Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet fejleszteni éves...

Hogy lehet fejleszteni éves gyermek rajzkészségét?

Figyelt kérdés
Csak ákombákomot rajzol. Néha egy arcot de az elég troll lesz :), se egy házikó vagy pálcika ember.
2016. nov. 17. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
csak a szám maradt le.
2016. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha még nincs 5 éves, nem kell külön fejleszteni. Legyen meg a lehetősége, hogy rajzoljon, amit akar, és majd kialakul magától. De általában a finommotorikát lehet mindenféle alkotó tevékenységgel fejleszteni, gyurmázás nagyon jó, de lehet pl. gombóccá gyűrt színes papírból képet ragasztani.

Nagyobbik lányom 3 évesen még semmit nem rajzolt, 4 évesen nagyjából felismerhető pálcikaembert. Aztán hirtelen elkezdett sokat rajzolni, most 7 éves, és már egy ideje nagyon ügyesen rajzol (meg ír).

2016. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jaj, bocs, 4 éves.
2016. nov. 18. 05:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Tilos 7-8 éves korig fejleszteni direkt módon. Gátolnád, fokozatosan tönkretennéd ezáltal az élményfeldolgozó képességét, művészi kreativitását. Hagyni kell hogy azt, és úgy rajzoljon, ahogy és amit akar. És amikor.


Kisgyermekek rajzaiból következtetni is lehet számos pszichés folyamatára, életkörülményeire (hogyan bánnak vele szülei, tesói, kihez hogyan viszonyul lelkileg a környezetében, stb), sőt óvodában a pedagógusok rendszeresen megfigyelik.


Persze figyelembe kell venni a körülményeket, milyen ceruzák, eszközök álltak rendelkezésre, nehogy félreértsük a gyermeket, valamint több, hasonló időszakban készült rajza kell a reális rajzelemzéshez.


Az óvodapedagógus csak hozzávetőlegesen elemezhet gyermekrajzot. Gyermekpszichológusok azonban mélyebben belelátnak és felhasználhatják akár diagnózis felállításhoz is.


Ha egy kb 8 év alatti gyermeket direkt módon fejlesztenének, akkor onnantól egyre kevésbé tükröződne a rajzain a lelkivilága, örömei, problémái, szorongása, vágyai, kreativitása, stb.


Tehát feltétlenül hagyd, hogy rajzoljon, kedve szerint, és NE tanítsd rajzolni!


(Kivételes helyzet: ha kéri a kisgyermek, hogy rajzolj neki valamit, pl nyuszi, akkor egy egyszerű, sematikus nyuszit lerajzolhatsz neki, de semmit ne magyarázz technikailag erről! Legyen ez csupán egy gesztus, egy lelki szitu! És rendszert még e kivételből se csinálj, ha kérhetem. A gyermeked érdekében.)

2016. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) akkor nem aggódom feleslegesen :)
2016. nov. 21. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!