Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel nyugtatjátok meg magatok...

Mivel nyugtatjátok meg magatokat mikor a gyerek annyira nem fogad szót vagy éppen minden apróságért hisztizik?

Figyelt kérdés

Mikor -mivel gyereket nem ütünk- legszìvesebben úgy ahogy vagy elindulnál otthonról és többé vissza sem nennél csak hogy ne kelljen tovább egy helyen lenni vele?


(3 éves a lányom, őszintén ki tudna kergetni a világból)


Milyen eszközeitek vannak a fegyelmezésre?


2016. okt. 20. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugtasson a tudat, hogy már csak 15 évig vagy köteles elviselni. :)
2016. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Előbb belerokkanok én ebbe :/

Már komolyan azon vagyok hogy keresek egy szakembert mielőtt olyat teszek amit nem kellene

2016. okt. 20. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen meg tudlak érteni. Tényleg az a legjobb, ha keresel egy szakembert.A védőnődet kérdezd meg, hogy hol a legközelebbi "nevelési tanácsadó", oda jelentkezzetek be. Pszichológusok, gyógypedagógusok foglalkoznak veled is, a gyerekkel is. Lehet, hogy néhány tanács, a gyereknek egy terápia megoldja a gondotokat :)
2016. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sírok általában...jó esetben elvonulva rossz esetben előtte. 2 éves, nálunk inkább az a baj hogy egyikünk se alszik - ő eleve, én meg a kistesó miatt. így én is kimerült vagyok ő meg nem lenne amúgy dacos csak mivel fáradt rohadt idegesítő dolgai vannak
2016. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A polcon van a Mérei-Binét szerzőpáros GYermeklélektan c. könyve. Adott életkornál fellapozom, elolvasom a vonatkozó fejezetet és máris jobban átlátom a helyzetet a gyerek szemszögéből. Így könnyebben tudok nyugodt és megértő maradni.
2016. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ìrnak benne arról hogy miért érzi úgy hogy torka szakadtából ordìtania kell amiért nem olyan szìnű pohárba adok neki inni amilyenből utólag kitalálja hogy akar miközben a pár hónapos testvérét próbálom sokadjára elaltatni és éppen az ilyenek miatt nem sikerül?
2016. okt. 20. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag igen. Érdemes elolvasni.
2016. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
olyankor humorral ütöm el a nehéz perceket (órákat), megrántom a vállamat, hangosan énekelek, teszem a dolgomat, odamegyek, megdögönyözöm, "valagba harapom", valami módon megnevettetem őket - három ovis! Nem engedhetem meg magamnak, hogy becsavarodjak! :))
2016. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#5 akkor ennek utána fogok nézni, köszönöm!

Tudom hogy nekik az ilyen számunkra apróság is milyen létfontosságú de egyre nehezebben viselem :S


#8 néha én is próbálkozok ilyenekkel, valahogy próbálom elterelni a figyelmét vagy kifigurázom és 2 perc múlva rájön hogy vicces és nevet de újabb 2 perc múlva máris talál új okot a hisztire :S

2016. okt. 20. 21:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak az segít, ha feltöltődöm, és tudom, hogy a férjem mellettem áll érzelmileg, ehhez igazából az is elég, hogy néha tudjunk egy jót beszélgetni (két rossz alvó kicsi mellett nem is olyan egyszerű). Mostanában eljárok terápiára, mert megvannak a magam, gyerekekről független problémái, amik viszont kihatnak az elvárásaimra, türelmemre is a gyereknevelésben. Ha éppen leeresztek lelkileg, akkor végletesen ki tudok akadni az óránkénti hisztiktől, amitől egyébként csak még hisztisebb lesz a gyerek:)
2016. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!