Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnak autósjáték kérdés,...

Kisfiúnak autósjáték kérdés, belebonyolódtam, hogy milyen típusú lenne jó 2,5 évesnek?

Figyelt kérdés

(persze minden játék, ami nem bébijáték, csak 3 éves kortól van...legalábbis így vannak megjelölve)


Úgy érzem pont ez a 2 év körüli korosztály az, akiknek már komolyabb játék kellene, mint hogy csak autót tologatni, vagy teleont nyomkodni, viszont túlzott finommotorikus ügyességet igénylő dolgok még csak kedvét szegnék.


szóval szeretnék olyan játékot, amikkel valahol kreatívkodhat is, vagy szerepjátékozhat


az alábbiak közül nem tudok dönteni:


- vagy szerelhetős munkagép, aminek csavargathatja csavarhúzóval a kerekeit, ütögetheti kalapáccsal, illetve van, amihez pótkerék van, szóval kereket is cserélhet

egy példa, de nem konkrétan ez

[link]


- vagy szerelős láda, ami komolyabb, mert tényleg van már játékcsavar is hozzá, anyacsavar is, össze tud két dolgot szerelni/illeszteni csavarokkal, vagy faszögeket kalapácsolhat, és még vonalvezetős pályával is kombinált (de lehet ehhez még kicsi)

persze ezt sem találom linkelni, de hasonló:

[link]


- vagy olyan (komolyabb)kukásautó v tűzoltó, ami zenél, világít, valami gombbal nyithatja az ajtaját, vagy vizet spriccel?


- A méreteket teintve sem tudom, hogy egy ennyi idős gyermek inkább kézre passzolónak örülne jobban, vagy amivel esetleg kevesebb dolgot tud csinálni, de nagy batár..?Hatalmas járműve egy sincs, de ahhoz hogy csak tologatni tudja...hát nem is tudom..de ha nagy öröm..


- vagy ilyen legobol összeállítható autóknak van értelme, ha nemigen legozik, építőzik még? Még ott tart, hogy max toronyépítés...szóval én tenném rá a kerekeket, igazából én állítanám össze, valahogy az ő közreműködésével..

[link]



és nem horibilis összegekre gondoltam, mert szeretnék még pl vonalvezetős játékot, nagyméretű fagyöngy fűzögetőt, éjszakai fényt, triciklit(habár ez utóbbi lehet kimarad), matricás kreatív foglalkoztató füzeteket, stb..ha nem is karácsonyra, de itthonra neki, nagyon sokféle játéka hiányzik, amiket fontosnak tartanék


Autópályája, és vasútja van. meg ezerféle kisméretű, szinte csak tologatni való járműve


2016. nov. 19. 16:32
 1/7 A kérdező kommentje:
újabb ötleteket is szívesen fogadok!!
2016. nov. 19. 16:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2,5 éves. Lego Duplora gondoltam Neki, tud belöle építeni, de vannak figurák és lehet bőviteni mindenféle támakörben pl.mentős, tűzoltós, állatos stb.
2016. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi ilyet vettünk neki, mikor 2,5 éves volt. Akkor ráult de a markolot piszkálta csak. De rá 2 hétre tepert ám vele


[link]


Bármilyen Duplo jó már neki, több szettet össze lehet építeni.


Dömperetek van? Amibe pakolhatok, tologathatja ?


A vízzel tölthető tűzoltó borzalmas, nálunk eláztatta a lakást. Csak a fürdőben pancsolhatott.

2016. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan csavarozható, szerelhető nekünk is volt. Nemigazán érdekelte még ebben a korban a fiamat a csavarozgatás. Én a helyedben valami autópályával, vagyis inkább parkolóházzal egybekötött autót vennék neki.

[link]


Valami ilyesmire gondoltam. Sokféle variáció van.

2016. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

parkolóházas autópálya már megvan :)


és akkor nagyobb járművet, dömpert vagy a ráülhetős munkagépet értekelhetik ebben a korban jobban..?lehet akkor valami olyasmi lesz inkább


a legoban még mindig bizonytalan vagyok, mert tuti én illesztgetném, ő csak találomra rakosgatná egymásra, van nagyobb fajta itthon, és ez megy.

