Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek szeme kifelé kancsal,...

Gyermek szeme kifelé kancsal, tapasztalat? Többi lent

Figyelt kérdés

Voltunk egyszer 1 évesen akkor mindent rendben találtak.


Voltunk most 2,5 évesen akkor nem igazán működött együtt a lányom így nem tudták neki igazán megvizsgálni a szemét. 1 év múlva kaptunk időpontot....


Látom rajta h a bal szeme kancsalít néha.

Van úgy h mondom neki h az ujjam kövesse és közelítek hozzá, ha már közelebb értem az ujjammal akkor a bal szeme kifelé megy...



Volt már valaki így?

Mi lehetne a megoldás vagy mit tanácsolnátok?


Gondoltam rá h nem várom ki az 1 évet megpróbálok majd előbb időpontot kérni, mert ez nagyon aggaszt engem :/



2016. aug. 17. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Elmész máshová szemészhez. TB-s szemészből a SOTE szemészetét tudom nagyon ajánlani, illetve ha van rá pénzetek (15e), akkor Bp.-en Soproni Anna szakosodott a gyerekszemészetre.
2016. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is kipróbálnék másik szemészt. Aki kedvesen beszél a gyerekkel, azzal együttműködnek. Az én fiam befelé kancsított vagy 2 éves koráig, mi is elvittük szemészetre. Elég sokat voltunk bent, mindenféle játékot mutatott neki a nő, stb. Mire meg tudta vizsgálni. De nekünk azt mondták, hogy nem kancsal, csak még az orrcsontja nem fejlődött ki rendesen, ezért tűnik annak. Most már valóban nem az. Viszont a kifelé kancsításról nem tudok, én megpróbálnék másik szemészt. Esetleg mondd meg előre, hogy félős, és úgy adjanak időpontot, hogy több időt szánjanak rá. Persze magánúton, az SZTK-ban nem lesznek erre hajlandók.
2016. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm h írtatok, hát igen az sztk-ban nem túl türelmesek pedig senki sem volt előttünk és utánunk... Lett volna rá idejük :/


De akkor jobban járok ha magán orvoshoz viszem.

Esetleg azt tudja valaki h mi van ha valóban kancsal? Mit csinálnak olyankor?

2016. aug. 17. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a kancsalság fokától és milyenségétől függ. A leírás alapján nem hiszem, hogy nálatok ez komoly lenne (már ha valóban kancsalnak diagnosztizálják majd). Van, hogy fele szemét takarni kell egy ideig például.


Mindenképpen gyerek szemészt keress.

2016. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!