Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok ehhez? Te mit...

Mit szóltok ehhez? Te mit tennél ezek után? Szabad ilyent tenniük? Megtehették volna? Szólnak a Gyámügynek? Mire készüljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez? Kérlek ne hurrogj le, inkább írd le, hogy Te mit tennél ezek után???

Ma kb. 17-kor rengeteg cucc volt nálam és a 8 éves Kislányomnál. A Spartól már nem messze van a posta, ahová két baromi nagy dobozt vittem, aminek már semmi fogása sem volt. Bevittem egy bőröndöt és egy nagyobb szatyrot a Sparba. Adtam a Kislányomnak egy 1000 ft-ost, hogy vegyen belőle, amit Ő akar magának (ne féljen, kamerák figyelik, stb.)! Erre oda jött mondogatni a biztonsági őr, hogy ugye nem akarjuk ott hagyni a cuccokat, amíg vásárolunk és hogy mik vannak benne, mert Neki ezt tudni kell! Mondtam, hogy ezzel a két dobozzal átszaladok a postára, az a kettő ott marad a bejáratnál lévő tartókán és a Kislányom bemegy a melegbe vásárolni. Egyébként játékok vannak bennük és megkérem nézzen a Kislányomra, amíg vissza nem érek.

Erre ahogy utólag elmesélte a Kislányom a biztőr meg akarta fogni a kezét és bekísérni hátra, hogy anyát ott várja meg, de közben szólt az üzlet vezetőnek, hogy hívja ki a rendőröket. Mire oda értem azt mondták, hogy nem megyek sehová, mert jönnek a rendőrök és vigyem be a Lányomat hátra, mert ott várjuk meg a zsarukat.

Erre kijöttek és azt mondták nézzük meg a csomagokat és elkobozzák az új játékokat és mi lett volna, ha ott akartam volna hagyni a Lányomat?! Megnézték a kamerát 8 percig voltam el és gyámüggyel fenyegettek meg, hogy ha egyedül nevelem a 3 gyermekemet, akkor elvetetik Őket (mert ugye ment közbe a kérdezz felelek, én meg gondoltam őszinte leszek).

Aztán bent, amikor fogdába elő akartak állítani, hogy 12 órát bent tartanak, a fogdaőr nem értette miért is vagyok ott és felvette az adataimat és vissza küldött egy kísérő járőrrel.

A Lányomat addig 6 szobába több ember is kihallgatta, de mondtam, hogy a 12 éves Lányom otthon vár (valószínű a szomszédba). Erre kiküldtek oda is rendőröket, megkérdezték a szomszédot és nem volt ott, erre bementek a 12 éves Lányomhoz a lakásomba és körül néztek minden helyiségbe. (Szabad ilyent tenniük?)

Képzeljétek el, hiába könyörögtem, hogy haza kell mennem, mert a 19 éves Fiam moziban van és nem tudni mikor ér haza...23-kor engedtek ki minket, éppen elértük az utolsó járatot és nem engedtek telefonálni sem.

Ezeket megtehették? Szólnak a Gyámügynek? Mire készüljek? Köszönöm



2016. nov. 16. 01:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Én ebből hatalmas nagy balhét csapnék!

Kezdve a Spartól a rendőrökig. Írd meg pár újságnak as történetet. Jelentsd fel a Spárt, abszurdum amit csináltak.

Amúgy miért maradtál ott? nem hatóság ők, nem lopással vádoltak. EL kellett volna menned.


Lakásba csak házkutatási paranccsal mehetnek be, de mivel kiskorú volt egyedül otthon, ezt lehet magyarázhatják, hogy vészhelyzet, biztonság, egyebek....

2016. nov. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szia!

Tudod, ha az ember tudja, hogy elesik, akkor leül...

Amikor a rendőrök kijöttek, mondta is a biztőr, hogy ma ez a fogása, minden munkaidő alatt találkoznak valamiért! (k...a vicces, csak nem nekem)

Hol lehet megírni pár újságnak a történetet???

Hol jelentsem fel a Spárt?

Azt már én is megbántam, hogy ott maradtam, de rémálmomban sem gondoltam volna, hogy ebből ekkora sz@r keverés lesz.

Köszi, ha segítesz!

