Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom egy "hisztérika"...

A lányom egy "hisztérika" vagy a korában nem olyan egyedi a viselkedése?

Figyelt kérdés

2,5 éves és szerintem ez már sok. Vannak helyek, ahol "alap", hogy hisztizik. Ilyen a bolt, a játszótér, orvos, piac, stb...

De sajnos egyre többet hisztizik már otthon is apróságokon. A boltban a szokásos dolgokon ment eddig a cirkusz. Például nem kapott meg valamit, megunta a kocsiban ülést vagy bele sem akart ülni. Ez szerintem nem volt annyira ritka, mivel más gyerekeknél is láttam.

De most már olyanokért is, mert például már nem akar sétálni (kb 50 méter, az autóig), nem kap meg valamit pl. csoki vacsora előtt, menni kell fürdeni, ki kell jönni a kádból, nem jó felsőt adtam rá, fognia kell a kezem az úton, fel kell venni a sapkát, stb...


De egyre durvábbak ezek a hisztirohamok. Bevörösödik, van hogy sikít, sír mindig, hanyatt vágja magát, és szó szerint vergődik a földön. Ezt bárhol, bárkinek előadja, ha kell.

Valamelyik nap, amikor egészen jó idő volt, ő a gumicsizmájában akart jönni. Mondtam neki, hogy nem. Mondtam, nincsen pocsolya, kényelmesebb a cipő, stb. Hát persze, hogy rákötötte magát arra, hogy a gumicsizma kell. Én meg bemérgeltem magam, cipőt sem adtam rá csak vittem a kezemben, kivittem a kocsihoz, beültettem. Teljesen le volt döbbenve, mert így még semmire sem reagáltam. Nem bántottam vagy durváskodtam vele. Aztán amikor beültettem, folytatta, kb 5 percig hallgattam, nem bírtam tovább, visszamentem azért az átkozott csizmáért. És amint ráadtam, csend volt. Már mosolygott, mutatta a lábát, hogy "Csinos vagyok?" és úgy mosolygott, hogy szinte azonnal elszállt a mérgem.


De tudom, hogy ez nem lesz mindig járható út. Tudom, hogy a legrosszabb volt, amit tehettem, de egyszerűen annyira kiborított. Álltam mellette és hallgattam a sírást. Egyszerűen nem bírtam. Értitek? Annyira jó akarok hozzá lenni, de azt érzem, hogy már nem bírok ki több sírást. Soha nem bántanám, képtelen lennék, csak már volt, hogy együtt sírtunk.


Ti hogyan kezeltek ilyen helyzetet? Az enyémet pontosan hogyan kezeltétek volna? Saját példa?



2016. nov. 12. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dackorszak. Én is ráadtam volna a csizmát, mert engem is kiborít. Legtöbbször próbálok következetes lenni, de tojik rá. Vannak pontok, amikor tudja, hogy extra mérges vagyok, olyankor elhallgat, de legtöbbször tombol. Ha valami a kezében van és amiatt hisztizik, elveszem tőle. Kis idő után elhallgat. Volt olyan, hogy zuhany alá tettem, azóta nem kell. Nem egy baráti megoldás, de volt az a pont. Sokszor tudod mi használ? Leguggolok és átölelem. És ez nem nevelési probléma. A tesója sose csinált ilyen műsorokat.
2016. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiam is hasonló. Én a gumicsizmáért nem cirkuszoltam volna, elmondtam volna hogy miért nem jó ötlet, de ha tovább hisztizik, akkor vegye csak fel. Majd rájön hogy megfő benne a lába, ő baja. Boltban én egyszerűen elsétálok tőle, persze nem úgy hogy kiessen a látóteremből. Csak szép lassan elköszönök és elindulok. Az esetek többségében bejön. Ha otthon hisztizik nyugodtan próbáld ki hogy te is földhöz vered magad.

A fiam szeme totál kikerekedett és ki is nevetett mikor leutánoztam. De volt hogy egy pohár hideg víz hozta helyre, bár akkor már fél órája ordított mint a fába szorult féreg, taknya nyála egybe folyt. Mindenki belefárad időnként, ezt hidd el! Kitartást!

2016. nov. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dackorszak kezelésében elég sok az egyénfüggő momentum. És igen, ahogy az előző írta, a humor, pl utánzással, sok totyogónál beválik. Ovisoknál is tapasztalom. Pl egy jellegzetes mozdulatát viccesen előadom, akár eltúlozva. A szándék viszont döntő! NE gúnyból tedd , nyilván. Megérzi, és nem jó hatása lehet. (Ez életkortól függetlenül érvényes.)


Hanem játékból, viccből tedd, de persze előfordulhat, hogy túlérzékeny egy ovis ,vagy egy totyogó, és nem fog neki tetszeni adott esetben, ilyenkor nincs baj, abbahagyod a viccelődést, kifigurázást, és kész.


Játékosan olykor lehet ilyet, sőt, mondom, van olyan, amikor a hiszti abbamarad ettől.


Vagy pl kísérletezhetsz figyelemeltereléssel, hátha... lesz, h működik, lesz h nem. De persze kellenek esetek, amikor a felnőtt akarata érvényesül.


Ösztönösen a határait teszteli a totyogó ilyenkor.

Az éntudata épp kialakulóban van, de már vannak egyéni jellegzetességek ,temperamentum szerint mindenképp sokfélék már, az ilyen korúak. Elsősorban ezért van az, kérdező, amit tapasztalsz, hogy a tesója nem volt ennyire végletes. Vannak erősen én-érvényesítő, tüzesebb temperamentumú gyerekek, és vannak más alap temperamentumúak is, azok kevésbé szélsőségesen élik meg a dackorszakot.

2016. nov. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!