Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban kell a...

Mennyi idős korban kell a gyerekeknek tudni a hét napjait, hónapokat és évszakokat?

Figyelt kérdés
Nagy baj, ha az 5.5 éves lányom még nem tudja? Rengeteget gyakoroltuk, játékosan is, de még mindig nem megy neki. Tavaly óta biztosan próbálom neki megtanítani.
2016. nov. 2. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy baj, majd megtanulja. Az én lányom ennyi idősen a hét napjait keverte, vagy kihagyott belőle. Az évszakokat tudta, de a hónapokat csak 7 évesen tanulta meg.
2016. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

nem baj:)

bár azért az évszakokat ennyi idősen tudhatná...

vannak ilyen tanító játékok,szerezz be egyet és üljetek le egy kicsit tanulni ezeket

nekünk nagyon bevált,6 éves a fiam

2016. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Elsőben tanulják, addig szerintem nem baj, ha nem tudja.
2016. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
5 évesen mérik az oviban, ha neked nem gond, hogy hiányozni fog ez a rész, akkor nem baj. Megtanulja lassan, ne aggódj.
2016. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Az iskolaérettségi vizsgálat része, de azt meg nem mindenkinél végeznek. Lányom sajátos nevelési igényű, neki kötelező volt az iskolaérettségi, és nem csak elsorolni kellett a hét napjait, hanem pl. meg kellett tudni mondani, hogy milyen nap volt tegnapelőtt, mi lesz holnapután, stb. Illetve tudnia kellet, hogy mik a nyári évszakok, a tavasziak, stb.

Ha valakit nem küldenek iskolaérettségi vizsgálatra, akkor nem derül ki, hogy tudja-e.

2016. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

Még bőven ráér!!! Kizárt dolog, hogy iskolaérettségi vizsgálaton ilyet kérdeznének. Ezt hülyeségnek tartom.

Olvasd át, ebben benne van, hogy 8-9 évesen kell tudnia.

[link]

2016. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Jó, tartsd kizárznak. :)))

A difer teszt része többek között, okoska.

2016. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

" Kizárt dolog, hogy iskolaérettségi vizsgálaton ilyet kérdeznének. "


Ott voltam, hallottam, miket kérdeztek. Pest megyei I. számú Tanulási Képességet Vizsgáló és Szakértői Bizottság. Náluk reklamálj, ha nem tetszik.

2016. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Van egy könyvem, Anya taníts engem a címe és abból szoktam játékos feladatokat kikeresni. Abban is azt írja, hogy iskolaérettségi vizsgálaton tudni kell a hét napjait, hónapokat, évszakokat.

Nézek majd akkor olyan társasjátékot, ami ezzel kapcsolatos, jó ötlet!

2016. nov. 3. 12:48
 10/17 anonim ***** válasza:

5! Hiába teszel megjegyzést, lehet nálatok nézték ezt is, az én lányoméknál sem volt ez az iskolaérettség része.


Kislányom júliusban múlt 6 éves, elsős. A hét napjai mennek neki kb. fél éve, a hónapokat fel tudja hellyel-közzel soroni, de évszakonként nem. Az évszakokat egy ideje tudja, márha arra gondolsz, hogy van tavasz, nyár, ősz, tél.

2016. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!