Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon egyedi eset, hogy a...

Nagyon egyedi eset, hogy a férjem a kislányunkkal nem tud mit kezdeni? Engem a szívem mélyén ez nagyon bánt.

Figyelt kérdés
Van egy lassan 4 éves kisfiunk, és egy mindjárt 2 éves kislányunk. Mind a kettő tervezett, várt baba volt. Nagyon jó, nyugodt , kiegyensúlyozott házasságban élünk egyébként, de nálunk nincs az a legendás szerelem a kislánya felé, bár a kicsi rajong az apjáért!!
2013. aug. 16. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocsi a kérdésért, de a fiával mit kezd? vagy kezdett ennyi idősen?

A másik hogy valami jóval is szolgáljak, mond neki hogy anya-fia napot tartasz, így ő lesz a lányotokkal, ez később is maradhat így havi 1x és akkor ez olyan "családi szokássá" válhat, ha nagyobbak lesznek a gyerekek, meg kifejezetten élvezni fogják ezeket "fordított" napokat- mi így hívjuk. Van egy 5 éves fiam és egy 1,5 éves lányom :) Amíg mi elmentünk biciklivel a fiammal cseresznyét szedni mindenfelé, addig ő elsétált a lányunkkal az utcában (kis városban lakunk). Később persze lesz más program is, mint a séta vagy a játszó. de a tiéd is még kicsi.

2013. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem.Mit kéne csinálnia??
2013. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A fiunkkal az elejétől fogva felszabadultabban viselkedett. Vlahogy hogy is mondjam.. úgy vagányul beszélt hozzá, kishaverként. Nem tudom értitek-e..

Most nem arról van szó, hogy nem vett részt egyik vagy másik gyereknél a gondozási dolgokba, pelenkázta pl. egyiket is másikat is. Ami nekem hiányzik, az, ha valami megoldandó feladat van (a gyes mellett napi 9-10 órát dolgozom több mint egy éve), ami nekem csak 1 gyerekkel kivitelezhető épp, 100%, hogy a fiunkat fogja és viszi magával. Ő például lassan már 4 évre visszatekintve egyetlen 1x se puszilta meg őket, max úgy ha azt mondtam, hogy igenis adj a gyereknek egy puszit mert tartja az arcát és vágyik rá.

2013. aug. 16. 23:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És ő kapott otthon szeretetet? Ölelgették, puszilgatták?
2013. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerették, nagyon jó családban nevelkedett, de nem volt divat a puszilgatás. Az apukája pl rajongott a nála idősebb nővéréért, viszont a papának(akit nem mellesleg imádok!!!)a férjemhez annyira nem nagyon volt türelme, de nagyon szerette és szuper mostmár a kapcsolatuk.
2013. aug. 16. 23:24
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha néha van egy gy érthetetlen körmondatom, csak közben dolgozom is..

:)

2013. aug. 16. 23:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ez volt a minta, hogy nincs puszi, ölelgetés. A kislányotok meg még talán nem elég nagy ahhoz, hogy tudjon bánni vele, de lehet, azt hiszi, a lányok csak babáznak? Nálunk a férjem összevissza bohóckodik a lányunkkal, 11 hónapos, én azt érzem, igazán csak vele tud felszabadult lenni.
2013. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, talán tényleg a minta. A babázás nálunk minimális. A kicsi a bátyja után 90 %-ban legózik, autózik ..
2013. aug. 16. 23:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem ez még változni fog. Eljön az idő, amikor le sem fogja tudni vakarni magáról a kicsi lányt :)
2013. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.

Van egy 5 éves fiunk és egy 20 hónapos kislányunk.

A fiút pelenkázta, fürdette, mikor már úgy volt, cumisüvegből etette. Na ezek nem voltak a kislánynál. Persze ha nem vagyok itthon átpelenkázza meg minden.

Igazából sosem kérdeztem rá, hogy most miért nem csinál ilyeneket. Más téren normális a viszonya a kiscsajjal.

2013. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!