2016. nov. 16. 02:10
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Bemész a rendőrségre és ott teszel feljelentést a spar illetve a biztonsàgi őr ellen. Ahogy az intézkedő rendőrök ellen is.


Mi volt a vàd? Olyan nincs,hogy nem közlik veled, hogy kvàzi miért tartóztatnak le. Arról nem is beszélve, hogy kiskorút nem hallgathatnak ki csak szülői engedéllyel. Ez esetben apukàt kellett volna megkeresniük, ha nincs akkor pedig egy gyàmügyesnek kellett volna ott lennie aki a kislàny érdekeit képviseli.

A rendőrök részéről is tele van eljàràsi hibàval az egész, szóval a minimum a fegyelmi amit kapniuk kell. Főleg, hogy fenyegetőztek amit nekik egyàltalàn nem lehet. Ràadàsul hazudtak, olyan nincs,hogy ők elvetetik a gyerekeket. Sőt ők nem is folyhatnak bele ilyen ügyekbe. A lakàsba pedig megintcsak nem mehettek volna be. Főleg hatósàgi tanú nélkül....

És ezektől vàrnà az,ember hogy segìtsenek ha baj van?!? Katasztrófa.

Komoly kàrtérìtést követelnék a helyedben a spartol a gyerek terrorizàlàsàért.

2016. nov. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért bőrönddel jársz vásárolni? Miért kellett ezt részletezni?

Miért hívta ki a rendőröket egy 8 éveshez, pláne ha összefutott veled? Nálunk ezen korú gyerekek iskolába menet egyedül simán vásárolnak.

A 19 évessel miért fenyegettek, hogy elveszik tőled? Ő felnőtt már egy éve.

Egyáltalán miért fenyegettek a gyámüggyel? Apám dolgozott a Sparban biztiőrként, ők a tolvajokat (meg a kasszásokat) nézegetik, semmi mást. Meg a síró négyévest pátyolgatják, míg a vásárló anya visszatalál. Anyám egy másik hipermarketben vevőszolis, naponta három elveszett gyereket juttat vissza a szüleihez. Gyámügy soha nem kerül szóba, rendőrség sem. Széles mosollyal adja át a gyereket, maximum magában nem érti, hogy lehet egy háromévest elhagyni vásárlás közben.

Előállítás a gyerek 8 percre történő magára hagyása miatt? Na ne...

Gyermek kihallgatása törvényes gyám nélkül? Egyáltalán kihallgatás 8 perces magára hagyás miatt? Döbbenetes.

Házkutatás...? Papírral sem, pláne nem rendőrök sora.


Nem, nem tehették meg. Ez a sztori annyi hibával és szabálysértéssel (hovatovább bűncselekménnyel) van tele, vagy az évtized botránya lesz, vagy valami nagy ferdítés van benne, esetleg egy jól megkomponált, profi kamu. Nem tudom melyik a rosszabb (valószínűleg az, ha ez tényleg így történt). Szerintem viszont ez a sztori vagy kamu, vagy pedig valami nagyon fontos részt, részeket "kifelejtesz" belőle. Kíváncsi vagyok.

2016. nov. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Kedves mese.
2016. nov. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a kérdést most továbbítjuk illetékeshez, akinek joga van számon kérni a rendőröket. Ha igaz, legalább kiderül. Ha nem, majd fizetsz némi büntit a spárnak. Sajna a gyk együtt fog működni a rendőrséggel, korábban is megtették.
2016. nov. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

:-) juj,de rossz kamu.

23kor engedtek ki,te még utaztál egy sort,majd az volt az első,hogy a gyakorira gyere kérdezgetni??

A postán nincs meleg,hogy oda nem bírtad magaddal vinni a "lányod"?

2016. nov. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
Nyilván kamu. De ha igaz lenne, akkor helyesen jártak el. 8 éves gyereket nem hagyhatsz felügyelet nélkül kóricálni. Ahogy 12 éves se lehet elvileg felügyelet nélkül. Nem erőszakkal tartottak a boltban.
2016. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Rendőr hívhat bárki bármiért.

Te vagy a h.lye,ha megvárod. Nem tarthat ott az őr.

2016. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha felnott fiad van, nyilvan kozel vagy a negyvenhez. A sztorid olyan, mintha egy tini szerencsetlenkedett volna.
2016. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!