Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves Kisfiam, kistesosat...

4,5 éves Kisfiam, kistesosat játszik. Szerintetek ez a Szerepjáték segit neki elfogadni, hogy tényleg lesz tesója?

Figyelt kérdés

Januárra vagyok kiírva. Ma kért egy macit, pellust, cumisüveget meg kocsit amiben tologathatja. Egész álló nap a "tesóját" renbezgette. Etette, büfiztette. Nem tudom honnan vette. Lehe látta az oviban ahogy a kislányok játszák. Meg sok csoporttársának van is most kistesoja pont. Nagyon cuki volt ma. Reménykedhetet, hogy fogja szeretni majd? Akiknél hasonlo volt a korkülönbség, hogy alakul?

A kicsiket nagyon szereti. De ha itt lesz a baba biztosan más lesz azért. Az elején nagyon nem örült neki.



2016. nov. 4. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyem meg :) foglalkoztatja nagyon a dolog, látszik mert itt járnak a gondolatai. Biztosan látta valahol mi mindent kell egy babával csinálni és mivel tudja hogy neki is lesz kistesója, eljátssza ezeket a teendőket. Segít is neki a feldolgozásban, persze nem tudatosan. Eleinte jó eséllyel lesz egy kis féltékenység, egy kicsit lehet ő is "visszababásodik" de ez elmúlik. Szerintem ilyenkor van nagyon nagy szerepük az apáknak. Anya mégis csak leterheltebb az elején, ilyenkor kell apa a szokottnál is jobban odategye magát a nagyobb gyereknél. Akár közös programokat is szervezhet vele, elviheti korcsolyázni vagy bármit ami élmény a gyerkőcnek és csak róla szól. Ha a kicsi megszületik, gondolom rokonokról barátoktól majd kaptok ezt azt ajándékba. Ilyenkor a nagy is mindig kapjon valamit, ez fontos, erre figyeljetek.
2016. nov. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy igen vagy nem

Gyereke valogatja

Minden esetre erdekli a tema es keszul ra

Te meg keszitsd fel ra

Ha meglesz a masik gyerek akkor legyen idod ra is es vond bele a dolgokba bar mar most is megteheted ha vasarolni mesz

2016. nov. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk napra pontosban 4év a különbség köztük,és ma egy hós a pici. Eddig nincs gond,szereti a picit. Énekel neki,hozza a pelust,kidobja,simizi. Bár lányok mindketten,de szerintem a fiú se más.

De szerintem idő mig kiderül,milyen hatással van rá a tesó.

2016. nov. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ugy néz ki, hogy ma is kitart avkistesozás. Már ruhákat is kelett adjak. Tisztába tette. Alig akart velem jönni a boltba mert egyedül nem lehet hagyni a kistesit". 😊

Nagyon felelősség tudatos. Most alszik és nekem is csendbne kelett lenni. Nagyon egyszerű dolgom lenne ha valoban igy lenne mikor már igazi kisteso lesz itt. De nagyon beleéli most magát. Hátha könyebb lesz így neki.

2016. nov. 4. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!