Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves múlt és nem tud semmit?

2 éves múlt és nem tud semmit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon el vagyok már keseredve. Egészen pici kora óta próbálom tanítani a kisfiamat dolgokra, amikről azt hittem hamar meg fogja tanulni, de nem :( Nem tudja megmutatni a testrészeit pedig milliószor próbálom tanítgatni rá. Ha öltözik és mondom, hogy emeld fel a kezed, lábad, popód stb azt viszont csinálja. Miért nem mutat meg semmit mégsem? Nem is beszél, pár szót mond csak, ami elvileg már beszédnek számít és ne aggódjak de zavar a dolog. Nem várom, hogy matekfeladatokat oldjon meg vagy hasonló, de kicsit butának tűnik. Mit tehetek? Vajon fog még okosodni vagy talán majd ilyen marad?
2016. nov. 5. 10:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

talán,mert túlságosan akarod fejleszteni.engedd,hogy a maga tempójában haladjon,ne görcsölj rá.próbáld játékosan,menjetek könyvtárba,nézegessetek könyvet stb.

és hidd el,ha egyszer beindul le sem tudod állitai.a nehezebben beszélő gyerekek,ha utólérik a társukat,hirtelen nagyon nagyot ugranak a fejlődésben.(ez tapasztalat)

2016. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
könyörgöm két éves, ne várj tőle semmit, mert ez a vége. had fejlődjön, beszélni rá ér. 3 éves koromig nem szólaltam meg, de utána be nem állt a szám. minden gyerek elétőren fejlődk :)
2016. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Jézusom, ne sürgesd már szerencsétlent, majd megtanulja. Nincs rosszabb, mint ha a saját anyja-apja tartja hülyének a gyerekét. Nem baj, ha valaki tisztában van a gyerekeinek a képességeivel, és nem hiszi azt a butácskáról, hogy valójában született zseni, de egy kétévesről még alig tudsz mondani valamit... Ül, jár, dünnyög-beszél, játszik, ez még teljesen random, később fognak kijönni a képességei.
2016. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%
Hogy mondhatod a fiadra hogy buta? ...
2016. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem cirkuszi majom,aki produkciozasra valo,hanem gyerek...soha nem "tanitottam" semmit a gyerekeimnek...figyeltek es tanultak...ha pedig a feladatokat vegre hajtja mikor kered tole,csak nem "produkalja"magát,akkor tudja,csak egyszeruen nem.nyitott a paradezasra(teljesen jogosan)
2016. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
39%

Ne surgesd, raer.

Egyebkent ilyenkor el kell gondolkodni, hogy mit orokolt a gyerek.

Nem akarlak megserteni, de ugye vannak az orvos csaladok, ugyved csaladok, meg ugye vannakaz atlagos, es a kisse butak.

Ha mindketten szakmunkas teruleten vagytok, akkor ne varj majd tudos gyereket.

2016. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
A legutolso mondatod a legszebb.
2016. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%

Jézusom, szegény gyerek! Mi a fenének mutogatná a testrészeit? Szerintem inkább épp hogy okos, mert nem megy bele ilyen őrültségekbe. És pedig látod, igazából tudja, mert amikor van értelme, akkor csinálja.

De nem értem, komolyan, hogy a francnak szívatod azt a szegény gyereket "tanítgatással". Ez csak kínzás, semmi más. Értelmetlen dolgokra akarod kényszeríteni. Te mit szólnál, ha valaki eléd állna, és gügyögve kérne, hogy "na, hol a lábad? Hol a kezed?" - én leginkább azt, hogy "anyád".

2016. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd már békén... Tudja a testrészeit? Tudja. Akkor minek még pluszban produkálnia is magát? Van önálló elképzelése a világról, tök jó fej gyerek lehet.
2016. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%
Nekem inkább nagyon úgy tűnik, hogy TE vagy buta. Remélem, a gyerek másik szülője normálisabb, akkor neki is van legalább esélye...
2016. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!