Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Leírnátok, hogy a...

Anyukák! Leírnátok, hogy a gyerekeiteknek mennyi és milyen jellegű nasit adtok? Naponta? Vagy csak heti 1-2 alkalommal?

Figyelt kérdés
és iskola/vagy ovi után éhesek e vagy már csak vacsora van?
2016. okt. 20. 08:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja és a gyereketek korát is írjátok oda.köszi!
2016. okt. 20. 08:29
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

5, 10, 13.

Tízóraira és uzsonnára gyümölcsöt, joghurtot. Süti, csoki ünnepen van. Szülinap, Mikulás, Karácsony. Az emberi szervezetnek nincs szüksége szemétre, állandó és rendszertelen rágcsára.

2016. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

27 hónapos, nem jar bolcsibe/oviba. Zabkekszet minden nap kap, különböző izesitesekben. Sima kekszet os szoktam venni, ilyen allatfigurasat, uzsira, tízóraira szokott ropogtatni. Szerencsere nagyon szereti a gyümölcsöket (na persze ez szoktatás kérdése is), igy az a fő nasiforras. Heti kb 2szer Túró Rudi/dormi/tejszelet is van. Néha, ugy átlagban havi 1szer van valamilyen sütemény (én azt nem igazan szeretem, ritkan veszünk édességet). Szereti a répát is rágcsálni, ha főzök mindig kijön kunyerálni, de meg akkor is habkrumplit pucolok (nyilvan nyers krumplit nem adok neki, ilyenkor kap egy répát). A kukit, kolesgolyot is szereti, mondjuk heti egyszer ilyen is van. Van, h vásárlás kozben megkíván egy pogácsát, akkor veszek neki egyet, azt hazafele megeheti, de ez se mindennapos.

Konnyu vele, ram hasonlít, foleg a gyümölcsös, sos dolgokat szereti. Cukorkát, nyalókát, gumicukrot meg nem kapott.

Ja, néha egy kocka étcsoki :)

2016. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Napi szinten max.gabonapehely,még esetleg kalács,kakaó. Néha keksz,kindertojás,chips,havi 1-2x ,de nem mindet,tehát pl kekszet kap hetente egy pár szemet,meg tegnap kindert,most nem fog kapni hetekig semmit. Sütit nem szereti. Nem követel semmit,max a gabona miatt nyávog,vagx a kakaó miatt. 4éves ,vékony alkat és válogatós. Sajnos zöldség,gyümölcs se megy,igy nem kaphat édességet se igazán.
2016. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Mindig van itthon csoki, keksz, joghurt, sutni is szoktam. Ha van kedvuk, esznek belole.

Itthon esznek min. ketszer furdesig.


8, 13, 16 evesek.

2016. okt. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

A nasi nálunk a tízórai vagy az uzsonna, hogy ne plusz kalória legyen.

Az egyik 12, a másik 8 éves.

Kapnak gyümölcsöket, joghurtot, fagyit, túrókrémet (házi készítés), turmixokat, olajos magvakat, csokit, müzli szeletet, sajt snacket, (nagy sajtimádó mindkettő), répát, csipszet és ropit csak ritkán.

Igazából nem vagyok híve egyes ételtípusok teljes tiltásának, inkább arra figyelek, hogy mit milyen arányban kapnak. És akkor abból sincs gond, hogy pl. vendégségben két po.fára tömik az édességet és a csipszeket.

Van, hogy tízóraira más-más nasit kapnak, mivel a fiamnak híznia kéne, a kislánynak pedig figyelni kell a súlyára.

Itthon reggeliznek, suliba csak tízórait visznek, (egy szendvics vagy péksüti, és nasi mellé), legkésőbb 2-re otthon vannak, akkor ebédelnek. Nem menzásak, úgyhogy nekem kell figyelni arra, hogy annyi kaját kapjanak, hogy ne farkas éhesen essenek be suli után.

2016. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Ovis a Nagy! Amikor hazajön általában nem éhes, csak ritkán, ha uzsonna volt, amit egyáltalán nem eszik meg.

Nálunk napi egy túró rudi van. Nem édesszájú nagyon, gyümölcsből is a savanyúbbakat szereti.

Én soha nem gondoltam naponta egy ruditól vagy mondjuk egy kis sportszelettől összedől a világ. Számomra sokkal rosszabb, amikor egy gyerek naponta többször mondjuk édes péksüteményt, meg pizzaszeletet eszik.

2016. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Nasi helyett inkább kisétkezést mondanék, ez az oviban kapott uzsonna után, fél öt körül itthon egy banán vagy joghurt, házi pogácsa, vagy nagyon ritkán, max. hetente-kéthetente egyszer puding, tejszelet, túrórudi, kakaós csiga, ilyesmi. Muszáj ennie uzsonna és vacsora között, mert éhes. 3,5 éves kisfiú.


Hétvégén tízóraira is ált. a fent felsoroltak valamelyiké kapja, vagy gyümölcsöt természetesen.

2016. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Ovis és bölcsis gyermekeim vannak. Mindig éhesen jönnek ki, pedig jó étvágyuk van, jól esznek az oviban, bölcsiben is. De kell Nekik az energia, hihetetlen módon igénybe vesz egy ilyen kisgyermeket a napi nyüzsi a közösségben, a jó magaviselet, a szabályok betartása stb. Éppen ezért egyáltalán nem tartom ördögtől való dolognak uzsonnára egy kis nasit adni Nekik. Nálunk a nasi a tejszelet, egy müzliszelet, ezek kevésbé édesek, mint egy csokoládé. Régebben, amíg otthon voltam Velük, ebéd után kaptak egy desszertet (tejszeletet általában), most azt kapják meg uzsonnára. Az oviban, bölcsiben igényes reformkonyha van, szinte semmi édesség nincs, nagy ritkén valami sütemény, hál' istennek szeretik is a benti ízeket, úgyhogy arányaiban belefér a napi étkezésükbe egy kis édes kényeztetés. Nem vagyok híve az édesség tiltásának, mértékkel mindent ehetnek a gyermekeim, én is szívesen megeszem egy tejszeletet ebéd után a munkahelyemen, a kalóriákkal sincs gondunk, vékonyak vagyunk, sőt, a lányomnak híznia kellene. ☺
2016. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

Nem adok szemetet, azaz tejszeletet bolti túrókrémet meg társait.

Nálunk, gyümölcs van.

2016. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!