Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korra tűnnek el...

Mennyi idős korra tűnnek el az ehhez hasonló ragozási hibák?

Figyelt kérdés

A 2.5 éves lányunk, ha valakitől kapott valamit, mindig úgy fogalmaz, hogy "Apa kapta", ami ténylegesen azt jelenti, hogy "apától kaptam".

De fordítva is működik. Ha nekem ad valamit, még nyomatékosítom is, hogy "Ezt nekem adod? Tőled kaptam, nagyon köszönöm!" - majd utána úgy kommentálja, hogy "Mancika kapta" - azaz ő adta.


2016. okt. 24. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Hát szerintem ez nem ragozási hiba, hanem keveri a két szót. Mikor tűnik el? Majd az óvodában, amikor a többiek kiröhögik érte. Ha már az anyja csak célozgat és nem képes neki elmagyarázni...
2016. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Nincs még 2,5 a gyerekem, de már jól mondja. Én minden esetben javítom, ha helytelenül ragoz.
2016. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
És te csak mosolyogsz a gyerekeden? Ha nem javítod ki, akkor honnan fogja megtanulni, hogy nem helyes? Pfffff...
2016. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem ragozási hiba, és magától nem fog eltűnni.

Meg kell tanítanod neki, hogy kell mondani helyesen.


Ha a fiam valamit nem jól mond, nemhogy kijavítom, hanem elmondatom vele helyesen. (3,5 éves)

2016. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez a szempontváltás nehézsége. Ebben a korban teljesen normális, akkor is, ha sok gyerek már túl van rajta. 3-4 éves korra spontán megszűnik, ha nem, akkor szakemberhez kell fordulni. Ne javítgasd,egyszerűen mondd el neki helyesen, ahogy csinálod is. Esetleg a neveket is belefoglalhatod a mondatba a névmások helyett, azt könnyebb követni a kisgyereknek. "anya kapta Mancikától" "én kaptam tőled"
2016. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Direktbe ne javítsd ki,hogy nem így hanem úgy mond,hanem szépen artikulálva, érthetően mond el utána helyesen,minden alkalommal mikor rosszul mondja.
2016. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Mit kéne artikulálni... Nem a szót mondja rosszul,hanem rosszul ragoz.

Mindig javitsd ki,majd megtanulja

2016. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves gyerekem beszélni nem tudott, nem ám még helyesen vagy helytelenül ragozni... :D Amikor oviba került akkor kezdett el beszélni és most 3.5 évesen már szépen használja a ragokat is, bár néha belekeveredik ők is. Majd ha ovis lesz a lányod akkor ott majd megtanulja, ne aggódj.
2016. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Le lehet pontozni de ismerek olyan gyereket akit addig javítgattakbés nyúztak,hogy ne így hanem úgy,hogy inkább nem beszélt. Persze nem tudták miért hallgatott el hirtelen. Úgyhogy nyugodtan le lehet pontozni,nem unalomból írtam,hogy nem szabad javítgatni a gyereket...
2016. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is amúgy azt olvastam hogy nm ajánlott a beszédfejlődés ennyire korai szakaszában ész nélkül kijavítani, meg tudatosítani benne hogy rosszul csinálja. Inkább mondogasd neki helyesen, de ne azon legyen a hangsúly, hogy rosszul csinálja, mert valóban vannak esetek, amikor ez hátráltathatja a beszédfejlődést.

(én kisfiam sajnos ugyanennyi idős és semennyire nem beszél még).

2016. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!