Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korra tűnnek el...

Mennyi idős korra tűnnek el az ehhez hasonló ragozási hibák?

Figyelt kérdés

A 2.5 éves lányunk, ha valakitől kapott valamit, mindig úgy fogalmaz, hogy "Apa kapta", ami ténylegesen azt jelenti, hogy "apától kaptam".

De fordítva is működik. Ha nekem ad valamit, még nyomatékosítom is, hogy "Ezt nekem adod? Tőled kaptam, nagyon köszönöm!" - majd utána úgy kommentálja, hogy "Mancika kapta" - azaz ő adta.


2016. okt. 24. 09:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a javításnak elég sok fokozata lehet. Van olyan szülő, aki mindenért lebutázza a gyerekét, ott nem csodálom, ha frusztrált lesz az utód.

Ha a rossz ragozásnál szimplán utánamondom a helyes verziót a világ legtermészetesebb dolgaként mindenféle dorgálás nélkül, attól nem fog elhallgatni a gyerek...

2016. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem ragozasi hiba, hanem cseréli a kapta és az adta szót. Nagyon hasonlít az alakjuk./hangzasuk. Ezt javítsd ki.tanítsd meg mi a különbség a kettő szó között.

Rengeteg gyerek félrehalja a szavakat.

2016. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!