Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyek következetes?...

Hogyan legyek következetes? 2,5 éves a lányom

Figyelt kérdés

Egyre jobban kiborít. Korábban is észrevettem rajta, hogy ha mondtam neki, hogy nem szabad, sokszor azért is csinálta. Nekem ez meglepő volta, mert a most 5 éves lányomnak, ha ugyanezt mondtam ebben a korban, azonnal abbahagyta. Nem kellett könyörögni, határozottabban kérni. Általában elég volt egyszer szólni (ma is!)


De a kicsi... Ott tartunk, hogy a kapun nem léphet ki, anélkül, hogy fogná a kezemet, mert rohan az út felé. De pont arra! Direkt kértem, már le is szidtam, teljesen felesleges. Látni kellene az arcát. Érti mikor mondom neki, hogy nem szabad, és azért is megteszi.

Ezt minden területen így csinálja. Néha előre közli. Például tegnap mondta, amikor ült a TV előtt, hogy kiönti a vizet ( a kezében volt a pohár). Mondtam neki, hogy nem szabad. Majd megvárta míg arrébb léptem és kiöntötte a padlóra. A nővérét bántja, marja, tépi a haját, stb...

A bölcsiben is mindig panaszkodnak, hogy sokat sír. Azzal semmit sem tudok csinálni, de ez már nagyon kiborít. Az a legújabb, hogy újra bepisil, pedig kb fél éve egyáltalán nem volt gond. Ez az egész nem a bölcsivel kezdődött, augusztus óta jár. Bár igaz, hogy azóta sem tudott rendesen beszokni, mindig sír, nem akar enni. De előtte sem akart szót fogadni.


Szerintetek ez mitől van? Mit csináljak vele?



2016. nov. 27. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Dackorszak, feszegeti próbálgatja a határait. Te csak légy határozott és következetes. Ha az enyém szándékosan rosszat csinál, azért bünti van. Elveszem a kedvenc játékát arra a napra például és mindig elmondom hogy miért teszem. Én a helyedben megtanítanám a nagynak hogy igenis védje meg magát, ha egyszer kétszer visszacsap lehet meggondolja a kicsi hogy gyepálja e. Sógornőméknél bevált. Folyamatosan bántotta a kicsi a nagyot aztán egyszer csak visszanyalt a fagyi.
2016. nov. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a normális. Ha kimarad a dackorszak, mint a nagyodnál, az később visszaüt(het).
2016. nov. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2.5 éves az én lányom is..idegesítő, mert már látni az arcán hogy nagyon is érti mit akarsz, de azért se azt csinálja..ez a kborito benne, mikor tudod hogy okos, ertelmes, csak direkt hergel téged.

a tulelesre jatszom, igyekszem kikerulni amit lehet: pl a poharat nem viheti el az etetoszektol, stb de persze igy is van hogy elgrul a gyogyszer es rakiabalok, lyenkor jon egy 10 perces hszti roham es a vegen jon puncsolni :( en meg belul szamolol jo lassan es probalok nyugodt maradni

2016. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez a bosszantó. Én ritkán kiabálok rá, bár előfordult már. Ki szoktam menni a szobából, és ott próbálok megnyugodni, mert néha tényleg őrület, amit "csak azért is" megcsinál.

Ami megint iszonyú, hogy zsarolni szoktam. Nincsen más eszközöm, szoktam neki mondani, hogyha hisztizel, akkor... De már nagyon unom, van amikor használ, van amikor még ez sem jön be.

2016. nov. 28. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:
ha en kimegyek jon utanam es huzza le nadragom uvoltve :) a zsarolas nalam is elofordul de altalaban nem hasznal...a jutalmazas se....pl meg nem szobatiszta, nagyin joltudja mi a pisi, a kaka, vigyorogva kozli hogy epp belepisilt a kadba...de nem hajlando raulni a biliee wcre..m.ilyenkor jon hogy pedig HA olyan ugyes lennel, hogy...AKKOR ez es ez es ez tortenne....de nem ér semmit...ugyanigy nem hajlando aludni sokszor delbe...hulla faradt, o maga mondja hogy jha nem alszik nyugos lesz,, megsem alszik, hiaba mondom hogy ha nem alszik nincs jatszoter stb semmi nem hasznal....
2016. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam is hasonlóan feszegette a határokat, én már annyira kibuktam tőle, hogy ebben az időszakban akartam bölcsibe küldeni (inkább csak felmerült a dolog, nem jutottunk el a bölcsiig), egyszerűen nem bírtam vele a másik pici gyerekem mellett. Aztán mi bevezettük a büntetést és nem tagadom, többször ráütöttem a kezére, fenekére ha annyira rosszat csinált, de pl ebben az időszakban mondtam neki azt is, hogy nem viszem el többet boltba mert kifut az útra, hisztizik a boltban, kimegy a boltból, elszalad stb... nem is vittem. Párszor visított itthon az apjának amíg én boltban voltam, de elég volt pár hét, utána már ő mondta magától, hogy megígéri, jól fog viselkedni, és tényleg jól viselkedett. Azóta is sokszor megbeszéljük, hogy ha jól viselkedik akkor bárhova eljöhet velem, de ahhoz tényleg normálisnak kell lennie stb... és megérti, ma már tudja.

Én biztos ráütöttem volna ha szándékosan kiönt egy pohár vizet... konkrétan szívat a gyereked, megtehet veled bármit, kicsit szigorúbbnak kellene lenned.

2016. nov. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!