Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is érezte már hogy vállalh...

Más is érezte már hogy vállalhatatlan a gyerek viselkedése?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Már teljes tanácstalanságomba írok ide..Egyszerűen nem tudom mit rontok el 1,5 éves kislányomnál..Sehol nem tudunk normálisan megjelenni, mert egyszerűen kezelhetetlen..Mindenkit ütlegel, csíp, rúg, harap..Egy percre nem figyelünk, és már lendül os a kezecskéje..Ha vmi nem úgy van ahogy ő kigondolta akkor toporzékol, földhöz veri magát, ordít, és kárt tesz amibe csak tud..Teljesen tanácstalanok vagyunk..Próbáltuk a szép szót, dorgálást, következetességet, játékból kivonást, figyelmen kívül hagyást, következetességet, mindent..Ha itthon vagyunk is ez megy..Állandóan fegyelmezni kell..Ha mondókázom neki egyszercsak bekattan, és elkezdi tépni a könnyvet, letépni a függönyt..Bármit csak romboljon..Mitől lehet??Vagy ez normális??Vigyem pszihológushoz?? Egyébként szokott bűbáj is lenni..Olyankor teljesen elbűvöl mindenkit, de általában izalmatlan mindenkivel, sír ha idegenek megszólítják..Most kezdi majd a bölcsit, és nagyon félek hogy az mit fog kihozni belőle..Titkon remélem hogy jó hatással lesz az indulataira..
2016. nov. 17. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem vidd el pszichológushoz, ha nincs baj, akkor legalább megnyugszol, és biztos tud jó tanácsokat is adni. Ha valami gond van, akkor legalább hamar kiderül, és ez nagyon sokat számít!
2016. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

1,5 éves gyerekkel nem igazán tud pszichológus bármit is kezdeni. Mikor anyám a húgomat akarta vinni 4 évesen, de még nem beszélt, akkor vele se foglalkozott.


Inkább beszélj a védőnővel (ha bízol benne), vagy vidd el nevelési tanácsadóba.

2016. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andi80018 ***** válasza:
55%

Szerintem egy gyerekpszichológus mindenképp tud tanácsot adni, mivel ezt tanulta. Nem feltétlen kell vele eljárni, de tanácsot kérni simán lehet. Védőnő is mondhat pár jó dolgot, attól függ, van-e hozzáértő védőnőtök.

A bölcsi jó hatással lesz majd rá, az biztos. Lehet, hogy eltart egy ideig, amíg beszokik, de utána jó lesz, figyeld meg.


Nem igaz egyébként, hogy nem lehet négy évessel pszichológushoz járni, én is jártam a 4 évesemmel.

2016. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Azzal kezdem, hogy teljesen normális dackorszakos gyereked van!!!

De most van az idö, hogy következetes legyél. Ez nem néhány alkalom, hanem néhány év!!!

Következetességed eredménye majd olyan 3-5 éves korban lesz, hogy egy normál gyereked lesz.


Egy pár tippet és trükköt leírok.

- Soha nem a gyerek a buta, hanem butánviselkedik. A tettét minösítsd és ne a gyereket.

- Ne nagyon használd a nem szót. Most még kicsi, csináld a lakást gyerekbiztosra, zárd el a veszélyes dolgokat. Pl én a konyha összes szekrényét és fiokját elzártam, csak egyetlen egyet amibe a sütöpapír van hagytam nyitva. Ebben tevékenykethetett, kb napi 100x pakoltam vissza. De a többi veszélyes dologra nem kellett neme mondani.

Ha nagyobb lesz akkor pedig ha csokit akar enni ebéd elött, akkor nem azt mondani, hogty NEM, hanem: majd az ebéd után, vagy majd délután, vagy ma már sok édeséget ettél majd legközelebb. Persze elsöre nem fogadja el, de pár alkalom után megszokja, hogy a csoki lesz, mert a beigért idöben oda is adod neki.


- ha üt fogd meg a kezét és kezd el simogatni azt amit megütött vele, és mondjad, hogy szépen, simi simi...

Ebben a korban az ütés azért van, mert felfedezte, hogy ha mozgatja a kezét azzal ilyet is lehet, ja és még erre reagálnak is a szülök. így figyelem felhívás, eröproba és agresszió levezetés.


amit leírtál abból az derül ki, hogy egy agresszívebb gyerekröl van szó. Ami megint csak normál. Az agresszit nem szabad elfolytani, hanem levezetni kell. anítsd meg a gyereket, ha mérges(hogyne lenne mérges ebben a korban), akkor pl a párnát a plüssmacitütheti, dobálhatja, de pl a tányért az ételt nem. Adj teret az agresszionak, a megfelelö kereteken belül.


Nekem 2 lányom van. Az elsö egy nyugodt gyerek, nála minden nevelési praktika gyorsan hatott. A kicsi meg agresszív és hihetetlen aktív. Most mondhatom, hogy 4 éves korára azért elég normális gyerek lett, de még mindig formálódik, és hiszti még mindig van, de amikor a 2 hét nyralás alatt több más vendég megdicsér, hogy milyen jók a gyerekeink, akkor érzem, hogy megérte a küszködés velük.

2016. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a harapással próbálkozott rövid ideig a fiam amikor kézenfogva akartam sétálni, mert rohan mindenhez. Egyrészt nem reagáltam le a dolgot, másrészt mindig kifordítottam a kézfejem hogy a saját kezét érje csak el ha rá akar harapni. Így már nem volt vicces, nem volt hatásos, nem volt reakció és abbahagyta. Egyszer tesztelt és direkt kiköpte a kaját, minden olyan lett. Úgy tettem mintha észre sem vettem volna, soha többé nem csinálta. Most az ajtót csapja be néha mert látja hogy a hangtól összerezzenek, és reflexből rászólok. Most ezen a projekten dolgozok hogy ezt is elfelejtse.. Egész álló nap megy a tesztelés, mire reagálok.
2016. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!