Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisfiam idegenekke...

Másfél éves kisfiam idegenekkel, közösségi helyzetben nagyon félénk. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Most mintha újra rajta lenne az "idegenkedés", ami lezajlott anno (már nem is tudom, mikor lett vége). Most 20 hónapos, és egyszerűen sírva fakad, ha egy idegen az utcán kedvesen beszél hozzá, közelhajol. Ha baba-mama klubra megyünk, csüng rajtam fél órát minimum, mire lemerészkedik.Ha egy kisgyerek sikkant egyet (hirtelen, hangosabb hangot ad ki), sírva fakad, megrémül. Ma picit meglökte egy másik gyerek, nem esett el, épp csak jelzés volt, hogy menjen arrébb, ez is nagyon betett a kis lelkének, sírva fakadt...

A csengőtől, hangosabb telefoncsengőhangtól is őrülten megrémül, de attól is, ha hangosabban/hirtelen rászólok, hogy jaj, azt nem szabad. Vagy ma megijedtem, hogy juj, kifutott a tej, és attól is sírva fakadt.


Amúgy most épp 2 fog töri át az ínyt, és taknyos is, az evése és az alvása is fel van borulva...


Én nagyon félénk gyerek voltam, közösségben nem találtam a helyem, csak szorongtam. Sok-sok évnyi szorongásban telt a gyerekkorom... Vajon az én lelki alkatomat örökölte?

Másnak is elsírja magát ilyen korú gyermeke mindenfélétől?



2016. okt. 27. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy örökölte tőled, vagy egyszerűen ő is ilyen típusú személyiség lesz. Én a helyedben minél többet vinném gyerektársaságba, illetve napi dolgokat intézni, bevásárlás, stb., szokja a zajt, az embereket. A legjobb lenne ha találnál neki egy hasonló korú játszótársat, akivel sokat tud együtt lenni. Ha nem szokja meg az embereket, nagyon nehezen szoktatod be majd az oviba.
2016. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Van aki szuperérzékenynek hívja, van aki autisztikus tüneteknek.

Simogatást, puszit mennyire engedi? Puszit ad? Mozgása, beszédfejlődése nincs elmaradva? Éjjel sokszor ébred? Nincsenek furcsa mozdulatsorai?

2016. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!