Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves kisfiúval mit játszunk?...

8 éves kisfiúval mit játszunk? Mivel tudjuk fejleszteni a kézügyességét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


20 éves vagyok, gyerek témában elég gyakorlatlan, de tagadhatatlan, hogy nagyon szeretem a gyerekeket. :)

Hétvégente nevelőapukám elhozza a kisfiát, aranyos, aktív lurkó, 8 éves.


Péntekenként édesapám még itthon dolgozik, estétől - reggelig, így a kissráccal én vagyok el. :) Nem is bánom, illetve nem is bánnám, viszont nagyon számítógép orientált. Star wars, GTA4, transformers ... Ilyen játékaink vannak a gépen. Egy hétvégén, egy - egy nap, egy - két órácskára szívesen leülök vele játszani, de már ezeket is tehernek érzem. Egyszerűen szúrja a szememet, hogy reggeltől - estig csak a gépet nyomja ... :\


Szombaton megyünk fagyizni, aztán focizni :) Ez egy hosszú program lesz, viszont kellene valami, amit akár este, sötétedés után is játszhatunk, vagy még reggel, délelőtt tájt.


Imádja a focit ( gyűjti a kártyákat is ), az angry birds - t, a transformerst, marvel filmeket ... Elmondása szerint szeret rajzolni is. Esténként, lefekvéskor még szoktunk állatos csatornákat nézni, mivel szeretne sok mindent megtanulni az állatokról ...


Nálunk nincsenek társasjátékok, vagy egyebek, egyszem kölök vagyok itt a házban :)


Esetleg van valami ötletetek, hogy milyen fejesztő, de jópofa dolgokat csinálhatnánk? :) Valami korához megfelelő, készügyességet fejlesztőt? Esetleg, játékos formában hogy taníthatnék néhány dolgot neki az állatokról? :)


2015. ápr. 16. 15:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok rizsáért :) ....
2015. ápr. 16. 15:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Kirakót állatokrol tudsz neki csinalni. Mond meg milyen allat ez? Mit tudsz rola? Mit lattal rola a teveben? Rajzold le...rajzold at.... Ha tudsz nyomtass ki allat kepeket. Mindbol kettot es maris kesz egy memorifejleszto jatek. ( leforditod oket es keresd a parjat). Esetleg tudsz neki rejtvenyt kesziteni. Megadod a meghatarozasokat pl koltozo madar o kitalalja hogy golya es beirja a megadott negyzetekbe. A megfejetes pedig lehet az hogy ugyes vagy vagy jol dolgoztal stb....ezek a jatekok nagyon jok. Nagyon sok kepesseg fejlodik toluk.
2015. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó ötletek! :) A rejtvénnyel még gyakorolhatjuk is kicsit az írást, mivel az is dacogósan megy ... Köszönöm szépen a választ! :)
2015. ápr. 16. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az iras nehezen megy azon csak a masolas segit. Bar azt nem fogja szeretni, viszont lehet ugy, hogy kidisziti a betuket, igy maris izgalmasabb. Elso voltam.
2015. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De még társast is csinálhattok házilag! az én fiam nagyon kreatív, saját maga csinálta, és szabályokat is alkotott hozzá :) persze a kivitelezése még nem az igazi a munkájának :)

mi nagyon szerünk lics-locs, lics-locs...megjött a kishajó-t játszani....vagy repül a repüla-t...

olvashattok is.... ha a gyűjtött kártyákon vannak leírások, illetve kártyázhattok is velük!

mi most az uno-t próbáljuk elsajátítani :)

Jó időtöltést!

8 éves kisfiú anyukája

2015. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8 évessel a társasjátékozás már nagyon klassz lehet neked is, nem csak neki:)

Állatos társasnak pl nagyon jó a Fauna:

[link]


Szuperhősös cuccnak pedig jó pl a King of New York vagy a King of Tokyo (utóbbi van már magyarul is):

[link]

[link]

Persze ezeket jobb lenne hárman játszani, de társasokból a választék kimeríthetetlen, érdemes olvasgatni a boardgamegeek-et, magyar nyelven is találsz ott nagyon sokmindent ha kell.

Példaképp: [link]

2015. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!