolták a gyereket pékáruval reggel hogy legyen mit egyen ha nem ízlik az ebéd. Ez nagyobb gond szerintem.
2016. okt. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon jó! Az egyetlen kivetnivaló hogy szinte minden nap uborkát adnak
2016. okt. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Elèg jó, de a cukor mennyiségére nem figyelnek. Az verte ki a biztosítékot, amikor túrórudi-joghurt-szőlő kombó volt az uzsonna.
2016. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk a menza reformok óta inkább hazahozzuk fiam az oviból.

Ehetettlen sótlanok az ételek és szinte minden nap főzelék van. Gyümölcs alma és barack befőtt váltakozva.

A menza ára is emelkedett 7190ft egy hónapra.

2016. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

A reform óta repetázik a lányom az oviban. :)


Nálunk most picit sósabbak lesznek az ételek, mert sok gyerkőc nem eszi meg. Mi is használunk sót de mértékkel. Az előző menzai koszt sokaknak nagyon sós volt, és olyan kórházi koszt feeling, viszont 1,5 éve egy séf a központi konyha vezetője és le a kalappal előtte. Pont elég cukor, só, liszt stb. 11.500.- az óvódában és szerintem megéri.

2016. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
53%

Ovisoknak még nincs büfé, és az oviba (legalábbis nálunk) nem is lehet bevinni ételt. Egyik előző válaszoló asszem iskolás korú gyerekben gondolkozott.

Sok múlik a konyhán, hogy milyen menüt állítanak össze, hogy mennyire változatos, és persze, hogy hogyan készítik el, ez mind más és más, attól függ, ki a beszállító. Nálunk a reformok bevezetésekor beszállítót cserélt az önkormányzat, mert az előző konyha elég nagyot drágított.

Az óvónők azt mondják, változatosan, jól, ízletesen, háziasan főznek. Persze néha akad egy-egy klasszikus üzemi konyhai jellegzetesség, kevés és/vagy mócsingos husi, ilyen közben előfordul, csodák nincsenek. A gyerekeimet többnyire dicsérni szokták, hogy jóízűen esznek. Annak meg külön örülök, hogy találkoznak olyan fogásokkal, amiket én nem főzök, mert még a szagukat se bírom :) Én vagyok a legfinnyásabb az egész családban.

2016. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Büfébe csak a sulisok járnak, de a reggeli pékárus felpakolást ovisokra is értettem, sőt nálunk sokszor láttam hogy kiszaladt a gyerek időnként és evett a csokiból, kekszből amit anyuka minden reggel berakott neki, hiába lett elmondva százszor a szülőin hogy nem szabad. Több okból sem. Vannak szülők akiknek nehéz a felfogásuk.
2016. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az uzsonnáról tudok nyilatkozni, nálunk ha kenyér van valamivel pl.mackósajt, felvágott stb. Akkor a kenyér mindig barna vagy félbarna. Örülök neki, mert eddig a fiam nem ette meg itthon, de mostmár megszokta.
2016. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiben szuper volt, ott főztek. Az oviba szállítják, de az is ehető. Az iskolában rémes.
2016. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Az oviban egyik nap wasabis körteleves volt. Elképzelésem sincs, hogy milyen lehetett, az óvónő szerint nem ették meg a gyerekek. A reform óta vacakabb a kaja, mint előtte. A bölcsiben helyben főztek, az finom volt, kóstoltam.
2016. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!