Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam Most múlt két éves,...

Kisfiam Most múlt két éves, és még nem beszél semmit. Hogyan segíthetnék? Forduljak-e szakemberhez?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 19:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem kell ,türelemmel .
2010. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves koráig nem beszélt egy szót sem,de mindent megértett,és megmagyarázott mutogatással.Elvittem orvoshoz,pszichológushoz,végül logopédushoz.Mindenütt azt mondták,hogy 6 éves koráig ráér megtanulni,amúgy értelmes,aktív,jól figyel.Nagyon nem tetszett.Végül a logopédus azt mondta,hogy lehet,hogy nagy az orrmandulája, és nem hallja a saját hangját.KIvetettük az ormanduláját.A műtét utáni napon a fiam szaladt elém ,és kiabált végig a folyosón,hogy Anyúúú segítettem ebédet osztani a nővérkének.A lában földbegyökerezett,ha nem hallom,nem hiszem el.Tehát nyugi,fog beszélni.
2010. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam sem beszélt 2 évesen szinte még semmit csak halandzsázott össze-vissza meg mutogatott, hogy mit akar, de mindent megértett, megcsinált. A gyerekorvosnak többször mondtam, de ő mindig csak azt mondogatta, hogy a fiúk később érnek meg náluk 3 év a határ. Pár hét múlva lesz 3 éves és kb. 1 hónapja, hogy elkezdett egyre több szót mondani, van, hogy már szavakat is összerak, de még mindig nem sok szerintem egy 3 évesnek. De minden gyerek más, mindenesetre és azért, ha legközelebb megyünk a dr-nőhöz megint szólok neki. Szerintem Te is kérdezz rá a gyerekorvosnál.

2010. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A fiam 23 hós, kb 4-5 szót beszél. Majd fog többet is. Én még nem aggódom.
2010. szept. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!


A fiam 9.-én lesz 2 éves és ő sem beszél semmit.

Már én is kezdek egy kicsit aggódni emiatt.

2010. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

szia

fiam 2éves múlt a nyáron, ő se beszél, csak a maga nyelvén.nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy a következő félévben majd azért már illik értelemes szavakat mondania, de mondatokban ráér ovis korában beszélni.

2010. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Fiam augusztusban volt kettő. Szept 1-én kezdtük a bölcsit, és azóta már majdnem 10 szót mondd. Egyébként valóban 3 éves kor a határ.
2010. szept. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem, sincs semmi gond, de nem árt utána nézni a dolognak.(Azzal kárt nem okozol, viszont ha gond van, minél előbb kiderül annál jobbak az esélyek a kezelésre.)


Első körben érdemes lenne elmenni egy hallásvizsgálatra.

Azt is megpróbálhatod, hogy tapsolsz egyet a háta mögött (hátra néz-e?), vagy vannak kifejezetten játékos feladatok a beszéd, beindítására, fejlesztésére. Ezeket otthon tudjátok csinálni.

2010. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Le tudsz írni egy pár játékmódszert? Az én fiam 15 hós, de Ő még nem is ért meg minden alapvető dolgot amit mondunk neki!

Vagy még nem is kéne??

2010. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az előzőnek:

Anya taníts engem c. könyv nagyon jó. Azt ajánlom.


Azon kívül lehet olyasmit is pl., hogy csörgőórát eldugni valahová és azt keresse meg. Lehet vattapamacsot fújni, hogy erősödjön a szájizomzata (ezt lehet szívószállal is).

Rengeteg mondókát énekelni neki, ezeket eljátszani.

Pl: tekeredik a kígyó mondókát énekelve egy vékony plédbe betekered és aztán kitekered, mindkét irányban.

Aztán állatos könyvben képeket nézegetve, mit mond a...?


Ha nem igazán figyel rád a gyermek kipróbálhatsz egy olyat is, hogy elkezded utánozni.(Ez nagyon tetszik nekik.)


Tudnék még regélni....

2010. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!