2016. nov. 19. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:

2 és 3.5 éves gyerekeim vannak. Nekem az a tapasztalatom, hogy a nagyon kreatív, összecsavarozós, kalapálós játék nem a 2.5 évesnek való. Legoból már a duplót nem venném, a gyerekeim nyáron kaptak (és mikulásra is az lesz) Lego Classicot, azt az aprót és imádják. A 2 éves is simán játszik vele, nem nyeli nem, nem dugdossa az orrába stb... Egy ömlesztettet kaptak először, most egy kicsit kaptak, egyik markolós traktorosat, a másik repülőset, imádják. A nagyobbik ezekkel is alszik és gyönyörűen ki is rak magának egy traktor félét, kamion félét.

2.5 évesen zenélőt, babásat nem vennék, fiam imádta már 2.5 évesen a Bruder traktorokat, kamionokat, ezek drágábbak de nagyon jó minőségűek, most is ilyesmiket kap karácsonyra tőlünk is, nagyszülőktől is. Vaaaaagy Siku márkájú munkagépek, mezőgazdasági gépek, persze ha ilyesmi beállítottságú a fiad...

Nálunk ami még nagyon megy az az autópálya, autó parkoló ház, fa vasút sok vonattal, fa építő kocka, fa kirakó (nem csak a puzzle hanem a formabeillesztősök is). 2.5 évesnek esetleg még barkács asztalt javasolnék, ahol vannak nagy csavarok amiket lehet csavarozgatni, lehet kalapálni stb... Tescoban most vannak nagyobb méretű tűzoltó állomások autóval, mentőállomások... ezeket is gondoltam anno a fiamnak, sőt, még most is, csak most neki más a kívánsága. Én javaslom, hogy menjetek, nézzetek körbe, nagyon sok ötletet lehet gyűjteni. Mi ma úgy vettünk ajándékot karácsonyra az egyiknek, hogy amit megvettünk az eszünkbe sem jutott, nézelődés közben láttuk meg és azonnal kellett.

Egyébként 2.5 évesnek ne 2 éves korosztályos dolgokat nézzél, inkább a 3-4 évest. Bármit veszel, ha leülsz vele és megtanítod, hogy hogy játsszon az adott dologgal (egyszer megmutatod és lemásol), nem fog számítani, hogy mit írnak a dobozra, 3 vagy 4 vagy 5 évesnek való.

Ja, vannak tanuló tabletek-laptopok, képesek, hang felismerők (nekünk van egy ami többfunkciós és 3 évesen már imádta a fiam, most is szereti. Tescoban vettünk, ilyen pl hogy ad egy hangot (dob) és nyomja meg a gyerek a dob-os képet. Közben meg beszél betűkről, számokról a játék, színekről, állat hangokról stb... 2.5 évesnek ez már simán jó, sőt, kicsit felkészíti az ovira is. Persze ezt is szülővel kell játszani, a játék önmagában nem tanítja meg a gyereket.

Remélem valamicskét segítettem.

2016. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leírom hogy nekünk mink van, az én fiam is pont ennyi idős.

Tehát: mászóalagút, ugráló labda, egy erős műanyag játék amin hintáztatja magát, építőkocka, tüskés építőjáték, karikatorony, formabedobó, farmos formakereső fából, távirányítós autó, labda, húzható kiskocsi, szintetizátor, furulya, zenélő világító mozgatható robot, egy rakás kisebb nagyobb autó, van egy nagyméretű teherautója is de avval soha nem játszik, vonalvezető, fűzhető gyümölcsös játék, gyurma amivel nem igazán tud még mit kezdeni, futóbicikli, bevásárlókocsi műanyag élelmiszerekkel, 3db plüssállat szerintem több nem is kell, vastag zsirkréta rajzoláshoz de van mágneses rajztáblája is. Szerelhető járművet most vettem, de szerintem még kicsi lesz hozzá ahogy őt ismerem. :)

2016. nov. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!