Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a kiszáradás jelei? 1...

Mik a kiszáradás jelei? 1 éves (11 kg sacc), most olvasom, hogy napi 1-1.5 l víz kellene? . ő kb iszik 4-5 alkalommal 3-5 kortyot egésznap. és vitamint kell adni a D-n kívül?

Figyelt kérdés

reggel megiszik 200 ml tápszert(a végét mindig benne hagyja) este 180-200-at) ezt bele lehet számolni, a napi 1.5 folyadékba??nyáron 38-9 fokban és a lakás is katlan...

napközben gyümölcs(üveges)beletömöm, mert nem enné, néha vízzel higítom, de kb 1 hete higítottam utoljára


ebéd előtt után iszik pár kortyot

valamint, napközben sokszor kínálva, elfogadja 1-2 szer.


2015. júl. 25. 02:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

1-1.5 l ajánlás nálam kiverte a biztosítékot.

ha 50 ml lemegy egy nap, összeteszem a kezem...


biztos fontos ez?

vagy most veszélyeztetem az egészégét??

2015. júl. 25. 02:12
 2/18 anonim ***** válasza:

beleszamit a gyumolcsok folyadek tartalma, a tapszer, stb. ha kicsavarod egy barack levét, kb 0,5 dl jon ki belole....tehat ha megeszik 2 barackot 10 oraira, az egy dl...melle a ket tapszerrel meg van az 5 dl.....ehhez vedd még amit uvegbol iszik...


az en lanyom sem hajlando inni ebben a kanikulaban....2 uveggel fogy el a 125 milisbol....de jobb napokon 4 uveggel ia megiszik, csak epp most ebben a melegben nem hajlando......

2015. júl. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
ez azért kevésnek tűnik. nurofenes adagolóval nyomj bele vizet. a lányom imádta rágcsálni az a nurofenes adagolót, közbe észrevétlenül ivott.
2015. júl. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiszáradás jelei: kevés, sötét színű vizelet, karikás szemek, aceton lehelet, letargia, aluszékonyság
2015. júl. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ahogy 2-es írta, minden beleszámít, a gyümölcs folyadéktartalma, a tápszer, leves, stb. De fontos hogy valamennyit igyon is, különösen ebben a melegben. Amíg tart ez a hőség, Nurofen-adagolóval itasd. Középső gyerekem nekem is mindig rossz ivó volt, nála is nyáron a Nurofen-adagolós módszert alkalmaztam. Most már 4 éves, működik az "addig nem állsz fel az asztaltól, amíg meg nem ittad a vizedet", a múltkor fél óra alatt gyűrt le egy decit. Télen kevésbé erőltetem, de látom gyakran hogy száraz a bőre, meg kicsit ragacsos a nyála mint amikor valakinek ki van száradva a szája, mégsem iszik.
2015. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1 éves, kb 11 kg-os gyereknek természetesen nem kell 1-1,5 l folyadékot meginnia, hiszen a 70 kg-os felnőtteknek sem sokkal több az ajánlás (ami persze kánikulában megnő). KG-ként 40 ml-rel számolj, amit kifejezetten ivás formájában mindneképp igyon meg, kánikulában lehet több. Emellett persze tápszer, gyümölcs, zöldség, leves, joghurt, stb. még jön folyadék gyanánt.


De.... az én fiam is iszonyatosan rossz ivó, le sem írom inkább, hogy ebben a kánikulában mennyit iszik, pedig kínálom rendszeresen. Halálra aggódom magam, de a kiszáradástól szerencsére messze van.


Volt, aki azt javasolta nekem, hogy ne kínálgassam olyan gyakran, mert ha mindig iszik egy fél kortyot, akkor nem érzi a megszomjazást, amikor szívesen lehúzna egy pohár vizet. Ezt is próbáltam, összességében akkor sem ivott többet. De egészséges gyerek, akinek rendelkezésére áll a folyadék, és nem kerül extrém helyzetbe, ahol hirtelen sok folyadékot veszít (tűző nap, hasmenés, hányás), nagy valószínűséggel kiszáradni nem fog.

2015. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

a nurofenes adgoló 5 ml-s..de köszi az ötletet :)


egy alkalommal 20 szor adagoljam, hogy legalább 1 deci meglegyen...?vagy óránként itassam oyan 50 m-el?

vagy hogy javasoljátok?

2015. júl. 25. 21:23
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, jöhetnek még:)
2015. júl. 25. 21:24
 9/18 anonim ***** válasza:
És ha ízesíted neki a vízet? Lehet csak a sima vízet nem szereti. Az én fiam simán megiszik 1litert a tejen, gyümölcsön kívül, de a sima vízből csak pár kortyot hajlandò én már délután érzem hogy édeskés a lehelete, alig pisil stb
2015. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

a baba és gyerekteákkal is ugyanott vagyok, mint a vízzel :(

gyümölcsöt(üvegest)néh ahigítok neki, de nagy zázalékban az is a kukában végzi

a dinnyét meg szó szerint beleerőszakoltam, hogy legalább kóstolja meg, mert napokig kínálva, csak iszkolt elfelé, pedig látta, hogy jóízűen eszem, szóval olyan 3. nap beletömtem a szájába egy kis arabot, végre felcsillant a szeme, kért még, bennem remény, és ennyi. nem kellett több 2 falatnál.


most a nurofennel már lenyomtam neki kb 100 ml-t, az elején még hagyja magát, épp számolgatom, ha 10 szer csinálom, egy alkalommal, az 50ml és akkor napi 20 alkalom kellene, hogy 1 L -t igyon..

de ha egy alkalommal 20-adagot adok erőszakkal(egy deci), akkor "csak" 10 alkalommal kellene ezt a kálváriát megcinálni egy nap.


szóval vagy békével itatom egy nap 20 szor nekiülve

vagy erőszakkal, de akkor csak 10 szer kell nekifogni


de gondolom ez utóbbi nem jöhet szóba

de magamat ismerve én meg nem fogom 20 alkalommal itatgatni 5 étekzés van, ehhez viszonyítva rengeteg a 20 itatás féldecinként

2015. júl. 26. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!