Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szönyegen elesett és beütötte...

Szönyegen elesett és beütötte a fejét, lehet baj?

Figyelt kérdés
2 és 5 éves gyerekeim játszottak.a nagy fel akarta emelni a picit de elvesztették az egyensúlyukat és elestek a pici felé dőltek.beütötte a fejét hátul,jó nagyott koppant.sírt,most már olyan mint szokott.vinnétek ügyeletre?lehet nagyobb baja?
2016. okt. 18. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Én vinném.
2016. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonnal felsírt, nem ájult el, nem szédül(t), nem hányt és nem viselkedik máshogy sem szokatlanul, akkor nem vinném. Egyszer vittem a babámat ügyeletre, mikor a testvérek babakocsistól borították fel a járólapon, ott is csak ezeket kérdezték, fizikálisan megvizsgálták, és hazaengedtek.
2016. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Persze basszus. Itt majd megmondják a tutit. Már régen a kocsiba vágtam volna magam velük együtt, és irány az ügyelet. Nem paranoia, csak félelem, és törődés.
2016. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én gyerekem a konyhai kövön esett hanyatt álltából egyenes törzzsel és a feje hátsó részén landolt.

még nekem olyan "roppanás " szerű hangnak is tűnt, azt hittem abban a hirtelen beállt csendben, hogy fel sem fog sírni, itt a vég, szerintem a szivem is kihagyott.

erre baleseti, röntgen után, nagy lazán közlik, egy kis hematóma, és hazaküldtek egy szem tanáccsal, hogy borogasam..még kontrollra sem hívtak vissza.

a neten olvasgattam a hematómákról, jól bepánikoltattam magam feleslegesen.

és ennyi a sztori.


szóval ha más nem, saját megnyugtatásra beviheted, de nemhiszem hogy nagy baj lenne.

2016. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem vinném a leírtak alapján.

Sokkal nagyobb trauma lenne neki a sok felesleges macera, vizsgálat, röntgen, mint az az esés amit pár nap alatt elfelejt és csak egy pukli emlékezteti az esetre.

2016. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Még annyi, hogy ha ebben az életszakaszban minden nagyobb esésnél rohannánk az orvoshoz, a fél gyerekkorukat az ügyeleten tölthetnénk.... :)
2016. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SzCJudit ***** válasza:
100%
Második válaszoló válaszát még annyival egészíteném ki, hogy figyeld a pupilláját, hogy egyenletes-e. Szomszédunk gyereksebész, felesége gyerekorvos és mi is őket hívtuk fel amikor a fiunk leesett a mászokáról. Azt mondták, ha nem tapasztaljuk a fentebb leírtakat felesleges berohanni velük, ott sem néznek mást!
2016. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a pupillánál úgy tudom azt kell figyelni, hogy mindkettő egyforma e, illetve fényre reagál e
2016. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!